Προς το περιεχόμενο

Run on (Cover)


LakyTag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι δύσκολο, το παίζεις πρώτη φορά και βγαίνει έτσι χαβαλές.

Αν σε ενοχλεί όμως τόσο πολύ φίλε μου να το σβήσω.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nestoras το έσβησα για να μην ενοχλείσαι άλλο.

Είσαι πάντως παρών σαν κριτής αλλά δεν βρίσκω και τίποτα δικό σου να χαρώ.

Μόνο κάτι άκυρα στο facebook. 

Εσύ εδώ είσαι ο πρωταθλητής του σχολιασμού;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νέστορας το 'χει με τον σχολιασμό. Είναι αρκετά ευθύς και ειλικρινής. Πολλές φορές με αρκετά "κοφτερό" λόγο. Κακοπροαίρετος δύσκολο...

 

Κώστα, από τη στιγμή που ανεβάζεις κάτι, εκτίθεσαι σε εμάς, και πρέπει να είσαι έτοιμος να λάβεις και αρνητική κριτική. Εκτός και εάν θέλεις μονο θετικά σχόλια ή καθόλου σχόλια. Το να απαντάς με εριστικό τρόπο δεν βοηθά πουθενά.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο μου έχεις δίκιο.

Είμαι έτοιμος για αρνητική κριτική ανά πάσα στιγμή και το ξέρεις και πλάκα κάνουμε κλπ.

Φυσικά, πρέπει να αναγνωρίσω το λάθος μου έτσι που αντέδρασα.

Ένιωσα μονάχα ότι η κριτική δεν ήταν αρνητική αλλά ισοπεδωτική και προσβλητική.

Κατά τα άλλα και πάλι έχεις δίκιο, τι να πω.   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

1) Αφού θεωρείς ισοπεδωτική τη κριτική μου (και άρα άδικη) γιατί το κατέβασες;

2) Γιατί θες ν' ακούσεις κάτι δικό μου, να δεις αν είμαι καλός ή όχι;

Λοιπόν σου λέω ότι είμαι μέτριος μουσικός, αλλά εξαιρετικός ακροατής.

 

 

Επεξεργασμένο από Nestoras

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα γιατί ένιωσα έντονα ότι προσβάλλω ή με προσβάλλουν.

Αν το αρνητικό σχόλιο σου είχε κάποιο ίχνος εποικοδομητικής κριτικής θα ήταν παραπάνω από ευπρόσδεκτο, δεν θα έμοιαζε έτσι ωμό και προσβλητικό και θα είχε νόημα.

Το νόημα που βγάζει έτσι όπως το θέτεις είναι απλά ισοπέδωση, κατεδάφιση.  

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόλαβα να ακούσω αλλά το γεγονός ότι το κατέβασες μετά από το πρώτο (χοντρό ομολογουμένως) σχόλιο, σημαίνει ότι ήσουν φουλ ανασφαλής για το αποτέλεσμα. Πιστεύω ότι το κριτήριο για τη δημοσιοποίηση δικής μας εκτέλεσης, είτε διασκευής είτε πρωτότυπου κομματιού, είναι κατ' αρχήν να το κρίνουμε εμείς πολύ αυστηρά και να πάρει τουλάχιστον τη βάση. Αν ανεβάσουμε κάτι για το οποίο δεν είμαστε καθόλου σίγουροι, με το πρώτο αρνητικό σχόλιο, θα το μετανιώσουμε.

 

Εν τέλει ακόμα και η έλλειψη τακτ στην κριτική του αγαπημένου μου Νέστορα, εις όφελος είναι: προσωπικά με έσπρωξε να γίνω λίγο καλύτερος τραγουδιστής. 

  • Like 1
  • Χαχα 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Kostas Tag said:

Το κατέβασα γιατί ένιωσα έντονα ότι προσβάλλω ή με προσβάλλουν.

Αν το αρνητικό σχόλιο σου είχε κάποιο ίχνος εποικοδομητικής κριτικής θα ήταν παραπάνω από ευπρόσδεκτο, δεν θα έμοιαζε έτσι ωμό και προσβλητικό και θα είχε νόημα.

Το νόημα που βγάζει έτσι όπως το θέτεις είναι απλά ισοπέδωση, κατεδάφιση.  

 

 

και εγώ δεν πρόλαβα.

Αν προλάβαινα είμαι σίγουρος ότι θα ήμουν αρνητικός, έστω με κάποια ελαφριά συγκάλυψη ή εστίαση στον πρότερο βίο ή την ειλικρινή προσπάθεια.

Αλλά λάβε υπόψη:

1. Δεν ξέρεις ποιός σου κάνει το σχόλιο που σε κάποιες περιπτώσεις και ένα τόσο αρνητικό σχόλιο μπορεί να είναι ευεργετικό για την μετέπειτα πορεία σου

2. Αν δεν ξέρεις ρωτάς, πριν ψάξεις μόνος σου. Ορισμένοι δεν ψοφάνε για το show off. Αν ρώταγες σίγουρα θα είχες άλλη γνώμη. 

3. Μέχρι να αποκτήσεις μια καλή άποψη για τον ίδιο σου τον εαυτό, αλλά και μέχρι να κάνει το ίδιο μια κοινότητα πρέπει να συμφιλιωθείς με όλα τα αρνητικά του/της.

4. Δεν είναι προσβολή, δεν είναι έλλειψη τακτ, είναι αυτό που λεμε "στα μούτρα" ή "μπες στα βαθειά και κολύμπα"

 

θα μπορούσα να σου γράψω και άλλα και όπως βλέπεις είμαι φλύαρος γιατί υποψιάζομαι ότι η επόμενη κίνησή σου θα είναι να ψάξεις να βρεις τι έχουμε βάλει.

Λοιπόν ανέβασέ το πάλι, και σου υπόσχομαι, τουλάχιστον θα είμαι ειλικρινής.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου