Προς το περιεχόμενο

Fender sacks Custom Shop Master Builder John Cruz


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, D'Ailleurs είπε

Πάντως μου κάνει εντύπωση τα αντανακλαστικά των μεγαλοεπιχειρήσεων: με το που αναρτήσει κάποιος μια αποψάρα (και μιλάμε για μετριπαθείς απόψεις όχι τίποτα ακραίες) αμέσως απολύουν, διακόπτουν συνεργασίες κ.α. λές και ο Χ εργαζόμενος αντιπροσωπεύει την επιχείρηση ή την επιχειρησιακή ηθική. Φοβάμαι ότι έχουμε μπει για τα καλά σε ένα νέο είδος παρακολούθησης και φακελώματος, όπου οτιδήποτε δεν αντανακλά την κοινά αποδεκτή άποψη απλά εξοστρακίζεται.

 

Δες και το post του Jazzjoker λίγο παραπάνω: μια απερίσκεπτη παπαριά που πριν 15 - 20 χρόνια θα περνούσε στο καθόλου ή στα ψιλά, σήμερα αντιμετωπίζεται σαν κατάλυση του Συντάγματος.

Αν ο δημόσιος λόγος έχει καταντήσει να λαμβάνει χώρα σε ένα τέτοιο σχιζοφρενικό πλαίσιο, ας μην περιμένουμε πως όλη αυτή η πίεση θα αφήσει ανεπηρέαστο τον εργοδότη κάποιου ελαφρόμυαλου που δεν αφιέρωσε 30'' για να φτιάξει ένα burner account και να ξεδίνει χωρίς να φέρνει εαυτόν και συνεργάτες σε δύσκολη θέση.

  • Like 3

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρακολούθησα μια συνέντευξη του εν λόγω κύριου

 

 

Ο τύπος ξεκίνησε πριν 30 και βάλε χρόνια να δουλεύει στην Fender, εκ των οποίων η πρώτη του ''δουλειά'' εκεί

ήταν να μαζεύει τα ρινίσματα από το πάτωμα, όπως δηλώνει στο βίντεο. Και κατέληξε να ανεβαίνει ένα ένα τα σκαλιά της τεχνογνωσίας στην κατασκευή οργάνων μέχρι να φτάσει στο custom shop.

 

30 χρόνια εξειδίκευσης και τεχνογνωσίας μέσα στην ίδια εταιρεία, σίγουρα αποτελούν μεγάλο κεφάλαιο του έμψυχου δυναμικού της. Ωστόσο, αποφάσισαν εκεί στην φέντερ να τα πετάξουν στα σκουπίδια όλα αυτά τα χρόνια εμπειρίας και εξειδίκευσης,

για ένα κάφρικο (και όχι ρατσιστικό, το ανέλυσα το γιατί δεν είναι ρατσιστικό παραπάνω) ποστ του εν λόγω ατόμου.

 

Επίσης στο βίντεο λέει και τα μεγάλα ονόματα με τα οποία ήρθε σε άμεση προσωπική επαφή για να συζητήσουν για τα signature

μοντέλα τους κτλ.

 

Σόρρυ αλλά εγώ στο βίντεο δεν βλέπω κανένα τέρας που καταβροχθίζει παιδάκια στην Αφρική, ούτε μέλος της Κου Κλουξ Κλαν.

Βλέπω ένα (μάλλον συμπαθητικό τύπο που θα μου άρεσε να κάνω μια κιθαρο-συζήτηση και να μου πει τις απαιτήσεις διάσημων κιθαριστών) μεγάλο κεφάλαιο της εταιρείας να πετιέται στα σκουπίδια λόγω του πολιτικο-ορθού νεοφασισμού. Για μια καφρίλα στο χαζό-φου μπου, λες και είναι το κονγκρέσσο. Λογικά, αυτός που έφτιαξε το εν λόγω κάφρικο meme πρέπει να βρίσκεται στην ηλεκτρική καρέκλα τώρα, και όσοι το αναδημοσίευσαν να έχουν χάσει την δουλειά τους.

 

Το θέμα θα μπορούσε να λήξει με μια απλή συγνώμη εκ μέρους του και αυτό είναι όλο. Όλα τα άλλα είναι γελοιότητες και ακρότητες του νέου φασισμού που ζούμε. Ο φασισμός αυτός απλώνεται σαν γάγγραινα παντού ακόμα και στις τέχνες (βλ. την αφαίρεση του ''Όσα παίρνει ο άνεμος'' από συνδρομητικό κανάλι, γιατί θεωρήθηκε ''ρατσιστικό'' μετά τα γεγονότα στην Αμερική) και συνέπειά του είναι να βλέπουμε γελοιότητες όπως αυτό ή τον βανδαλισμό αγαλμάτων όπως του Τζέφρεσσον επειδή είχε σκλάβους, αλλά και κωμικοτραγικές καταστάσεις διαφόρων SJWs που λέγανε να γκρεμιστούν οι πυραμίδες γιατί τις έχτισαν σκλάβοι και είναι καταπιεστικό σύμβολο κτλ

 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lord_Goumis είπε

μεγάλο κεφάλαιο της εταιρείας να πετιέται στα σκουπίδια λόγω του πολιτικο-ορθού νεοφασισμού

 

Ο οποίος όπως λέει και η ΣΤ στο άρθρο που λινκαρα θα βγάλει ΞΑΝΑ τον παρανοϊκό με το καροτομαλι πλανηταρχη.

 

Εδώ έφτασαν να ρίξουν μέχρι και το άγαλμα του.... Κολόμβου...του ΛΟΓΟΥ δηλαδή της ίδιας τους της ΥΠΑΡΞΗΣ.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάει να δουλέψει με τον πασχαλάκη,που απο ότι φαίνεται δεν έχει πρόβλημα με post πολιτικού περιεχομένου (που τραβάνε λιιιιιγο προς τα δεξιά)

https://www.facebook.com/alexandre.paschalis

 

Edit το βίντγιο

 

Επεξεργασμένο από xtrm_basses
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Στις 10/6/2020 στις 10:00 ΜΜ, ez είπε

Εγώ πάντως επηρεάζομαι. Ο καθένας έχει ιδιαιτερότητες, είναι όμως και μια ολότητα ταυτόχρονα. Πολλές φορές μου συμβαίνει μια συγκεκριμμένη πλευρά κάποιου να μου γκρεμίζει το όλον της ύπαρξης του.

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν ξανάκουσα Bob Brozman απο τότε που πέθανε.

Το αόρατο χέρι της αγοράς μάλλον δεν το βλέπω, ίσως γιατί ακριβώς είναι αόρατο.

Φυσικά και ο καθένας έχει τα όρια του, και λογικά αυτά ποικίλλουν.

Αν είχα πάντως John Cruz κιθάρα, το πιθανότερο είναι πως θα την πουλούσα.

Θα την αγόραζα εγώ.Πιθανων να γίνουν συλλεκτικές στο μςλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου