Προς το περιεχόμενο

Track promotion σε online πλατφόρμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν όπως λέει ο τίτλος, αναζητώ πληροφορίες σχετικά με promo και distribution σε online πλατφόρμες, soundcloud, beatport, spotify, etc.

Έπεσα πάνω σε αυτό και με έβαλε σε σκέψεις https://edmnations.com/edm-nations-promotion-services/.

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα και άλλα παρόμοια, legit ή απάτη?

Για να βάλω τη μουσική μου online προς αγορά χρειάζομαι distributor?

Ότι ξέρετε σχετικά με το θέμα θέλω να το μάθω!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον μέχρι πρόσφατα* ίσχυε ότι δεν μπορούσε κάποιος καλλιτέχνης να ανεβάσει τη μουσική του κατευθείαν στο spotify (και σε πολλές άλλες πλατφόρμες). Επρεπε υποχρεωτικά να πληρώσεις (ή μπροστά ή με ποσοστά απ τα δικαιώματα) κάποια distribution company να το ανεβάσει.

Εγώ έχω χρησιμοποιήσει το emubands.com χωρίς πρόβλημα, αν και πλέον υπάρχουν online distributors με πιο οικονομικά πακέτα.

 

Στο soundcloud που αναφέρεις δε χρειάζεται ενδιάμεσος, φτιάχνεις ένα λογαριασμό και ανεβάζεις. 

 

* λέω πρόσφατα διότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το spotify σκοπεύει να ανοίξει την πλατφόρμα σε απλούς uploaders, αλλά δεν το βρίσκω τώρα. 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου