Προς το περιεχόμενο

Fender Musical Instruments - We will not tolerate racism


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης δεν ξέρω αν έχει ποσταριστεί, η ανακοίνωση της Zildjian στο facebook αναφέρει για "3 white police officers". Για τον ασιάτη φυσικά κουβέντα, είναι μεγάλη αγορά η Κίνα. Αυτό λοιπόν είναι "βάζω προτεραιότητες στου stakeholders". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά καμία εταιρία δεν θα έπρεπε να ανακατευθεί με αυτό το συμβάν.

Στην τελική άμα black lives matters για αυτές,τότε ας επιδοτούν δικηγόρους 365 μέρες τον χρόνο να βοηθούν θήματα ρατσιστικών επιθέσεων.

Για μένα άμα θέλω να αγοράσω fender η marshall η tama δεν με νοιάζει τι πεποιθήσεις έχει η κάθε εταιρία,άλλα τι προϊόν/υπηρεσίες μου προσφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όπως βλέπετε, τίποτα δεν άλλαξε παρ' όλες τις διαμαρτυρίες και τις διαδηλώσεις ...

Κι άλλος φόνος αφροαμερικανού από την αστυνομία στην Ατλάντα.

Δυο σφαίρες πισώπλατα, το έργο συνεχίζεται....

 

https://www.tanea.gr/2020/06/15/world/anthropoktonia-apo-pyrovolismous-stin-plati-i-aitia-thanatou-tou-afroamerikanou-stin-atlanta/

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, fusiongtr said:

Δυο σφαίρες πισώπλατα, το έργο συνεχίζεται....

 

ρε συ είναι πολλοί, δεν τους προλαβαίνουμε...ένα τόσο δα φουρνάκι έχουμε!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, marathon said:

ρε συ είναι πολλοί, δεν τους προλαβαίνουμε...ένα τόσο δα φουρνάκι έχουμε!!!!

 

μη με γελούν τα μάτια μου; επέστρεψες;

On 6/3/2020 at 10:33 PM, Superfunk said:

 

Φυσικά και ισχύει δεν υπάρχει πιο "αταξική" χώρα από την Ελλάδα στον "δυτικό" κόσμο...trust me τον έχω ταξιδέψει ολΑκερο .

 

Αλλά επειδή αποκλείεται να συμφωνήσουμε ας το αφήσουμε 🙂

μια χαρά ταξική ειναι η Ελλάδα απλα έχει διογκωμενη μεσαία τάξη. παρομοια ειναι και η υπόλοιπη Ευρώπη πλεον κατα τη γνωμη μου. η ελλαδα εχει την ιδιαιτεροτητα οτι συνδυάζει μια συλλογική κοινωνικοτητα με τη κουτοπονηρια. έτσι πολύς κόσμος ειναι απλα βολεμένος χωρίς όμως αυτό να σημανει πραγματική μεσαία τάξη αλλα μια ψευδαίσθηση. με άλλα λόγια, είμαι άνεργος αλλα μου πήρε η μάνα μου αμάξι και εχω και σπίτι που μου έχτισε ο παππούς. στα χαρτιά φαίνομαι οκ. στη πραγματικότητα δεν έχω μια.

 

επισης με το να έχει ταξιδέψει στο δυτικό κόσμο καποιος δε σημαινει αυτόματα ότι έχει και αποψη επι του τι συμβαίνει σε κάθε χώρα. δε κρινω οτι εσύ προσωπικά δεν έχεις αλλα σαν επιχειρημα ειναι σαθρο. Άσε που ειναι τυπικό show off statement.  Ξέρω άραβες που περνανε το μισό χρόνο στη νέα Υόρκη και τον άλλο μισό στο Λονδίνο και χαμπάρι δεν έχουν πάρει.

Επεξεργασμένο από otto##
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 6/3/2020 at 9:00 PM, BillTrantos said:

 

Οι ΗΠΑ είναι μία πάρα πολύ νεαρή χώρα και μάλιστα με κοινωνικό DNA που βασίζεται στην αποικιοκρατία, τη δουλεία, την αυτοδικία και τον επεκτατισμό υπεράνω όλων. Οποιαδήποτε ανάλυση λοιπόν με Ευρωπαϊκά γυαλιά κρίνεται το λιγότερο άστοχη, όπως πολύ σωστά είπε ο Superfunk έχουμε να κάνουμε επί της ουσίας με μια μετεμφυλιακή διαμάχη.

εξαιρετικό bill. οι ΗΠΑ ειναι χτισμένες πανω στο ρατσισμό και τη δουλεία. Η Βραζιλία επίσης. δεν είναι θέμα επιλογής τους. 

Επεξεργασμένο από otto##
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, otto## είπε

παρομοια ειναι και η υπόλοιπη Ευρώπη πλεον κατα τη γνωμη μου

 

Βάλε τα "καλά" σου , γέμισε και τις τσέπες σου με λεφτά και προσπάθησε να ΜΠΕΙΣ (όχι να φας, απλά να μπεις) σε ένα μέσο upper class club  στο UK (ή yaught club στις ΗΠΑ).... αν μπεις γράψε μου... αν και είμαι σίγουρος ότι η εμπειρία σου θα έδινε μια νέα έννοια στην έκφραση  "if wishes were horses, beggars would ride" 🙂

 

Αυτό ΔΕΝ ισχύει στην Ελλάδα, εκεί που τρώει ο εφοπλιστής μπορείς άνετα να φας και εσύ και εγώ φτάνει να έχεις να πληρώσεις...

 

Επίσης δεν υπάρχουν ούτε gated communities  ούτε η όλη συμπεριφορά μέσα στην κοινωνία που τα συνοδεύει...

 

 Την οποία για να την καταλάβεις ,όσο και αν εσύ το χαρακτηρίζεις "show off" πρέπει να πας εκεί και να ΖΗΣΕΙΣ εκεί...

 

Επισης ειναι εντυπωσιακο το  πώς οι τάξεις "περιχαρακώνονται" από μόνες τους ,ας πούμε δεν θα βρεις ΠΟΤΕ Γερμανό της εργατικής τάξης , ακόμα και αν είναι προϊστάμενος γραμμής παραγωγής στην BMW και βγάζει οκτώ χιλιάρικα το μηνα να ΘΕΛΕΙ να πάει στο exclusive tennis club στο Heimstetten ή Βερολινεζο εργατη/δημοσιο υπάλληλο (εχει παρα πολλους εκει 🙂)  να θελει να παει στο Dahlem για...καφέ...ξέρει ότι ειναι "Out of his depth"....

 

Ενω και  οι δυο παραπανω αναφερομενοι Γερμανοι  ΠΟΤΕ ,αν βγαλουν λεφτα, δεν θα μετακομισουν στα....αντιστοιχα ξενερωτα ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ των πολεων τους ,τα οποια φυσικα οπως και οπουδηποτε στον πολιτισμενο κοσμο δεν ειναι....προαστια αλλα το,πανακριβο,κεντρο των πολεων τους, απλα θα παρουν ενα μεγαλυτερο σπιτι στο Pankow η στο Reinickendorf  και οσο πιο δυνατον πιο κοντα στο ποταμι ή την λίμνη μπορουν 🙂  σιγουρα παντως δεν θα παρουν ρετιρε 350 τετραγωνικων στο Mitte ή στο Charlottenburg οπου κατοικει η....αρχουσα ταξη...

 

 

 

Η ταξική κοινωνία ΜΥΡΙΖΕΙ , ή μάλλον ΒΡΩΜΑΕΙ....από μακριά ,στην Ελλάδα δεν συμβαίνει αυτό, τουλάχιστον σε τέτοιο βαθμό όσο στις πιο δυτικές κοινωνίες και δεν "φταίει" μόνο το γεγονός ότι οι περισσότεροι Έλληνες είναι στην μεσαία τάξη... φταίει το γεγονός ότι η Ελλάδα δεν είχε ποτέ αστική τάξη ισχυρή και με μακρά ιστορία ώστε να δημιουργηθεί ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ κοινωνική ελίτ (η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ elite απλα ΔΕΝ ΖΕΙ ,ουτε ζουσε ποτε,  στην Ελλαδα αλλά στο Λονδινο ή στη Γενευη).

 

Η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων "πλουσίων" που ζουνε στη χωρα (προσεξε τα εισαγωγικα   γιατι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πλουσιους ΔΕΝ εχουμε στη χωρα....π.χ. 10.000.000 ευρω σε εναν λογαριασμο (ή μαλλον να εχεις ΚΑΘΑΡΗ θεση 10.000.000 οχι δανεικα.....) ΔΕΝ σε κανουν πλουσιο οταν για να αγορασεις ,μια μονοκατοικια "της προκοπης"  στο Hampstead στο  Λονδινο θελεις το λιγοτερο 20.000.000 και πρεπει να δινεις σχεδον 1.000.000 το χρονο για φορους , maintenance,ασφαλεια & μισθους προσωπικου...)   προέρχεται από την εργατική τάξη και κάποιοι από την μεσαία.

 

Και οι ΡΙΖΕΣ του ανθρώπου έχουν τεράστια σημασία στο πώς συμπεριφέρεται κοινωνικά.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 2

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες είδα διάφορα σχετικά βίντεο σχετικά με τα πρόσφατα γεγονότα και τείνω να συμφωνήσω με την Σώτη Τριτανταφύλλου εδώ: https://www.athensvoice.gr/politics/654405_kimperly-tzooyns-mathima-istorias. Υπάρχουν αρκετοί (ειδικα Αφρο-Αμερικανοι) που θεωρούν ότι το ζήτημα δεν είναι τόσο ρατσιστικό όσο ανικανότητας/κατάχρησης εξουσίας της αστυνομίας αλλά μόνο τα περιστατικά που αφορούν τους Αφρο-Αμερικανούς παίρνουν διάσταση λόγω του πρώτερου ρατσιστικού περιβάλλοντος της Αμερικής.

 

Δεν θεωρώ ότι έχουν άδικο: σε μεγαλό βαθμό υπάρχει διαφοροποίηση στις αντιδράσεις σε παρόμοια περιστατικά: μια δολοφονία χαρακτηριστεί ως hate crime τότε παίρνει διάσταση στα media και αναδεικνύεται από διάφορες ΜΚΟ και Παρατηρητήρια που προφανώς θέλουν να δικαιολογήσουν μισθούς. Αντίθεται αγνοείται επιδεικτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, >PE-LD< είπε

 

Pathetic, sorry. Και εντελώς άσχετο, προπαγανδιστικό και προωθητικό, ρατσιστικών απόψεων, βίντεο. Λυπάμαι πραγματικά. Κρίμα που έδωσα και κλικ...

 

Επεξεργασμένο από Πνοή και Νύξη
  • Like 5

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου