Προς το περιεχόμενο

Quarantine Sessions #2


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμίζει έντονα μετα-θρασ, πρώιμο νου-μέταλ-φανκ-μεταλ, προς το τέλος το ρίφ μοιάζει έντονα σε Down (lifer), κλασικότατο βασικό ριφ (απλό όμως, βοηθούν βεβαια τα όμορφα γεμισματάκια που κάνεις) , θα ήθελα το βασικό ριφ να έχει περισσότερη φανκ-μεταλ αλητεία, πιο πολύ groove, πιο πολύ χτύπημα, σε συνδιασμό φυσικά με καλύτερα drums (εδω ειναι το δύσκολο, αντε προγραμμάτισέ τα τιμημενα).

Στην βασική μελωδία συνοδείας του σόλο, η προσπάθεια μου φάνηκε καλή, μου θύμισε σε συναίσθημα αυτο όταν πρωτοάκουσα το Epic (faith no more) , όταν η φανκιά μετατρέπεται σε έναν εξαίρετο λυρισμό. Οπότε +1 και για αυτό.

Νομίζω έχει προοπτικές!

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@rgxinap Τα drums γενικά είναι μεγάλο θέμα, προσπαθώ έστω να περνάω την αισθητική μου, αν ποτέ υπάρξει συγκεντρωμένο υλικό και αποφασίσω να το "κυκλοφορήσω" θα τα δώσω σε άνθρωπο που ξέρει να τα γράψει όπως ακριβώς τα φαντάζομαι. Και κιθάρα και μπάσο και παραγωγή και drums και και και δε γίνεται ταυτόχρονα. Μακάρι να μπορούσα να είμαι σαν κάτι παικταράδες τύπου Rabea Massad/Pete Thorn/Ola Englund που γράφουν/προγραμματίζουν τα πάντα μόνοι τους.

 

Γενικά αλητεία λείπει αρκετά από το παίξιμό μου, τώρα το γιατί είναι μεγάλη κουβέντα, εγώ πιστεύω οφείλεται στις ελάχιστες live εμφανίσεις και στην ελάχιστη έκθεση σε πραγματικά δυνατούς (σε ένταση) ενισχυτές. Ωραία τα plugins και τα modelers, αλλά δημιουργούν αποστειρωμένα περιβάλλοντα.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 τερμα αλήτικα που μου έρχονται στο μυαλό :

κατα χρονολογική σειρά

 

 

 

 

εκτός απο τους φοβερούς ντράμερ, και οι μπασίστες είχαν πολλές δυνατότητες (εκτός απο biohazard) , ιδιαίτερος funk/slap ηχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου