Προς το περιεχόμενο

περί youtube copyright


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετε,

Γράφω ένα αλμπουμ, και θέλω να χρησιμοποιήσω μέσα, μικρά αποσπάσματα από το youtube. πχ μια ατάκα απο ταινία, ένα κομμάτι απο μια απαγγελία ποιήματος, απόσπασμα από κάποια συνεντευξη... Υπάρχει κάποιος κανόνας που πρέπει να ακολουθήσω για να ανέβει το αλμπουμ στο youtube, χωρίς να μου το σβήσει;

Ευχαριστώ

 

...σορυ, δεν ξέρω αν το πόσταρα σε σωστό μέρος του φόρουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι χρησιμοποιήσεις που δεν έχεις δικαιώματα μπορεί να δώσει δικαίωμα να παίρνει ο δικαιούχος (οι) τις όποιες απολαβές από το youtube εάν το ζητήσει.

Με απλά λόγια εάν το βίντεο φτάσει εκατομμύρια προβολές και βγάζει λεφτά εσύ δεν θα παίρνεις τίποτα ή λίγα. 

Μιλάμε πάντα για μικρά αποσπάσματα, στην περίπτωση που έχεις κάτι ολοκληρωμένο είναι πιθανό να κατέβει.

 

Δεν είμαι δικηγόρος ή ειδικός απλά αναφέρω αυτά που έχω ακούσει και διαβάσει από άλλους. Οι όροι χρήσης αλλάζουν οπότε δεν θα είναι κακό να τους διαβάσεις για να είσαι σίγουρος .

Εδώ είναι αυτοί που είναι σε ισχύ.

 

https://www.youtube.com/static?gl=GR&template=terms

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση,

δεν με απασχολεί το θέμα των λεφτών, δεν νομιζω να φτάσει να εχει πάρα πολλές προβολές το άλμπουμ... Απλώς να είναι πάνω για όποιον θέλει να το ακούσει.

Διαβασα τους όρους χρήσης και πιστέυω καλύτερα να βρω έναν δικηγόρο να με κατατοπίσει πιο ειδικά για το θέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου