Προς το περιεχόμενο

Για τo "support art workers"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν ξέρω τι λέτε, θεωρώ πως ο βασικός μισθός πρέπει να πάει ΑΜΕΣΑ στα 1500 € και να μειωθούν οι φόροι και η ΕΕ να ξαναγίνει των λαών και της ευημερίας. Να αφήσουν αυτά που ξέρουν και ΚΑΝΟΥΝ με το ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΧΡΗΜΑ και να δώσουν στο λαό.

 Ξεσηκώνονται οι λαοί με αφορμή τον κορωναϊο αλλά ή αιτία είναι η εξάπλωση της φτώχιας και η δυσκολία να βγάλει ο μεροκαματιάρης τα προς το ζην και η νοικοκυρά να γεμίσει το καλάθι.

 

 Η κλιματική αλλαγή κάνει τον κόσμο να κρυώνει περισσότερο τον χειμώνα και να ζεσταίνεται περισσότερο το καλοκαίρι, η τηλεεργασία τον κάνει να δαπανά περισσότερη ενέργεια και να θέλει πιο εξελιγμένο εξοπλισμό και σε λίγο 5G σε κάθε σπίτι, σε κάθε ΓΕΙΤΟΝΙΑ.

 

 Οι αλλεπάλληλοι εμβολιασμοί τέλος επειδής αυξάνουν πρόσκαιρα την πηκτικότητα του αίματος και ανεβάζουν την πίεση κάνουν τον κόσμο να διψάει περισσότερο και να θέλει περισσότερα υγρά.

 

 Όλα αυτά χρειάζονται ΓΕΝΝΑΙΕΣ αυξήσεις εισοδήματος και ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΕΝΝΑΙΕΣ μειώσεις φόρων στους ασθενέστερους, περισσότερες θέσεις σταθερής εργασίας και ΚΙΝΗΤΡΑ για ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ στις χρεωμένες χώρες.

 

 Για εμένα και τους ΟΜΟΙΟΥΣ μου ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ οι όροι αυτοί είναι ΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΤΟΙ και το κεφάλαιο και η εξουσία έχει να επιλέξει ή ΝΕΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ή ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ.

 

 Καλές γιορτές και η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ θα μας ΒΡΕΙ στις ΕΠΑΛΞΕΙΣ ΕΝΩΜΕΝΟΥΣ για να ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΟΥΝ τα ΔΙΚΑΙΑ ΛΑΪΚΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ. ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ!!!!!

 

  • Χαχα 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω τί συμβαίνει στα εξωτερικά, αλλά ξέρω τί συμβαίνει στην Ελλάδα.

Πέρασα έξι μήνες ανακαίνιση και κουβάλησα ΜΟΝΟΣ τόνους μπάζα και τσιμέντα και αδρανή υλικά γιατί δεν έβρισκα εργάτες (ευτυχώς ακόμα μπορώ).

Καθαρίζω μόνος μου το σπίτι, τρεις ορόφους , γιατί δεν βρίσκω "γυναίκα" (ευτυχώς ακόμα μπορώ) .

Πέρασα πλακάκια , έβαψα μόνος, γιατί δεν βρίσκω μπογιατζήδες και μαστόρια (ευτυχώς ακόμα μπορώ) .

Και μιλάμε είμαι ο Ιδανικός εργοδότης, πληρώνω ΠΑΝΤΑ cash, όσα μου πουν, δεν κάνω παζάρια,  ευγενέστατος και χωρίς παρατηρήσεις ακόμα και σε αποδεδειγμένες λαλακίες.

 

Αυτή είναι η ελλάδα του 2021, που δεν υπάρχουν δουλειές....και παραγωγή.

Υ.Γ. Ξυπνούσα στις 05:00 έκανα μετακόμιση ΜΟΝΟΣ μου μέχρι της 9 παρα, φορούσα μετά το κοστούμι και πήγαινα και δίκαζα.

 

ΔΕΝ λυπάμαι κανέναν

  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν ξέρω τί συμβαίνει στα εξωτερικά, αλλά ξέρω τί συμβαίνει στην Ελλάδα.

Πέρασα έξι μήνες ανακαίνιση και κουβάλησα ΜΟΝΟΣ τόνους μπάζα και τσιμέντα και αδρανή υλικά γιατί δεν έβρισκα εργάτες (ευτυχώς ακόμα μπορώ).

Καθαρίζω μόνος μου το σπίτι, τρεις ορόφους , γιατί δεν βρίσκω "γυναίκα" (ευτυχώς ακόμα μπορώ) .

Πέρασα πλακάκια , έβαψα μόνος, γιατί δεν βρίσκω μπογιατζήδες και μαστόρια (ευτυχώς ακόμα μπορώ) .

Και μιλάμε είμαι ο Ιδανικός εργοδότης, πληρώνω ΠΑΝΤΑ cash, όσα μου πουν, δεν κάνω παζάρια,  ευγενέστατος και χωρίς παρατηρήσεις ακόμα και σε αποδεδειγμένες λαλακίες.

 

Αυτή είναι η ελλάδα του 2021, που δεν υπάρχουν δουλειές....και παραγωγή.

Υ.Γ. Ξυπνούσα στις 05:00 έκανα μετακόμιση ΜΟΝΟΣ μου μέχρι της 9 παρα, φορούσα μετά το κοστούμι και πήγαινα και δίκαζα.

 

ΔΕΝ λυπάμαι κανέναν

 

θα συμφωνήσω.

Το έκανα συστηματικά μέχρι σχεδόν πριν 4-5 χρόνια. Δυστυχώς μετά τα 60 οι δυνάμεις και το σώμα δεν επιτρέπουν. Τελευταία ασχολήθηκα μόνο με κάτι κεραμίδια στη στέγη αλλά κάθε φορά που καταπιάνομαι χρειάζομαι 15 μέρες να συνέλθω. Και αναγκαστικά το κάνω διότι πχ είναι αδύνατον να εξηγήσεις σε κάποιον πού ακριβώς υπάρχει το πρόβλημα και να σου το λύσει, αν δεν το ζεις εσύ ο ίδιος. Θα έπρεπε να τον έχεις αγκαζέ τουλάχιστον 20 μέρες με καθοδήγηση. και να του λες πρέπει να γίνει έτσι. Να σου λέει "α έτσι δεν γίνεται". Και μετά να αναγκάζεσαι να το κάνεις μόνος σου και ...φυσικά να γίνεται.

Ό,τι έφτιαξα στέκεται ακόμα όρθιο. Ό,τι έφτιαξαν άλλοι δυστυχώς έχει καταρεύσει.

Από πρόσφατα παραδείγματα 6 εργασιών ανακαινίσεων στις οποίες όλες είχα την επιστασία με συνεχή παρουσία (σε βαθμό ενόχλησής τους), όλες έχουν παρουσιάσει προβλήματα.

Κατα τα άλλα όλοι μετρητά, όλοι όχι παζάρια (με το άκουσμα της λέξης είναι έτοιμοι να υποβαθμίσουν την δουλειά τους στο 50%), για απόδειξη ουτε κουβέντα, για χρονική συνέπεια και εκτίμηση χρόνου άστα να πάνε, για καφέ και κέρασμα και κουβεντούλα επι ΠΑΝΤΟΣ επιστητού πρώτοι.

 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

θα συμφωνήσω.

Το έκανα συστηματικά μέχρι σχεδόν πριν 4-5 χρόνια. Δυστυχώς μετά τα 60 οι δυνάμεις και το σώμα δεν επιτρέπουν. Τελευταία ασχολήθηκα μόνο με κάτι κεραμίδια στη στέγη αλλά κάθε φορά που καταπιάνομαι χρειάζομαι 15 μέρες να συνέλθω. Και αναγκαστικά το κάνω διότι πχ είναι αδύνατον να εξηγήσεις σε κάποιον που υπάρχει πρόβλημα και να σου το λύσει, αν δεν το ζεις εσύ ο ίδιος. Θα έπρεπε να τον έχεις αγκαζέ τουλάχιστον 20 μέρες με καθοδήγηση.

Ό,τι έφτιαξα στέκεται ακόμα όρθιο. Ό,τι έφτιαξαν άλλοι δυστυχώς έχει καταρεύσει.

Από πρόσφατα παραδείγματα 6 εργασιών ανακαινίσεων στις οποίες όλες είχα την επιστασία με συνεχή παρουσία (σε βαθμό ενόχλησής τους), όλες έχουν παρουσιάσει προβλήματα.

Κατα τα άλλα όλοι μετρητά, όλοι όχι παζάρια (με το άκουσμα της λέξης είναι έτοιμοι να υποβαθμίσουν την δουλειά τους στο 50%), για απόδειξη ουτε κουβέντα, για χρονική συνέπεια και εκτίμηση χρόνου άστα να πάνε, για καφέ και κέρασμα και κουβεντούλα επι ΠΑΝΤΟΣ επιστητού πρώτοι.

 

Μα εδώ σου λέω ότι ΜΟΝΟΣ μου δεν έκανα παζάρια (πολλοίς τους έδινα και κατι παραπάνω από μόνος μου).

Στο τέλος διόρθωνα και τα λάθη τους......και ΠΑΛΙ δεν βρίσκεις.

 

Υ.Γ και όχι ΔΕΝ θέλουν όλοι να είναι Δημόσιοι Υπάλληλοι.

Θεωρώ τη δουλεία του ΔΥ άκρως ανυπόφορη, δεν θα ήθελα να την κάνω και με 5000 € / μήνα. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις ωράριο 7 με 3 κάθε μέρα και να μην κάνεις ΤΙΠΟΤΑ ουσιαστικό .....και με μπάστακα κομματόσκυλο προϊστάμενο  πάνω από το κεφάλι σου.

Σελεμπριτις θέλουν να γίνουν όλοι και instagramers.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ανακαινίζω μπάνιο. Βγάζει τα μπασκιά της πόρτας. Ξεκινάει βάζει πλακάκια. Του λέω ξεφεύγουν στην πόρτα, δεν θα μπαίνει το μπασκί. Όχι μη στεναχωριέσαι...αποτέλεσμα κάτω το μπασκί οκ, πάνω εκεί που το πιάνει το μάτι μισό πόντο έξω. Πήγε αγόρασε κάτι πλαστικά...μπούρδες. Αστο λεω θα το κάνω μόνος. Εφαγα 1.5 μέρα να το τραβάω από δω και απο εκεί, να ξύνω, να στοκάρω και τώρα είναι τέλειο

2. Του λεω να προσέξεις τις κλίσεις στο σιφώνι. Μη σε νοιάζει. Τελικά τα νερά μαζεύονται 30 πόντους δίπλα στο σιφώνι

3. Σε άλλο χώρο (εκτός από μια απ τα ίδια με το σιφώνι) λεει πρέπει να κόψουμε την πόρτα. Πιάνει να μετρήσει. Χωρίς την πόρτα - ήδη βγαλμένη. Τον βλέπω αρχίζει να μετράει την πόρτα και την κάσα από το ταβάνι για να κόψει στο πάτωμα. Του λέω μέτρα από τον κάτω μεντεσέ να είσαι ΟΚ. Είναι 30 εκατοστά υπόθεση. Μη σε νοιάζει ξέρω....την έκοψε τελικά ...2 φορές

4. Ερχονται οι μαέστροι για να εγκαταστήσουν αέριο...Συμφωνήσαμε να περάσει μπροστά από το τζάκι (εδώ δική μου επιλογή κανονικά έπρεπε να περάσω την όλη εγκατάσταση από τη στέγη, είπα θα μου τα κάνουν χάλια). Πάει να τρυπήσει τις μαρμαρόπλακες στην επένδυση. Τον βλέπω για ευκολία τρυπάει στον αρμό. Λεω τρύπα στο κέντρο. Όχι μου λεει θα σπάσουν. Αποτέλεσμα βγαίνουν απο τη θέση τους μπαίνει το στήριγμα και μετά δεν μπορεί να επιστρέψει η πλάκα πίσω. Να κάθομαι να την πελεκάω ώρες μετά. Παει να τρυπήσει τον τοίχο, α μου λεει εδώ έχει τοιχείο. Τρύπα το λεω. Όχι δεν γίνεται. Καλύτερα να πάμε γύρω γύρω. Γύρω γύρω σημαίνει πίσω από το καλοριφέρ. Του λεω δεν χωράει σωλήνα πίσω. Μη σε νοιάζει. Πάει να τη βάλει, δεν χωράει. Αποτέλεσμα ξεσκαλώνει το σώμα από τα κάτω στηρίγματα. Τώρα το σώμα γέρνει. Περνάει καλώδια για τους θερμοστάτες. Του λέω κόλλα τα στον τοίχο. Μου λέει δεν γίνεται θα πληγώσω τον τοίχο. Τελικά τα περνάει σε απόσταση 1 εκ από τη γωνία. 1 εκ...κυμαινόμενο. Χάλια. Πάω μετα να δω από κοντά...ο τοίχος χτυπημένος σε κάθε στήριγμα...

Ακόμα τα θυμάμαι και φρικάρω.

  • Like 1
  • Λυπάμαι 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, dimsonic είπε

1. ανακαινίζω μπάνιο. Βγάζει τα μπασκιά της πόρτας. Ξεκινάει βάζει πλακάκια. Του λέω ξεφεύγουν στην πόρτα, δεν θα μπαίνει το μπασκί. Όχι μη στεναχωριέσαι...αποτέλεσμα κάτω το μπασκί οκ, πάνω εκεί που το πιάνει το μάτι μισό πόντο έξω. Πήγε αγόρασε κάτι πλαστικά...μπούρδες. Αστο λεω θα το κάνω μόνος. Εφαγα 1.5 μέρα να το τραβάω από δω και απο εκεί, να ξύνω, να στοκάρω και τώρα είναι τέλειο

2. Του λεω να προσέξεις τις κλίσεις στο σιφώνι. Μη σε νοιάζει. Τελικά τα νερά μαζεύονται 30 πόντους δίπλα στο σιφώνι

3. Σε άλλο χώρο (εκτός από μια απ τα ίδια με το σιφώνι) λεει πρέπει να κόψουμε την πόρτα. Πιάνει να μετρήσει. Χωρίς την πόρτα - ήδη βγαλμένη. Τον βλέπω αρχίζει να μετράει την πόρτα και την κάσα από το ταβάνι για να κόψει στο πάτωμα. Του λέω μέτρα από τον κάτω μεντεσέ να είσαι ΟΚ. Είναι 30 εκατοστά υπόθεση. Μη σε νοιάζει ξέρω....την έκοψε τελικά ...2 φορές

4. Ερχονται οι μαέστροι για να εγκαταστήσουν αέριο...Συμφωνήσαμε να περάσει μπροστά από το τζάκι (εδώ δική μου επιλογή κανονικά έπρεπε να περάσω την όλη εγκατάσταση από τη στέγη, είπα θα μου τα κάνουν χάλια). Πάει να τρυπήσει τις μαρμαρόπλακες στην επένδυση. Τον βλέπω για ευκολία τρυπάει στον αρμό. Λεω τρύπα στο κέντρο. Όχι μου λεει θα σπάσουν. Αποτέλεσμα βγαίνουν απο τη θέση τους μπαίνει το στήριγμα και μετά δεν μπορεί να επιστρέψει η πλάκα πίσω. Να κάθομαι να την πελεκάω ώρες μετά. Παει να τρυπήσει τον τοίχο, α μου λεει εδώ έχει τοιχείο. Τρύπα το λεω. Όχι δεν γίνεται. Καλύτερα να πάμε γύρω γύρω. Γύρω γύρω σημαίνει πίσω από το καλοριφέρ. Του λεω δεν χωράει σωλήνα πίσω. Μη σε νοιάζει. Πάει να τη βάλει, δεν χωράει. Αποτέλεσμα ξεσκαλώνει το σώμα από τα κάτω στηρίγματα. Τώρα το σώμα γέρνει. Περνάει καλώδια για τους θερμοστάτες. Του λέω κόλλα τα στον τοίχο. Μου λέει δεν γίνεται θα πληγώσω τον τοίχο. Τελικά τα περνάει σε απόσταση 1 εκ από τη γωνία. 1 εκ...κυμαινόμενο. Χάλια. Πάω μετα να δω από κοντά...ο τοίχος χτυπημένος σε κάθε στήριγμα...

Ακόμα τα θυμάμαι και φρικάρω.

Δες την καλή πλευρά.Τουλάχιστον (παρα τα λαθη) ηρθαν σε εσενα 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Δες την καλή πλευρά.Τουλάχιστον (παρα τα λαθη) ηρθαν σε εσενα 🤪

είναι το θέμα πως θα συμπεριφέρεσαι στην περιουσία σου.

Εσύ θα την βλέπεις κάθε μέρα.

Θυμάμαι μια φορά ήμουν στην Αυστρία και συζητούσα με τον ιδιοκτήτη του σπιτιου που έμενα. Σε μια γωνιά του εξωτερικού τοίχου είχε σε μια πέτρα πελεκημένο ένα όνομα. Λέω, έβαλες το όνομά σου ε? Όχι μου λέει ο κτίστης το έβαλε. Το συνηθίζουμε εδώ. Κάθε επαγγελματίας θέλει να φαίνεται η δουλειά του.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πόσες φορές το έχω πει: ο λαός μας δεν είναι περήφανος για τη δουλειά του.

 

Οπως ο Αυστριακός χτίστης / εργολάβος έβαλε την υπογραφή του στο σπίτι που έχτισε ή ο Γερμανός κι ακόμα περισσότερο ο Ιάπωνας που το έχει πάει στο άλλο άκρο μιας και ζει για να δουλεύει και να προσπαθεί να κάνει καλύτερα την δουλειά του για να χαίρει εκτίμησης στην κοινωνία του.

 

Οταν ρωτάς εδω τι δουλειά κάνεις (το dayjob ας πούμε) απαντάει ιδιωτικός υπάλληλος, (δες τα προφιλ μας) λες και αυτό είναι που τον ορίζει.

Το ότι είναι υπάλληλος γενικά.

Όχι πως είναι project manager, γραφίστας, υδραυλικός, πωλητής αυτοκινήτων, σερβιτόρος, λογιστής, junior account manager σε διαφημιστική ή σοβαντζής που κάνει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ σοβάδες.

Υπάλληλος σου λέει και στην καλή περίπτωση δημόσιος υπάλληλος που ετσι κι αλλιώς δύσκολα ορίζει με τι ασχολείται εκεί.

Διότι το να δουλεύεις, το κάνεις μόνο για το τέλος του μήνα που θα πέσει ο ντουλάς, άσχετα με το έργο σου για το οποίο δεν αισθάνεσαι και περήφανος απαραίτητα. Να τελειώνει η μέρα να πάω σπίτι και να πάρω όσο γίνεται περισσότερα.

Δες τους δρόμους, τα πεζοδρόμια με τα μπαλώματα για να καταλάβεις. Αν έβαζε και πλακάκι με την υπογραφή του ο υπεύθυνος, θα έτρεχε να κρυφτεί απο τις καρπαζιές. 

Και περιμένεις να παράξει η χώρα αυτή Ferrari, Honda, Blancpain, Roland, Genelec, AMG με αυτή τη νοοτροπία του γενικού πληθυσμού;

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Πόσες φορές το έχω πει: ο λαός μας δεν είναι περήφανος για τη δουλειά του.

 

Οπως ο Αυστριακός χτίστης / εργολάβος έβαλε την υπογραφή του στο σπίτι που έχτισε ή ο Γερμανός κι ακόμα περισσότερο ο Ιάπωνας που το έχει πάει στο άλλο άκρο μιας και ζει για να δουλεύει και να προσπαθεί να κάνει καλύτερα την δουλειά του για να χαίρει εκτίμησης στην κοινωνία του.

 

Οταν ρωτάς εδω τι δουλειά κάνεις (το dayjob ας πούμε) απαντάει ιδιωτικός υπάλληλος, (δες τα προφιλ μας) λες και αυτό είναι που τον ορίζει.

Το ότι είναι υπάλληλος γενικά.

Όχι πως είναι project manager, γραφίστας, υδραυλικός, πωλητής αυτοκινήτων, σερβιτόρος, λογιστής, junior account manager σε διαφημιστική ή σοβαντζής που κάνει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ σοβάδες.

Υπάλληλος σου λέει και στην καλή περίπτωση δημόσιος υπάλληλος που ετσι κι αλλιώς δύσκολα ορίζει με τι ασχολείται εκεί.

Διότι το να δουλεύεις, το κάνεις μόνο για το τέλος του μήνα που θα πέσει ο ντουλάς, άσχετα με το έργο σου για το οποίο δεν αισθάνεσαι και περήφανος απαραίτητα. Να τελειώνει η μέρα να πάω σπίτι και να πάρω όσο γίνεται περισσότερα.

Δες τους δρόμους, τα πεζοδρόμια με τα μπαλώματα για να καταλάβεις. Αν έβαζε και πλακάκι με την υπογραφή του ο υπεύθυνος, θα έτρεχε να κρυφτεί απο τις καρπαζιές. 

Και περιμένεις να παράξει η χώρα αυτή Ferrari, Honda, Blancpain, Roland, Genelec, AMG με αυτή τη νοοτροπία του γενικού πληθυσμού;

 

Δεν υπάρχει Τεχνική- Τεχνολογικη εκπαίδευση στην Ελλάδα....ούτε κουλτούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

και στην καλή περίπτωση δημόσιος υπάλληλος που ετσι κι αλλιώς δύσκολα ορίζει με τι ασχολείται εκεί.

 

ενταξει αυτο το κΣερουν ΟΛΟΙ (με ελαχιστες εξαιρεσεις παντα οι οποιες ομως απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα)

 

 

29 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Δες τους δρόμους, τα πεζοδρόμια με τα μπαλώματα για να καταλάβεις. Αν έβαζε και πλακάκι με την υπογραφή του ο υπεύθυνος, θα έτρεχε να κρυφτεί απο τις καρπαζιές. 

 

 

Κοιτα εγω πηρα τηλεφωνο τον δημο για να διαμαρτυρηθω που παρκαρουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ παρανομα πανω στο πεζοδρομιο μπροστα στο σπιτι μου και τους ειπα οτι πρεπει να το επισκευασουν και να βαλουν και μπαρες αποτροπης παρκαρισματος  (μια και η τροχαια και η δημοτικη αστυνομια οταν τους παιρνω για να βαλουν κλησεις μου λενε "μα ετσι παρκαρει ο κοσμος στη γειτονια σας")

 

Μου ειπαν οτι ΕΜΕΙΣ (δηλ. η πολυκατοικια)  ειμαστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΟΥΜΕ το ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ  (επειδη ΕΜΕΙΣ φταιμε που χαλασε επειδη παρκαρουν πανω παρανομα τα αυτοκινητα δηλ. θελει να ΓΙΝΟΥΜΕ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΙ και ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΚΛΗΣΕΙΣ ) και ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ και εφοσον ειναι πλατυτερο απο 1,5 μετρα (αν δεν ειναι δηλ. επιτρεπεται το παρκαρισμα πανω του) αν βαλουμε μπαρες.

 

Ζητησαν δε να ΒΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ,ΝΑ ΣΥΝΤΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΜΕ ΜΕΛΕΤΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ και φυσικα ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ (οι μισοι ενοικοι της πολυκατοικιας εχουν να πληρωσουν κοινοχρηστα απο το 2019....)

 

Οταν δε τους ρωτησα ΓΙΑΤΙ τοτε πληρωνω  ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΤΕΛΗ τα μαλλιά της κεφαλης μου μου ειπαν "δεν ξερουμε επικοινωνηστε με το αρμοδιο τμημα". 

 

ΜεταναστεΦστε.....   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου