Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να τοποθετήσουμε 200 ευρώ μαγνήτες σε μια κιθάρα αξίας 300 ευρώ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα το έκανα με τπτ σε φτηνή κιθάρα με ότι να ναι fr.η εμπειρία μου με φτηνά f r είναι ότι καταστρέφουν την κιθάρα. Σε μια πχ epiphone dot που έχω ευχαρίστως 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ez είπε

 

Ασφαλώς και αυτό δεν ισχύει.

 

ΟΚ, ανακαλώ την δήλωσή μου και την διορθώνω: σε jam nights που έχω συμμετάσχει ΕΓΩ, δεν θα πήγαινα με αμερικάνικο όργανο 😁 (μόνο με fender έχω πάει, που δεν παθαίνουν τίποτε το έχω κάνει). ΔΕΝ θέλετε να ξέρετε τι γινότανε εκεί πέρα 😛  και ποιοι ταλαίπωροι ανέβαιναν στην σκηνή για να ''τζαμάρουν'' (σε πολλά εισαγωγικά).

 

Ένας φίλος μου κιθαρίστας πάντως, που έπαιζε σε μεγάλο stage της πόλης, μετάνιωσε που δάνεισε την Gibson Les Paul Custom του στον Ryan Roxie και του την γέμισε χαρακιές από πίσω λόγω όλων των μεταλλικών αξεσουάρ που φορούσε. Αλλά εν πάσει περιπτώσει εγώ αναφέρομαι σε jams πιο συνοικιακά, που δεν είναι και πολύ σοφό να δίνεις την καλή σου κιθάρα στον καθένα να παίξει, σε στενό χώρο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τα τζαμ ναιτς δεν ειναι για την πλειοψηφια μουσικές εκδηλώσεις για τον καθενα ή λογος για να αποφασίσεις πως θα ειναι οι κιθαρες ΣΟΥ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimsonic είπε

Φιλε μου τα τζαμ ναιτς δεν ειναι για την πλειοψηφια μουσικές εκδηλώσεις για τον καθενα ή λογος για να αποφασίσεις πως θα ειναι οι κιθαρες ΣΟΥ

 

Mην κολλάτε με τα jam nights και τόσο. Εγώ αναφέρομαι γενικά σε περιπτώσεις που μια τέτοια αναβάθμιση, σε όργανο για οποιονδήποτε back up σκοπό, αξίζει 1000%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω για ακριβές αναβαθμίσεις σε φτηνά όργανα αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι ο φυσικός χώρος τους είναι η σκηνή. Η κιθάρα που κρατάς κλειδωμένη σε θήκη στο σπίτι, τραβάει μεγάλη στενοχώρια όταν έχεις πάει σε λάιβ με άλλη. 

 

  • Like 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Jazzjoker said:

Εγώ δεν ξέρω για ακριβές αναβαθμίσεις σε φτηνά όργανα αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι ο φυσικός χώρος τους είναι η σκηνή.

 

 

 

Οπως τις μαθεις ειναι. Εμενα ειναι του καναπε. Αγχωνεται στη σκηνη.

 

6 minutes ago, Jazzjoker said:

 

Η κιθάρα που κρατάς κλειδωμένη σε θήκη στο σπίτι, τραβάει μεγάλη στενοχώρια όταν έχεις πάει σε λάιβ με άλλη. 

 

 

Δεν τις εχω ποτε μαντρισμενες. Ελευθερας βοσκης, να παιρνουν και τον αερα τους. Εαν θα εχω κιθαρα αποθηκευμενη μεσα σε θηκη, παει αυτοματως για πουλημα.

 

😀

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

23 minutes ago, gkourmoul1 said:

Δεν τις εχω ποτε μαντρισμενες. Ελευθερας βοσκης, να παιρνουν και τον αερα τους.

 

Αυτό είναι στα όρια του abuse. Δε φτάνει που πας σε λάιβ με άλλη αλλά τις έχεις και έξω να σε βλέπουν όταν γυρίσεις.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Ελευθερας βοσκης, να παιρνουν και τον αερα τους. 

 

πρόσεξε, κόβει το χρώμα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Jazzjoker said:

 

 

Αυτό είναι στα όρια του abuse. Δε φτάνει που πας σε λάιβ με άλλη αλλά τις έχεις και έξω να σε βλέπουν όταν γυρίσεις.

 

Ειμαι δικαιος απεναντι τους. Καθε φορα παιρνω και αλλη. Ετσι μενουν ολες ευχαριστημενες.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου