Προς το περιεχόμενο

Fender Musical Instruments - We will not tolerate racism


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Lord_Goumis είπε

Οι ΗΠΑ είναι μια αχανής σε έκταση χώρα, μια συνομοσπονδία πολιτειών με πληθυσμό 330 εκατομμυρίων, με πολλές διαφορετικές θρησκείες, φυλές, κοινωνικό υπόβαθρο κτλ.

 

Οι μόνοι τρόποι να κρατηθεί συμπαγής μια τέτοια κοινωνία κατά την γνώμη μου, είναι είτε με πολύ αυστηρό ''rule of law'', είτε με κάποιου τύπου κινέζικης-ρωσικής διακυβέρνησης, δηλαδή με περιορισμό κάποιου τύπου ελευθεριών. Μέση λύση δεν νομίζω ότι υπάρχει σε τέτοιας τεράστιας εκτάσεως και πληθυσμών χώρες.

 

Πράγματι, στις ΗΠΑ όπως και σε άλλα μεγάλα δυτικά κράτη, οι νόμοι είναι πιο ''ισχυροί'', σε σχέση με χώρες όπως την δικιά μας, που αρκετά μεγάλο ποσοστό των νόμων η κοινωνία είτε τους αγνοεί, είτε είναι σε φάση ''δεν βαριέσαι'', είτε τους καπελώνουν μέσω πολιτικών και άλλων γνωριμιών, αφού εδώ στη Ελλάδα ''ένα μεγάλο χωριό είμαστε'' (θυμίζω ότι στις ΗΠΑ έχουμε δει celebrities να μπαίνουν φυλακή κανονικά επειδή οδηγούσαν μεθυσμένοι, σαουδάραβες πρίγκιπες να τους ρίχνουν στο έδαφος λόγω άρνησης σε έλεγχο κτλ, πράγματα εξωγήινα τελείως για τα ελληνικά δεδομένα).

 

Επομένως, όσοι δουλεύουν στην επιβολή της τάξης και του νόμου, έχουν ίσως την σημαντικότερη δουλειά εκεί. Δεν μπορεί να υπάρχουν στα σώματα αυτά θερμοκέφαλοι, ρατσιστές, τραμπούκοι κτλ όπως αυτός που έπνιξε τον Floyd. Πρέπει να διαθέτουν συγκεκριμένο ψυχολογικό προφίλ, και η κατάστασή τους πρέπει να αναθεωρείται ανά τακτά χρονικά διαστήματα, σε περίπτωση που η ψυχική τους υγεία φθαρεί λόγω της φύσεως του επαγγέλματος.

 

Από την άλλη, έβλεπα πρόσφατα διάφορα βίντεο από κάμερα κινητού, διάφορες διενέξεις μεταξύ αστυνομικών και πολιτών κατά την διάρκεια ελέγχου, κτλ. Πολλοί πολίτες, κυρίως αφρο-αμερικανικής ή ισπανικής καταγωγής, έρχονταν σε αχρείαστη διένεξη*** με τις αρχές κατά την διάρκεια ελέγχου. Γινόταν δηλαδή ολόκληρο σκηνικό για το τίποτα. Απλά έμοιαζε ο αφρο-αμερικανός ή ο ισπανός με κάποιον καταζητούμενο, ή του είχε γίνει εις βάρος του ψευδής καταγγελία (με ρατσιστικό λόγο ίσως), και αντί να δείξει ο συγκεκριμένος την ταυτότητά του ή να τον αφήσουν να τον ελέγξουν (μιας και δεν είχε να κρύψει τίποτα) και να λήξει η υπόθεση σε δύο λεπτά, γινόταν ολόκληρη αναστάτωση-φασαρία. Δεν τους κατηγορώ βέβαια, γιατί αν έχουν βιώσει κάποιου είδους ρατσισμό στην κοινωνία και ξεσπάνε σε άδικη καχυποψία, έλεγχο κτλ (εμένα πχ αν με σταματούσε η αστυνομία επειδή μοιάζω με τον τάδε λευκό τρομοκράτη, απλά θα έδειχνα την ταυτότητά μου και θα έλυνα χωρίς διενέξεις το πρόβλημα, καθώς θεωρώ a priori ότι δεν με σταμάτησαν λόγω φυλετικής προέλευσης, αφού είμαι λευκός, αλλά επειδή ΟΝΤΩΣ μοιάζω με κάποιον τρομοκράτη). Αλλά έτσι δημιουργείται ένας φαύλος κύκλος τεταμένων σχέσεων μεταξύ αστυνομικού σώματος και πολίτη, σε φάση ''έκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα''. Δύσκολο το πρόβλημα. Σε μια κοινωνία που οι πολίτες δεν εμπιστεύονται τις αρχές και τούμπαλιν, και δεν υπάρχει συνεργασία και από τις δυο μεριές, υπάρχουν εξεγέρσεις και  καζάνια έτοιμα να εκραγούν...

 

 

*** προς αποφυγή παρεξηγήσεων και μεγάλο disclaimer: αναφέρομαι γενικά και όχι στην περίπτωση του Floyd, ο οποίος δεν φάνηκε να προκάλεσε καμιά φασαρία ή απροθυμία συνεργασίας με τις αρχές, οι οποίες με πρωτεργάτη τον εγκληματία αστυνομικό του φέρθηκαν εντελώς ρατσιστικά και μιλάμε για καραμπινάτη περίπτωση ανθρωποκτονίας.

 

 

 

spacer.pngη αληθεια ειναι οτι εχουν ξεφυγει τελειος ......

...εδω συλλαμβανουν δικο τους πρακτορα του FBI λογο του χρωματος του στο τελος τους παιρνει και τις ταυτοτητες  

 

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από rockhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Αμερική τα έχουμε ξαναπεί. Είναι χώρα τεράστιων αντιθέσεων. Έχει μια πλευρά απίστευτα προοδευτική, ένα κομμάτι του κοινωνικού της ιστού είναι ίσως από το προοδευτικότερα στον κόσμο. Κι έχει και μια πλευρά ανελέητα σκοταδιστική, θρησκόληπτη και βίαια χωρίς όριο. Ο φανατισμός της "σκοτεινής" Αμερικής μπορεί να συγκριθεί άνετα με φονταμενταλιστικές κοινωνίες.

 

28 minutes ago, rockhead said:

Πολλοί πολίτες, κυρίως αφρο-αμερικανικής ή ισπανικής καταγωγής, έρχονταν σε αχρείαστη διένεξη*** με τις αρχές κατά την διάρκεια ελέγχου.

 

Μικρή διόρθωση: πρόκειται για λατινοαμερικάνους ισπανόφωνους (και όχι ισπανικής καταγωγής). Το αναφέρω, όχι γιατί θεωρώ ότι δεν το ξέρεις αλλά γιατί είναι μια από τις συχνότερες παρεξηγήσεις εντός των ΗΠΑ όπου οι λατινοαμερικάνοι αποκαλούνται χάριν ευκολίας "hispanics" και ο μέσος Αμερικάνος που δεν ξέρει να δείξει στο χάρτη τη χώρα του, πιστεύει ότι είναι Ισπανοί μετανάστες, χωρίς φυσικά να ξέρει ούτε τι, ούτε πού είναι η Ισπανία.

 

On topic: Οι μαύροι και οι λατίνοι λοιπόν που έχουν μεγαλώσει σε φτωχογειτονιές και γκέτο, το πρώτο πράγμα που μαθαίνουν όταν γεννιούνται είναι ότι η αστυνομία είναι ο εχθρός. Όχι αναίτια αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα. Οπότε σε οποιαδήποτε διένεξη με αστυνομικούς λειτουργούν δύο ένστικτα: Της προστασίας του συνόλου από τον εχθρό και του φόβου της απομάκρυνσης από το χώρο. Με λίγα λόγια, αν τους συλλάβουν (για οτιδήποτε) είναι εξαιρετικά πιθανό ότι θα ξαναδούν τους δικούς τους μετά από 10 χρόνια. Οπότε μη συγκρίνεις την υπό αυτές τις συνθήκες συνάντηση με την αστυνομία με έναν τυπικό έλεγχο σε μια ευρωπαϊκή χώρα. Στις ΗΠΑ, ταπεινής καταγωγής μαύρος/λατίνος σημαίνει σχεδόν αυτόματα ένοχος.

 

Όπως αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ, ο Floyd αντιστάθηκε και αρνήθηκε να μπει στο περιπολικό για αυτόν ακριβώς το λόγο. Μαύρος, από μαύρη φτωχή συνοικία και ενδεχομένως με κάποιο όνομα στην πιάτσα. Ήξερε ότι αν τον έβαζαν στο περιπολικό και τον απομάκρυναν, ήταν πολύ πιθανό, μετά το ξύλο που θα έτρωγε, να μπλεκόταν στα γρανάζια του συστήματος που έχει φτιαχτεί ειδικά για ανθρώπους του χρώματός του.

  • Like 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Παιδιά είναι τεράστιο το θέμα και έχει πολλές πλευρές για ανάλυση.

Αλλά δεν μπορώ να βλέπω μεγάλες εταιρίες να εκμεταλλεύονται εμπορικά/διαφημιστικά ένα τέτοιο περιστατικό.

Μου έρχεται εμετός.

Δεν το βλέπω έτσι. Ανακοινώνει αυτονόητα πράγματα, που όσο περισσότεροι τα εκδηλώσουν, τόσο πιο δύσκολο θα είναι για φωνές μισαλλοδοξίας να βρίσκουν διέξοδο. Εγώ τους βγάζω το καπέλο. Θα πρέπει να το κάνουν όλοι.

 

2 ώρες πριν, Superfunk είπε

Από την άλλη μόνο στην Αμερική ένας ΚΡΑΤΙΚΟΣ υπάλληλος και μάλιστα ΕΝΣΤΟΛΟΣ θα μπορούσε να έλεγε αυτά για τον πρόεδρο της χώρας

Το έβλεπα νωριτερα (και αγαλίασε η ψυχή μου). Λιγα λόγια, τσεκουράτα/εύστοχα, με ευφράδεια λόγου, πολιτική και επιχειρισιακή ευφυία, αυτονόητα πράγματα δηλ. για έναν ένστολο σε νευραλγική θεση μιας δημοκρατικής χώρας. Δεν θα επεκταθώ στα δικά μας "διαμάντια" της δημόσιας τάξης, από την κεφαλή ως τα νύχια. Τους βλέπουμε στην πράξη τον τελευταίο καιρό και αν δεν φρεναριστούν, θα τους δούμε όλο και πιο κοντά. Το ACAB είναι μια πανανθρώπινη και διαχρονική διαπίστωση, φυσικά δεν έχει κυριολεκτικά γενικευτικο χαρακτήρα, αλλά θα ήταν χρήσιμο ως αυτοαφύπνιση ώστε να εξαλειφθεί ως μότο. Κι αν πάλι όχι, είναι κάτι που το ξέρουν και το ανατροφοδοτούν χάριν ιεροτελεστικού χαρακτήρα, παραδοσιακών εχθροτήτων. 

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, fusiongtr said:

Αλλά δεν μπορώ να βλέπω μεγάλες εταιρίες να εκμεταλλεύονται εμπορικά/διαφημιστικά ένα τέτοιο περιστατικό.

Μου έρχεται εμετός.

 

Μου είσαι απο τα πιο συμπαθή μέλη, αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνώ κάθετα με αυτή την άποψη. Ακόμα και αν αποσκοπούν στην όποιου είδους εκμετάλλευση ενός τραγικού γεγονότος, είναι σημαντικό μεγάλες Αμερικανικές εταιρείες-σύμβολα  -έστω και για συμβολικούς λόγους- να "κόβουν τον αέρα" σε κάθε εγκεφαλικά νεκρό ρατσιστή και να "παίρνουν θέση" σε καίρια ζητήματα.

 

Κατα τη γνώμη μου καλά έκανε η Fender και η κάθε Fender που πήρε θέση. Έχω πολλούς συγγενείς που μένουν στην Αμερική (West&East Coast) και η κατάσταση τα τελευταία 24ωρα είναι σε οριακό σημείο...

  • Like 2

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, S9F said:

 

αλλά επέτρεψέ μου να διαφωνώ κάθετα με αυτή την άποψη.

 

 

Παιδιά εννοείται ότι ο καθένας έχει την άποψή του.

Δεν θέλω να επεκταθώ πολύ με την δική μου άποψη γιατί μετά ....  θα γίνει χαμός.

Απλά να πω ότι δεν το αντιμετωπίζω ως ένα μεμονομένο περιστατικό, αλλά ως ένα φαινόμενο που υπάρχει, και ζει μέσα σ' ένα κοινωνικο-οικονομικο-πολιτικό σύστημα, τρέφεται από τις υπάρχουσες δομές και νοοτροπίες, και δεν το θεωρώ ρατσιστικό μόνο με την αυστηρή έννοια του όρου, αλλά γενικότερα.

Δεν μιλάω δηλαδή για φυλετικές διακρίσεις απλά, αλλά για έναν γενικότερο κοινωνικό ρατσισμό, που προϋποθέτει ιεραρχημένους κατόχους "κοινωνικής εξουσίας" που ασκείται στους μη έχοντες αυτή την εξουσία.

 

Σημαντικό δομικό ρόλο σ' αυτό το σύστημα, παίζουν οι εταιρίες κάποιου βεληνεκούς, αλλά και να μην έπαιζαν το ίδιο θα αισθανόμουν.

 

Δεν μπορώ την έμμεση προβολή στην πλάτη νεκρών, αδύναμων, μειονοτήτων, κλπ, όταν κάποιο γεγονός στο οποίο εμπλέκονται παίρνει τέτοια δημοσιότητα.

 

Αν το έκανε αυτό η fender σε κάποιο ανάλογο γεγονός με όχι τόση δημοσιότητα, ίσως να το έβλεπα αλλιώς, τώρα μου φαίνεται επικοινωνιακό παιγνίδι καθαρά.

 

Αλλά είναι και το άλλο.

Μια εταιρία δεν είναι φυσικό πρόσωπο, δεν έχει (κοινωνικές) απόψεις, είναι νομικό πρόσωπο και αποτελείται αν θέλετε από φυσικά πρόσωπα.

Απηχούν αυτές οι απόψεις της τις απόψεις των φυσικών προσώπων που σχετίζονται μ΄αυτήν (μέτοχοι, εργαζόμενοι, κλπ)?

 

Μπορεί ναι, μπορεί σε κάποιο ποσοστό, κλπ, μπορεί δηλαδή να υπάρχουν μέτοχοι ή εργαζόμενοι στην fender που να είναι ρατσιστές ή κρυφορατσιστές.

 

Το ίδιο φυσικά ισχύει και για ένα σωρό κοινωνικές δομές/ομάδες, όπως πχ η αστυνομία που έδωσε το παρών με φόρο τιμής στον νεκρό.

Δηλαδή δεν υπάρχουν στις τάξεις της άλλοι τέτοιοι δολοφόνοι?

Έχει κάνει κάτι γι' αυτό?

Ο δολοφόνος είχε δεκατόσες κατηγορίες για εξάσκηση ανάλογου τύπου βίας.

Ε και?

 

Τεσπα.

Η fender είναι ας πούμε ένας οικονομικός οργανισμός, αυτή είναι η δουλειά της.

Αν δηλαδή πάει κάποιος και της πει θέλω να αγοράσω κιθάρα για να παίξω σε μια μπάντα που φτιάχνει τραγούδια εναντίον των μαύρων, δεν θα του την πουλήσει?

Δεν πρέπει να του την πουλήσει?

Φυσικά και πρέπει, αυτή είναι η δουλειά της

 

Θέλεις κυρία fender να δείξεις κοινωνικό πρόσωπο (και να έχεις και επικοινωνιακό αντίκρυσμα)?

 

Δώσε πχ δωρεάν όργανα σε υποβαθμισμένες περιοχές, σε μειονότητες, κλπ, αλλά χωρίς να έχει γίνει κάτι πριν που να συνταράξει το σύμπαν.

 

Όσο για το τι συμβαίνει τώρα στο states, είναι τεράστιο το θέμα, υπάρχει τεράστια ένταση συσσωρευμένη από καιρό, τώρα με την καραντίνα και την ανεργία έγινε ακόμα μεγαλύτερη, η ανέχεια κάποιων κοινωνικών ομάδων ολοένα και διασπείρεται και σε περισσότερες, τα πράγματα είναι όντως δύσκολα.

 

Αυτές είναι οι ταπεινές απόψεις μου, και φυσικά δεν χρειάζεται να συμφωνείτε με αυτές.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 6/2/2020 at 2:01 PM, Lord_Goumis said:

Επομένως, όσοι δουλεύουν στην επιβολή της τάξης και του νόμου, έχουν ίσως την σημαντικότερη δουλειά εκεί. Δεν μπορεί να υπάρχουν στα σώματα αυτά θερμοκέφαλοι, ρατσιστές, τραμπούκοι κτλ όπως αυτός που έπνιξε τον Floyd. Πρέπει να διαθέτουν συγκεκριμένο ψυχολογικό προφίλ, και η κατάστασή τους πρέπει να αναθεωρείται ανά τακτά χρονικά διαστήματα, σε περίπτωση που η ψυχική τους υγεία φθαρεί λόγω της φύσεως του επαγγέλματος.

 

που σημαίνει οτι ο παντρεμένος με "κιτρινη/ασιάτισα" αστυνομικός πρέπει να αποζημιώθηκε αδρά για τον τραγικό ρόλο που αποφάσισε να δεχθεί και να φέρει εις πέρας. Ουτε καν στην αφρική αστυνομικός δεν θα σκοτωνε άνθρωπο εν ψυχρώ και μάλιστα με την κάμερα του Ροζ LGBT-TV ηδη να έχει πάρει φωτιά. Το σκηνικό ζοκοπάει (ηπειρώτικη λέξη = ζέχνει ) στήσιμο.

22 hours ago, Superfunk said:

Από την άλλη μόνο στην Αμερική ένας ΚΡΑΤΙΚΟΣ υπάλληλος και μάλιστα ΕΝΣΤΟΛΟΣ θα μπορούσε να έλεγε αυτά για τον πρόεδρο της χώρας του και να παρέμενε στη θέση του

 

https://www.skai.gr/news/world/arxigos-astynomias-xiouston-se-tramp-kleise-stoma-gine-forest-gkamp-den-eisai-se-rialiti

 

Φανταστείτε ΕΛΛΗΝΑ αρχηγό της αστυνομίας να τα λέει αυτά για τον πρωθυπουργό της χώρας..

 

Ελα ρε συ, αυτα ειναι μεσα στο ντεμοκτρασυ πρόγραμμα...

για να έλεγε ας πούμε διαφωνώ με τις ενέργειες της χώρας μου στο Ουκρανικό ή ακόμα χειρότερα, για να ελεγε δεν αναγνωρίζω το Κοσόβο σαν ανεξάρτητο κράτος, μπροστά στην καμερα, CNN / BBC φάση, δεν θα τον ξανάβλεπε η μανούλα του ούτε φωτό...

 

Απο την αλλη, είναι "ιν" να βρίζεις τον Τράμπ, είναι ένα είδος "δήλωσης" ορθότητος. Δηλ ίσως και να "επιβάλεται" σε ορισμένους κύκλους.

On 6/2/2020 at 2:00 PM, fusiongtr said:

Παιδιά είναι τεράστιο το θέμα και έχει πολλές πλευρές για ανάλυση.

Αλλά δεν μπορώ να βλέπω μεγάλες εταιρίες να εκμεταλλεύονται εμπορικά/διαφημιστικά ένα τέτοιο περιστατικό.

Μου έρχεται εμετός.

 

+1 οπως γραφαμε παλιά στο νετ!

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rgxinap είπε

Ελα ρε συ, αυτα ειναι μεσα στο ντεμοκτρασυ πρόγραμμα...

για να έλεγε ας πούμε διαφωνώ με τις ενέργειες της χώρας μου στο Ουκρανικό ή ακόμα χειρότερα, για να ελεγε δεν αναγνωρίζω το Κοσόβο σαν ανεξάρτητο κράτος, μπροστά στην καμερα, CNN / BBC φάση, δεν θα τον ξανάβλεπε η μανούλα του ούτε φωτό...

 

 

Δεν νομιζω ,δεν ειναι μελος της κυβερνησης.

 

Ειναι δημοσιος υπαλληλος.

 

Και οι δημοσιοι υπαλληλοι στην Αμερικη ΔΕΝ αλλαζουν οταν αλλαζει η κυβερνηση ή η πολιτικη της..

 

Άλλωστε μη ξεχνάς ότι το πολιτειακό σύστημα διακυβέρνησης είναι ακόμα μια δικλείδα ασφαλείας μια και οι αρχηγοί της αστυνομίας όπως και οι λοιποί ΔΥ κάθε πολιτείας υπάγονται άμεσα ή έμμεσα στον ΚΥΒΕΡΝΗΤΗ της ο οποίος μπορεί και να είναι Δημοκρατικός και όχι Ρεπουμπλικάνος

 

Το federal government δεν έχει ουδεμία δικαιοδοσία σε αυτούς.

 

Υπάρχουν φυσικά και ΔΥ που είναι federal employees αλλά και εκεί έχει σοφά προβλέψει το αμερικανικό συνταγμα την ύπαρξη κογκρέσου που πρέπει να εγκρίνει τις προσλήψεις ή απολύσεις και αυτό μπορεί βρίσκεται επίσης στα χέρια της αντίπαλης με την κυβέρνηση παράταξης

 

Τον ΟΥΚΡΑΝΟ ή τον Κοσοβαρο ΔΥ που θα κόντραρε την κυβέρνηση του θα ήθελα να δω σε ποιο ΧΑΝΤΑΚΙ θα τον βρίσκανε 🙂

 

 

19 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Απηχούν αυτές οι απόψεις της τις απόψεις των φυσικών προσώπων που σχετίζονται μ΄αυτήν (μέτοχοι, εργαζόμενοι, κλπ)?

 

Απηχούν την ΕΤΑΙΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ της εταιρείας.

Πολιτική την οποία ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ αποδέχονται οι υπάλληλοι και stakeholders της αλλιώς απολύονται ή διακόπτεται η συνεργασία μαζί τους.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, Superfunk said:

 

Απηχούν την ΕΤΑΙΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ της εταιρείας.

Πολιτική την οποία ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ αποδέχονται οι υπάλληλοι και stakeholders της αλλιώς απολύονται ή διακόπτεται η συνεργασία μαζί τους.

 

Πρόσεξε εδώ την διαφορά.

Άλλο η εταιρική πολιτική, και άλλο οι κοινωνικές απόψεις της εταιρίας στην δημόσια έκφρασή τους.

Την εταιρική πολιτική (σε ότι αφορά τα πεπρεγμένα, μελλοντικά σχέδια, κλπ της εταιρίας) την αποδέχονται τα μέλη της με την όποια ιδιότητα.

Τις όποιες όμως κοινωνικές απόψεις/αξίες, κλπ κατ' αρχήν δεν καταλαβαίνω ως τι τις εφράζει μια τέτοια εταιρία, ένα δηλαδή καθαρά οικονομικό νομικό πρόσωπο, και κατά δεύτερον είναι προσωπική επιλογή του καθένα που την στελεχώνει (είτε ως shareholder, είτε ως εργαζόμενος) αν θα τις αποδεχθεί.

 

Καμία εταιρία δεν μπορεί να επιβάλλει, απόψεις, νοοτροπίες, κλπ.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου