Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική κιθάρα για 40+


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω για αρχή, είτε πάρει ακριβή είτε φθηνή κιθάρα, δεν θα του κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Να πάρει μια που να του αρέσει τόσο ώστε να αφιερώνει χρόνο.

 

Αν δεν του αρέσει αισθητικά, δεν θα βρίσκει λόγο να ασχοληθεί και σίγουρα στην αρχή θα δυσκολευτεί. Επίσης, να πάρει κάνα καλό ενισχυτή (Blackstar ID, Boss Katana) για να μπορει να βγάζει κάνα καλό ήχο.

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2020 στις 12:38 ΜΜ, >PE-LD< είπε

 

 

Δεν θα πρότεινα ποτέ fr σε αρχάριο.ουτε να κουρδισει δεν θα μπορεί μόνος του.ασε εάν προσπαθήσει να αλλάξει χορδές..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giorgos rockstep είπε

Δεν θα πρότεινα ποτέ fr σε αρχάριο.ουτε να κουρδισει δεν θα μπορεί μόνος του.ασε εάν προσπαθήσει να αλλάξει χορδές..

 

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς. Αν είδες ότι πρότεινα κιθάρα με fr πιθανολογώ ότι δεν έχεις και μεγάλη σχέση με το άθλημα. Ήρεμα μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, >PE-LD< είπε

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς. Αν είδες ότι πρότεινα κιθάρα με fr πιθανολογώ ότι δεν έχεις και μεγάλη σχέση με το άθλημα. Ήρεμα μιλάω.

Οντως δεν έχει fr.δεν έκανα τόσο κοντινό ζουμ.όσο εάν για το εάν έχω σχεση με το άθλημα δεν είμαι επαγγελματίας..αλλά το fr το ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 1:40 ΜΜ, Wild_Rose είπε

Νομίζω για αρχή, είτε πάρει ακριβή είτε φθηνή κιθάρα, δεν θα του κάνει μεγάλη διαφορά.

 

Να πάρει μια που να του αρέσει τόσο ώστε να αφιερώνει χρόνο.

 

Αν δεν του αρέσει αισθητικά, δεν θα βρίσκει λόγο να ασχοληθεί και σίγουρα στην αρχή θα δυσκολευτεί. Επίσης, να πάρει κάνα καλό ενισχυτή (Blackstar ID, Boss Katana) για να μπορει να βγάζει κάνα καλό ήχο.

Του πρότεινα Blackstar ενισχυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 ξεκίνησα και εγω με δυο παιδιά το θέμα δεν είναι η ηλικία άλλα να το αγαπήσει και να παίζει να μπει στο DNA του .Στα 8 χρόνια που παιζω εχω αλλάξει 8 κιθάρες και 4 ενισχυτές....και πολλούς μαγνήτες για να καταλήξω τη θέλω. Εαν πρέπει να πω μια κιθάρα θα έλεγα μια μεταχειρισμένη stratocaster απο τις αγγελίες που εαν ασχοληθεί δύσκολα θα αποφασίσει να την πούληση και εαν τα παρατήσει θα παρει τα λεφτά του πίσω ..ολα.

  • Like 3

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις προτεινόμενες νομίζω ότι οι vintage είναι το καλύτερο vfm, αν και πιστεύω ότι καλύτερα είναι μια κιθαρότσαρκα στα μαγαζιά για να δει τα όργανα από κοντά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου