Προς το περιεχόμενο

Προτεινετε καποιο budget πιανακι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης διάβασε για το μοντέλο σε forum σχετικά. Κάποια ναι μεν έχουν usb αλλά δεν έχουν και άμεση συνδεσιμότητα. Κάποια παλιότερα μοντέλα της Yamaha είχαν θέματα με drivers.

1 λεπτό πριν, Panos Kostagiannis είπε

Σωστος αλλα δεν ξερω να παιζω:classic_sad:.Ειχα κανει μια αρχη πριν καμποσο καιρο απο μονος μου αλλα τα παρατησα,βλεπω ομως οτι για να κανω καλυτερη την μουσικη μου πρεπει να μαθω καποιο οργανο και ετσι αποφασισα να αρχισω παλι με πληκτρα που τα εχω και αδυναμια

Ένας λόγος παραπάνω, να το δοκιμάσεις. Είτε με τα ηχεία του ή πάρε τα ακουστικά σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη επιλογη για πρωτο οργανο τα πληκτρα. Ειναι ισως και το πιο ευκολο, με την εννοια οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε κομματια σου με επιτυχια, μονο με βασικες γνωσεις.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Costas Siachamis said:

Επίσης διάβασε για το μοντέλο σε forum σχετικά. Κάποια ναι μεν έχουν usb αλλά δεν έχουν και άμεση συνδεσιμότητα. Κάποια παλιότερα μοντέλα της Yamaha είχαν θέματα με drivers.

Ένας λόγος παραπάνω, να το δοκιμάσεις. Είτε με τα ηχεία του ή πάρε τα ακουστικά σου.

Πω πω ξεχασα να πω οτι ειμαι σε linux ubuntu πρεπει να ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει και εκει.Θα κανω μια ερευνα πρωτα

3 minutes ago, gkourmoul1 said:

Καλη επιλογη για πρωτο οργανο τα πληκτρα. Ειναι ισως και το πιο ευκολο, με την εννοια οτι μπορεις να τα χρησιμοποιησεις σε κομματια σου με επιτυχια, μονο με βασικες γνωσεις.

Ναι δεν βλεπω τον εαυτο μου να γινεται βιρτουζος πιανιστας απλα ξερω οτι θα με βοηθησει να μαθω πως λειτουργουν τα τραγουδια και να μπω σε τετοια mind set ωστε να μου γινει ευκολο αυτο που εχω στο μυαλο να καταγραφει.ΘΥμαμαι οταν ειχα αρχισει βλεπωντας tutorials τραγουδιων στο youtube μεσα σε λιγες μερες ηδη μπορεσα να παιξω ψιλοπολυπλοκα τραγουδια οπως αυτο παρακατω  .Το προβλημα μου ειναι οτι δεν βλεπω καλα και μου ειναι πολυ δυσκολο να μαθω μα διαβαζω νοτες οποτε μονο βλεπωντας αλλους μπορω να μαθω

αλλα τα παρατησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, gkourmoul1 said:

την καλυτερη μου μουσικη την παιζω με κλειστα τα ματια.

 

Εγώ κάνω την καλύτερή μου οδήγηση έτσι.

  • Χαχα 5

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

1. https://www.thomann.de/gr/korg_d1_wh.htm 

Εχει το καλυτερο κλαβιε της KORG. Εχω το Korg 250 με το RH3 κλαβιε, που το εχουν βαλει στο KRONOS 88 και στα SV stage pianos. 

 

2. https://www.thomann.de/gr/thomann_sp_5600.htm

Αυτά τα φτιάχνει η εταιρία Medeli. Η Medeli δινει κλαβιέ στην Kurzweil. 

http://www.medeli.com.hk/sp

 

3. Οποιοδηποτε midi controller της Fatar αν σκοπευεις να παιζεις μονο με PC.

 

H Yamaha εχει τα καλα κλαβιέ μονο στα ακριβα μοντελα. Δηλαδή το GHS κλαβιέ της Yamaha μπορεί να είναι χειρότερο απο της Medeli. Αυτό για παράδειγμα έχει Medeli κλαβιε https://www.thomann.de/gr/kurzweil_sp6.htm

 

Αν ξεκινάς τώρα πάρε Thomann. Ουτως η αλλως σε αυτο το αθλημα δεν μενεις ποτε με ενα όργανο. 😉

 

My 2 cents

Επεξεργασμένο από NorhymeNoReason
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/12/2020 at 4:07 PM, Superfunk said:

Το Ρ45 ειναι πολυ τιμιο και "αποτελεσματικο" οργανακι.

Δεν εχω μετανιωσει ουτε ενα ευρω.

Με καμια δεκαρια ηχους και τους συνδυασμούς τους παιζω απο Bach και κλασσικους μεχρι ... Doobie Brothers κ σαουντρακς....

Επισης δεν μετάνιωσα που πηρα και την επιπλέ-τυπου βαση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου