Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με παραγγελια απο Aliexpress


Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν αγόρασα το φορητό κασετόφωνο, από έναν γερμανό (χωροφύλακα) στις 20 μέρες τον ενόχλησα, μού είπε να πάω στο ταχυδρομείο. Στα ελτα ήταν πολύ κουλ Μα τόσο κουλ που παραξενεύτηκα. Είναι νωρίς ακόμα μου λενε. Πάω στις 30, άρχισαν να ανησυχούν και να μου λενε επικοινωνήστε, να δείτε κλπ. Στο μεταξύ ο χωροφύλακας είχε φρικάρει, πήγε στην dhl, πήγε στο αστυνομικό τμήμα και δηλωσε απώλεια, μου έλεγε να κάνω το ίδιο κλπ, να βάλω δικηγόρο!, 

Τελικά ήρθε στις 35 μέρες και μάλιστα Παρασκευή και με πήραν από τα ελτα Δευτέρα χαρούμενοι !

Μετά ένας φίλος μου έσκασε το μυστικό για το φορτηγό.

 

(δε συζητάμε, ο χωροφύλακας έγραψε στο ebay, "Φρίκη ! ποτέ ξανά Ελλάδα")

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μολις παρέλαβα την παραγγελία που περιμενα γυρω στα 70ε. Παροτι είχε κολλήσει 20 μερες στο τελωνείο και ειχα υπολογίσει να πληρωσω επιπλέον κανενα 30ρι περιπου... Τελικα παρέλαβα χωρις να πληρωσω μια.... Ανεξήγητα πραγματα... 

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις το  German Efficiency της DHL....

 

Δεμα εχει φυγει 27/2 απο Βερολινο...

 

Μεχρι ΧΘΕΣ δεν ειχε ερθει αλλα την βλεπω κολλημενη στο....Βερολινο...

 

Τηλεφωνω DHL Berlin & Αθηνας (καλα μιλαμε για τους ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΕΣ του καραγκιοζοπαικτιζΜου)

 

Και οι 2 μου λενε οτι η αποστολη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα...

 

Το λεω στον κολλητο μου που μου  εστειλε το δεμα και κανει claim (με ενα καρο χαρτουρα)...του λενε οτι θα του απαντησουν σε ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ!!

 

Σημερα το πρωι χτυπαει ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ των ΕΛΤΑ και μου παραδιδει το δεμα.....🤣

  • Χαχα 1
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Οι παραγγελιες απ ΟΞΩ στις μερες μας ειναι σαν τα σακουλακια με τις μπουγελοφατσες που επαιρνα πιτσιρικας.... Oτι τύχει.... 

Επεξεργασμένο από leon7pap

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Superfunk said:

Που να δεις το  German Efficiency της DHL....

 

Δεμα εχει φυγει 27/2 απο Βερολινο...

 

Μεχρι ΧΘΕΣ δεν ειχε ερθει αλλα την βλεπω κολλημενη στο....Βερολινο...

 

Τηλεφωνω DHL Berlin & Αθηνας (καλα μιλαμε για τους ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΕΣ του καραγκιοζοπαικτιζΜου)

 

Και οι 2 μου λενε οτι η αποστολη δεν εχει καταχωρηθει στο συστημα...

 

Το λεω στον κολλητο μου που μου  εστειλε το δεμα και κανει claim (με ενα καρο χαρτουρα)...του λενε οτι θα του απαντησουν σε ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ!!

 

Σημερα το πρωι χτυπαει ο ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΣ των ΕΛΤΑ και μου παραδιδει το δεμα.....🤣

 

και η πλάκα ειναι οτι το ίδιο ανθρώπινο είδος φιλοδοξεί να σχεδιάσει τεχνητη ζωή που θα λειτουργεί αυτόνομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rgxinap είπε

 

και η πλάκα ειναι οτι το ίδιο ανθρώπινο είδος φιλοδοξεί να σχεδιάσει τεχνητη ζωή που θα λειτουργεί αυτόνομα...

 

 

ΒΟΡΕΙΟΙ....ετσι και γίνει Glitch στο ΣΥΣΤΗΜΑ ή στην "κανονικότητα" πανε ΟΛΑ περίπατο ... περιθωριο αυτοσχεδιασμου ή αναπροσαρμογης στα νεα δεδομενα.....ΜΗΔΕΝ.....

 

Εχουν πολλα καλα οι δυτικες κοινωνιες αλλα σιγουρα η δυνατοτητα ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ κατω απο αντιξοες συνθηκες δεν ειναι ενα απο αυτα,...

 

Ενω ΕΜΕΙΣ.....σιγα τα ωΑ....τι να κλασει ο κορωνοΓιος μετα απο 50+ χρονια ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ αντιμετωπισης του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ....🤣   & πυρηνικη ΜΠΟΜΠΑ να σκασει...εμεις θα συνεχισουμε ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΑ ...😅...να τον δω τον Γερμανο να περιμενει στην ουρα για "κανονιΖματα" 12 ωρες (σημερα το πρωι στο ΕΙΡΗΝΟΔΙΚΕΙΟ που αποπειράθηκα να παω ειχαν στηθει οι γεροι απο τη 1 το πρωι απ'εξω) να δει τι απιδια παιρνει ο ΣΑΚΟΣ...  😄

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου