Προς το περιεχόμενο

Νέο Shred Guitar instrumental (Video)


JimmyKonsta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, τώρα με το lockdown κατάφερα να ολοκληρώσω ένα instrumental που είχα στα σκαριά πολύ καιρό. Έφτιαξα κι ένα γρήγορο μοντάζ με τις φτωχές μου γνώσεις και το ανέβασα. Ελπίζω να σας αρέσει, εάν πάλι είστε του πιο αργού μπορείτε να δείτε τις μπαλάντες στο κανάλι μου στο Youtube! Ευχαριστώ!

 

 

Επεξεργασμένο από JimmyKonsta
  • Like 4
  • Ευχαριστώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τρελό κιθαρόνι είν' τούτο; (η Jackson)

 

πολύ ωραία σύνθεση,

 

είχες στο youtube θυμάμαι ανεβάσει και μία εξαιρετική μπλουζο-μπαλάντα instrumental, εύγε πολύ ωραίος!

Επεξεργασμένο από nick_ls
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, rgxinap είπε

ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ!!!! Jason Becker, Paul Gilbert!!

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Με Gilbert δεν τρελαίνομαι είναι η αλήθεια, αλλά ο Jason είναι μεγάλη λατρεία όντως!

 

19 ώρες πριν, nick_ls είπε

Τι τρελό κιθαρόνι είν' τούτο; (η Jackson)

 

πολύ ωραία σύνθεση,

 

είχες στο youtube θυμάμαι ανεβάσει και μία εξαιρετική μπλουζο-μπαλάντα instrumental, εύγε πολύ ωραίος!

 

Ναι γενικά είμαι της μπαλάντας αλλά αυτό έτυχε και βγήκε έτσι 🙂 η Jackson είναι ενός φίλου, είναι custom shop του 89-90 αν θυμάμαι καλά, εξαιρετικό όργανο και όχι μόνο για μέταλ. Ευχαριστώ πολύ για το σχόλιο και την ακρόαση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ΄σαι καλά, είμαι φαν της jackson, γιατί όντως φαίνονται μεταλλάδικες αλλά παίζουν τα πάντα. Απλώς μου έκανε εντύπωση ότι η δικιά σου έχει το αμερικάνικο headstock και φαίνεται neck through αλλά δεν θυμάμαι οι παλιές Γιαπωνέζικες να βγαίνουν neck through, οπότε έτσι εξηγείται. 

Καλά παιξίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nick_ls είπε

Να ΄σαι καλά, είμαι φαν της jackson, γιατί όντως φαίνονται μεταλλάδικες αλλά παίζουν τα πάντα. Απλώς μου έκανε εντύπωση ότι η δικιά σου έχει το αμερικάνικο headstock και φαίνεται neck through αλλά δεν θυμάμαι οι παλιές Γιαπωνέζικες να βγαίνουν neck through, οπότε έτσι εξηγείται. 

Καλά παιξίματα!

 

Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι πως είναι αμερικάνικη και neck through. Τρομερά "κελαηδιστή" ειδικά μετά το δωδέκατο και με sustain για πάντα, πιο πολύ από την custom 22 μου. Τώρα για το headstock τι να σου πω...νόμιζα πως είναι όλες ίδιες 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου