Προς το περιεχόμενο

Gary Moore The Prophet Cover


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, >PE-LD< είπε

Βασίλη θα σε στεναχωρήσω λίγο αλλά όλο το κομμάτι είναι out of tune. Δεν ξέρω αν είσαι ξεκούρδιστος εσύ ή αν φταίει το backing track

Αυτό έγραφα και με πρόλαβες.

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη εκτελεση. Τα εδωσες ολα. 

Οντως, σε καμποσα μερη εισαι λιγο εκτος. Λεπτομερειες...

Εγω το ευχαριστηθηκα.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το Backing track τα βρήκα σήμερα μου άρεσε και το έπαιξα. Κουρδισμένος σωστά είμαι στη κιθάρα  στο αυτι μου  ειμαι ξεκούρδιστος αλλά μου άρεσε τόσο πολύ που το πέρασα χωρίς σκέψη...δεν με στεναχωρεί καθόλου χαίρομαι με τα σχόλια σας που με βοηθούν έτσι και αλλιος. Γιώργο μάλλον το πάθος που μου βγάζει αυτό το κομμάτι με έκανε να το ευχαριστηθώ  χωρις να το ...ακουσω τονικα οπως πρέπει αλλά και εγώ το ευχαριστήθηκα. Θα το ξαναπεράσω κάποια στιγμή. Ευχαριστω πολύ!

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, vasilisgeo72 said:

και εγώ το ευχαριστήθηκα. Θα το ξαναπεράσω κάποια στιγμή.

 

Να το κάνεις άμεσα Βασίλη.

Πρώτον γιατί το έχεις χαλαρά, και δεύτερον γιατί εκτός από σένα γουστάραμε κι εμείς πολύ, και θα θέλαμε να το ξανακούσουμε χωρίς αυτό το κλικ "ξεκουρδισιάς" (δεν είναι εντελώς ξεκούρδιστο, είναι ένα κλικ κουρδισμένη χαμηλότερα η κιθάρα νομίζω, αλλά ένα κλικ μόνο), στο οποίο μπορεί να φταίει και το backing, οπότε κούρδισε πάνω του.

 

Πάμε πάλι άμεσα όμως.

 

Περιμένω!

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fusiongtr είπε

 

Να το κάνεις άμεσα Βασίλη.

Πρώτον γιατί το έχεις χαλαρά, και δεύτερον γιατί εκτός από σένα γουστάραμε κι εμείς πολύ, και θα θέλαμε να το ξανακούσουμε χωρίς αυτό το κλικ "ξεκουρδισιάς" (δεν είναι εντελώς ξεκούρδιστο, είναι ένα κλικ κουρδισμένη χαμηλότερα η κιθάρα νομίζω, αλλά ένα κλικ μόνο), στο οποίο μπορεί να φταίει και το backing, οπότε κούρδισε πάνω του.

 

Πάμε πάλι άμεσα όμως.

 

Περιμένω!

To Backing track είναι λιγο ποιο πάνω απο ρε..τοσο οσο να ακούγομαι ξεκούρδιστος έχεις δίκιο. Βρήκα backing οπως το θέλω και θα το βάλω άμεσα μόνο να βρω το χρόνο και την ησυχία να το κάνω με μεγάλη μου χαρά. Ευχαριστώ πολύ ...

  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, vasilisgeo72 said:

To Backing track είναι λιγο ποιο πάνω απο ρε..τοσο οσο να ακούγομαι ξεκούρδιστος έχεις δίκιο. Βρήκα backing οπως το θέλω και θα το βάλω άμεσα μόνο να βρω το χρόνο και την ησυχία να το κάνω με μεγάλη μου χαρά. Ευχαριστώ πολύ ...

 

Απλά κούρδισε το backing track σου στο σωστό pitch π.χ. με Audacity (Effects->Change Pitch). Δεν θα αλλάξει η ταχύτητα οπότε ότι έχεις παιξει το κρατάς οπως είναι και απλά ξανακάνεις την μιξη (αν εχεις κρατήσει την ηχογράφηση σου σαν ξεχωριστό κανάλι παντα, αν έγραφες live τα παντα όλα, δεν ισχύει οτι εγραψα προφανως, εκτός απο οτι αν σου αρέσει το συγκεκριμένο backing track, απλα το "κουρδίζεις" και τα ξαναπας ολα απο την αρχή).

Επεξεργασμένο από Freedom
  • Like 1

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα . Βρήκα ένα που μου αρέσει θα περάσω αυτό... γιατί  το προηγούμενο μπορεί πάλι να μην το....κουρδισω σωστά. Πάντα live γράφω γιατί με ενδιαφέρει το παίξιμο να κριθεί και όχι το κομμάτι .

  • Like 1

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)

Φόρεσα την Gibson την Garyμουριστική μου και το ξαναπροσπάθησα δεν μπορώ καλύτερα προς το παρόν αλλά τονικά λογικά είμαι μέσα .....

 

 Το πρώτο βίντεο θα το αφήσω για λίγο για να μην χαλάσω το θέμα και το σβήσω αργοτερα

Επεξεργασμένο από vasilisgeo72
  • Like 2

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου