Προς το περιεχόμενο

Fender Musical Instruments - We will not tolerate racism


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 hours ago, Superfunk said:

 

Βάλε τα "καλά" σου , γέμισε και τις τσέπες σου με λεφτά και προσπάθησε να ΜΠΕΙΣ (όχι να φας, απλά να μπεις) σε ένα μέσο upper class club  στο UK (ή yaught club στις ΗΠΑ).... αν μπεις γράψε μου... αν και είμαι σίγουρος ότι η εμπειρία σου θα έδινε μια νέα έννοια στην έκφραση  "if wishes were horses, beggars would ride" 🙂

 

Αυτό ΔΕΝ ισχύει στην Ελλάδα, εκεί που τρώει ο εφοπλιστής μπορείς άνετα να φας και εσύ και εγώ φτάνει να έχεις να πληρώσεις...

 

Επίσης δεν υπάρχουν ούτε gated communities  ούτε η όλη συμπεριφορά μέσα στην κοινωνία που τα συνοδεύει...

 

 Την οποία για να την καταλάβεις ,όσο και αν εσύ το χαρακτηρίζεις "show off" πρέπει να πας εκεί και να ΖΗΣΕΙΣ εκεί...

 

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Κοινωνική_διαστρωμάτωση

 

Διαφωνώ αλλα δε μπορώ να επεκταθώ τώρα λόγω πίεσης χρόνου αλλα και διάθεσης. Δε διαφωνώ σε ολα αλλα μέσα σε κάποια.

 

Η διαφωνία μου έγκειται κυρίως στις γενικεύσεις και το απόλυτο των όσων γραφεις. Παλιότερα ισως να είχα περισσότερη ενέργεια να συζητήσω αλλα μεγαλώνοντας κατάλαβα ότι αν κάποιος έχει στο μυαλό του θεσφατα, ειναι σχεδον αδύνατο να ειναι ενδιαφέρουσα η συζήτηση. 

 

Για το show off στο εχω ξαναγράψει. Μέσα στα πολλά που λες, κάποια έχουν ενδιαφέρον  και είναι σωστά, απλα πολλες φορες εχεις ένα ύφος επαρσης οτι μιλας σε αγράμματους χωριάτες (δεν είναι μομφή για τους χωριατες). Επισης περιαυτολογεις ανελλιπώς. Εγω προσωπικά αυτό το υφος δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά. Μου βγάζει κάτι ελιτιστικο και αστείο.

 

Φυσικά μπορεί να έχω και άδικο. 

Επεξεργασμένο από otto##
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, otto## είπε

Φυσικά μπορεί να έχω και άδικο. 

 

Σαφώς.

 

Και εγώ όποιον χαρακτηρίζει ως "έπαρση" τις εμπειρίες και γνώσεις κάποιου και τον "διαμοιρασμο" τους κατά τη διάρκεια μιας κουβέντας τον θεωρώ αυτομάτως κομπλεξικο.

 

Προφανώς και εγώ μπορώ να έχω άδικο μια και ο γραπτός λόγος σε ένα φόρουμ εύκολα παρεξηγείται και δεν υποκαθιστά την φυσική παρουσία και συμπεριφορά .

47 λεπτά πριν, Πνοή και Νύξη είπε

Pathetic, sorry. Και εντελώς άσχετο, προπαγανδιστικό και προωθητικό, ρατσιστικών απόψεων, βίντεο. Λυπάμαι πραγματικά. Κρίμα που έδωσα και κλικ...

 

 

Το έχω ηδη αναφέρει στην ... διεύθυνση.

Είναι ντροπή να υπάρχει ακόμα στο φόρουμ μας προπαγάνδα του national front και να μην έχει κατέβει ακόμα.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Νομίζω πως το θέμα έκανε τον κύκλο του και κινείται πλέον έξω απο τους κανονισμούς του φόρουμ.

Ευχαριστούμε για τις συμμετοχές.

 

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου