Προς το περιεχόμενο

Προτεραιότητα σε θέματα εξοπλισμού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιθανότατα συμβαίνει σε όλους.

Ερχεται κάποια στιγμή που μπορείς να διαθέσεις ένα Α ποσό για το χόμπυ σου, της μουσικής. (Δεν το βάζω σε επαγγελματική βάση γιατί εκεί η πραγματικότητα είναι συνήθως πιό σκληρή).

Πως ορίζεις τις προτεραιότητές σου?

θα προηγηθεί μια αγορά που θα σου δώσει δυνατότητα να παρουσιάζεις στο εξής προς τα έξω πιό άρτιες παραγωγές?

ή μήπως θα πρέπει να περιμένει και να προηγηθεί κάτι που θα σου δώσει το ερέθισμα, ή την έμπνευση να φτιάξεις μουσικά κάτι καινούργιο?

 

Να σημειώσω ότι υποθέτουμε ότι μέχρι στιγμής πορεύεσαι με αυτά που έχεις και είσαι μια χαρά, αλλά όπως είπα πιό πάνω έρχεται η ώρα που έχεις κάποιο spending money, ή βγάζεις από το συρτάρι την μακρυά wish list που φτιάχνεις πολύ καιρό για να είσαι ...έτοιμος σε περίπτωση που σε καλέσουν στο add to cart.

 

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, dimsonic said:

θα προηγηθεί μια αγορά που θα σου δώσει δυνατότητα να παρουσιάζεις στο εξής προς τα έξω πιό άρτιες παραγωγές?

ή μήπως θα πρέπει να περιμένει και να προηγηθεί κάτι που θα σου δώσει το ερέθισμα, ή την έμπνευση να φτιάξεις μουσικά κάτι καινούργιο?

 

 

 

Ευκολη η απαντηση. Θα επιλεξεις εκεινο που θα σε ικανοποιησει περισσοτερο και θα εχει την μεγαλυτερη επιδραση στο χομπυ σου. 

Ποσο πιο αρτια παραγωγη πια? Λεπτομερειες. Παλι θα σου μεινει το αισθημα ανικανοποιησης...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dimsonic said:

Πως ορίζεις τις προτεραιότητές σου?

 

Προσωπικά δεν τις ορίζω. Όταν θέλω να αγοράσω εξοπλισμό που ανήκει στην κατηγορία των χόμπι, αγοράζω εντελώς παρορμητικά και το έχω πληρώσει πολλάκις. Πλην χορδών και πενών δηλαδή που είναι τα απολύτως απαραίτητα, παίρνω κατά κύριο λόγο πράγματα που δε χρειάζομαι αλλά μου γυάλισαν.

 

  • Like 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Jazzjoker said:

 

Προσωπικά δεν τις ορίζω. Όταν θέλω να αγοράσω εξοπλισμό που ανήκει στην κατηγορία των χόμπι, αγοράζω εντελώς παρορμητικά και το έχω πληρώσει πολλάκις. Πλην χορδών και πενών δηλαδή που είναι τα απολύτως απαραίτητα, παίρνω κατά κύριο λόγο πράγματα που δε χρειάζομαι αλλά μου γυάλισαν.

 

Το παρορμητικό το πλήρωσα αρκετές φορές με αρκετά πράγματα στο ράφι.

Αντίθετα ό,τι μελετήθηκε σχολαστικά απέδωσε

8 hours ago, gkourmoul1 said:

 

 

Ευκολη η απαντηση. Θα επιλεξεις εκεινο που θα σε ικανοποιησει περισσοτερο και θα εχει την μεγαλυτερη επιδραση στο χομπυ σου. 

Ποσο πιο αρτια παραγωγη πια? Λεπτομερειες. Παλι θα σου μεινει το αισθημα ανικανοποιησης...

 

Η άρτια παραγωγή πάντα είναι holy grail. Από την άλλη θεωρητικά έχουμε εξοπλισμό που φτάνει και περισσεύει για να υποστηρίξει την έμπνευση. Μήπως τελικά λείπει αυτή? ή βαριόμαστε και ψάχνουμε δικαιολογίες?

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου