Προς το περιεχόμενο

Πεταλοκατάσταση by Nestoras


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Καιρό είχα να βγω και να κάνω επίσκεψη απο covid19 αλλά την έκανα αρμένικη και πήγα στον φίλο μου τον Νέστορα να δοκιμάσω πεταλάκια και να ακούσω τον Rivera του με την δεύτερη καμπίνα. Τι να περιγράψω δηλαδή... αφου είναι γνωστός παίκτης και συλλέκτης (με έμφαση στο παίκτης).

Θα ανεβάσω 2-3 φωτογραφίες για του λόγου το αληθές. Ο τύπος δεν αφήνει στον εαυτό του ερωτηματικά τύπου: πως να ακούγεται άραγε εκείνο το overdrive... κι ας έχει άλλα δέκα (τουλάχιστον). Σε αντίθεση με εμένα που παρ' ότι μεγαλύτερος (κι ας μη μου φαίνεται!) ποτέ δεν κράτησα κάτι εις διπλούν. Εκείνος πχ έχει 4 stratocaster, 2 Les Paul μια PRS και μια SG. Διαλεχτες φυσικά όπως αρμόζει σε ένα παίκτη. Players instruments δηλαδή. Εγω θα είχα ή έχω απο μια. 1x Les Paul, 1x 335, 1x Strat, 1x 502 Yamaha, 1x Epiphone jazzbox κλπ.

Τέτοιους φίλους όμως πρέπει να 'χεις (όπως τους σκαφάτους) για να καθαρίζουν και τ' αυτάκια σου πότε - πότε και να παίζεις κι εσυ σαν παιδάκι με τα όμορφα παιχνίδια.

 

20200610_211140.thumb.jpg.0db6088084b31ceae8dae3e0a781961e.jpg

 

Που μπαίνουν στη διαδικασία να σου στήνουν πεταλάκια και σερβίρουν και καφέ. (Νέστορα δεν έχεις καράφλα, βγάλε το χέρι απο εκεί.)

20200610_210029.thumb.jpg.65c6dd9ba19f5b4e98f19b020657b377.jpg

 

Αυτά ήταν όσα δοκίμασα. Το OD-3 μόνο είναι δικό μου που δεν αλλάξω αλλά ένα Barber ένα Sparkle Drive και ένα Zendrive τα ήθελα ευχαρίστως αν και το τελευταίο το είχα και το έδωσα.

 

20200610_211044.thumb.jpg.44de226befa8861ea1d120ab31518257.jpg

 

Και τα παραπάνω είναι standby μιας και στα live παίρνει μια απο τις 2 έτοιμες βαλίτσες.

Μια για humbuckers και μια για Stratocaster.

 

20200610_212835.thumb.jpg.0b716fa9a0ac6098c1f93a7125ff7c8c.jpg

 

Αλλά είναι ωραία να τα βγάζεις απο τα κουτιά τους μιας στις τόσες.

 

20200610_211946.thumb.jpg.215a51e925a8d92984cd6ce4930ff18a.jpg

 

Thank you Nestoras.

  • Like 13
  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Το σκαμπο-πουφ ειναι μερος της αλυσιδας για single coil ή για διπλους?

Να κάθεσαι στο σωστό ύψος για ν' ακούς τον ενισχυτή.

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εκανε ζεστη ε;

Έκαιγαν οι λάμπες!

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Πω πω ρε Γιάννη, παιχνίδια.

Εσύ δεν πήγες στον Νέστορα, στον Ζαχαριά πήγες.

Εν τω πολλώ το ευ!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Nestoras said:

Να κάθεσαι στο σωστό ύψος για ν' ακούς τον ενισχυτή.

 

Ποιο σωστο υψος....

Στην φωτο βλεπω οτι αντι μικροφωνο, εχεις κολλησει το αυτι σου στο μεγαφωνο. Νεα monitoring κολπα, ή προβληματα ακοης λογω ηλικιας?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Ποιο σωστο υψος....

Στην φωτο βλεπω οτι αντι μικροφωνο, εχεις κολλησει το αυτι σου στο μεγαφωνο. Νεα monitoring κολπα, ή προβληματα ακοης λογω ηλικιας?

Μικρόφωνο για ποιο λόγο. Ακούγεται δυνατά ο Rivera. 😀

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου