Προς το περιεχόμενο

Ποιοί ΔΕΝ μας αρέσουν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Mα πώς να σου αρέσει ο Steve Vai αν δεν τον καταλάβεις; Γλώσσα ειναι η μουσική η οποία εγείρει συναισθήματα, εντελώς συνυφασμενα με την ιδιοσυγκρασία και τις συγκυρίες τιυ καθενός. Τι πάει να πει δεν μ αρέσει ο Βάι; Κάπως έτσι δεν γεννώνται δογματισμοί και οι δεμαρεσουνισμοί;Είναι προβοκατόρικο, εκτός αν γνωριζόμαστε μεταξυ μας. Peace, love και πετάξτε τους δίσκους του Santana

 

Μια χαρά τον καταλαβαίνω. Απλά δεν με τραβάει.

Οτι γνωριζόμαστε γνωριζόμαστε. Αλλιώς δεν θα φτιάχναμε τέτοια νήματα.

Όσο για τον Santana μαζί σου. Μετά το 81 μετα βίας τον ακούω και μετά το 90 δεν τον ακούω.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει κάποιος κιθαρίστας , δεν μου έχει τύχει να καούσω κάποιον και να πω δεν μου αρέσει  κάτι σε αυτόν 

 

Απλά ( και πιστεύω αυτό συμβαίνει και σε άλλους αφού λίγο πολύ αυτό είπαν και κάποια μέλη στο θρεντ - ότι δεν τους αφορά ) δεν μου αρέσουν μουσικές , στυλ , παιξίματα . Είδη μουσικής ή εποχές δλδ 

 

Πχ δεν μπορώ να ακούσω με τίποτα μουσική πριν το 1970 , ελάχιστα μου αρέσουν από τα 70'ς και δεν αντέχω με τίποτα είδη όπως jazz , fusion κλπ 

 

Προφανώς αυτό δεν λέει τίποτα για την αξία των καλλιτεχνών που έχουν υπηρετήσει αυτές τις μουσικές και δεν σημαίνει ότι έχω να προσάψω κάτι αρνητικό σε κάποιον κιθαρίστα από αυτά τα είδη 

Επεξεργασμένο από Rebel_Of_South
  • Like 6

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ για όλους όσους έχουν θαφτεί παραπάνω και για όσους δεν γνωρίζω σας έχω εμπιστοσύνη,
(εκτός από Beck, είχα ακούσει ότι είχε βγάλει μέχρι ένα σημείο και κάποια κομμάτια βρίσκονται σε συλλογές μου)
επίσης να προσθέσω όλους τους σρεντεραδες σαν φαινόμενο, αδιακρίτως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι παραξενος με τους κιθαριστες. Ισα ισα, ειμαι αρκετα ανεκτικος. Λιγο μελωδικος να 'ναι και καλο ηχο εαν εχει, θα τον ακουσω ευχαριστα. Αποφευγω οσους απλα ανεβοκατεβαινουν κλιμακες, χωρις να διδουν κατι παραπανω στο κομματι που παιζουν.

 

Εαν επρεπε να διαλεξω εναν γνωστο κιθαριστα που δεν μου αρεσει το παιξιμο του, θα διαλεγα τον Kirk Hammett. Δεν μπορω με τιποτα να τον ακουω, διοτι αυτα που παιζει (οποτε τον βλεπω σε live) δεν βγαζουν νοημα στα αυτια μου. Τους λειπει η μελωδια. Απο τεχνικη και ηχο δεν εχω παραπονο. Δεν τον εχω μελετησει στο συνολο του, αλλα ειναι ο τελευταιος που θα εβαζα στο youtube για να τον ακουσω. Ουτε η μουρη του μου αρεσει.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δεν ειμαι παραξενος με τους κιθαριστες. Ισα ισα, ειμαι αρκετα ανεκτικος. Λιγο μελωδικος να 'ναι και καλο ηχο εαν εχει, θα τον ακουσω ευχαριστα. Αποφευγω οσους απλα ανεβοκατεβαινουν κλιμακες, χωρις να διδουν κατι παραπανω στο κομματι που παιζουν.

 

Εαν επρεπε να διαλεξω εναν γνωστο κιθαριστα που δεν μου αρεσει το παιξιμο του, θα διαλεγα τον Kirk Hammett. Δεν μπορω με τιποτα να τον ακουω, διοτι αυτα που παιζει (οποτε τον βλεπω σε live) δεν βγαζουν νοημα στα αυτια μου. Τους λειπει η μελωδια. Απο τεχνικη και ηχο δεν εχω παραπονο. Δεν τον εχω μελετησει στο συνολο του, αλλα ειναι ο τελευταιος που θα εβαζα στο youtube για να τον ακουσω. Ουτε η μουρη του μου αρεσει.

Θα συμφωνήσω με την πρώτη παραγράφο.

Θα διαφωνήσω στο 2ο μισό της δεύτερης παραγράφου.

Μελωδία έχει. Τεχνική και ήχο δεν έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λες για τεχνικη και ηχο, κατι παραπανω ξερεις. Αλλα, στα αυτια μου, παιζει ασυναρτησιες. Νοτες που δεν μου αρεσουν και, οντως, με κακο ηχο. Δεν τον αντεχω. Καμια μουσικοτητα.

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Εαν επρεπε να διαλεξω εναν γνωστο κιθαριστα που δεν μου αρεσει το παιξιμο του, θα διαλεγα τον Kirk Hammett. Ουτε η μουρη του μου αρεσει.

 

Εμένα μ' αρέσει η κιθάρα του!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

Για να λες για τεχνικη και ηχο, κατι παραπανω ξερεις. Αλλα, στα αυτια μου, παιζει ασυναρτησιες. Νοτες που δεν μου αρεσουν και, οντως, με κακο ηχο. Δεν τον αντεχω. Καμια μουσικοτητα.

 

 

Νταξ δεν είναι και κουλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Nestoras said:

Εμένα μ' αρέσει η κιθάρα του!

 

Τα εσκασε και την πηρε μπας και φτιαξει τον ηχο του, αλλα τζιφος.... 😅

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου