Προς το περιεχόμενο

Όνομα για διαδυκτιακό (browser based) παιχνίδι σχετικό με τη μουσική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Καλό μεσημέρι παιδιά και long time no see... Δικό μου λάθος, αλλά έχω αλλάξει 3 χώρες από την τελευταία φορά που τα είπαμε... τέλος πάντων.

 

Έχω φτιάξει ένα διαδυκτιακό παιχνίδι, βασισμένο σε html και σε browsers που έχει σχέση με τη μουσική. Ερωτήσεις, τρικ, riddles, quiz, κλπ. Διάφορα κόλπα. Σχετικά με κλασσική μουσική.

 

Ψάχνω να βρω όνομα για το παιχνίδι (και άρα για την ιστοσελίδα) και έχω κολήσει. 

 

Είχα βρει το Melodiddle (Melody + Riddle) που ακούγεται πολύ ωραίο, δυστυχώς, όμως, το παιχνίδι παραείναι δύσκολο και πολύπλοκο για αυτόν τον τίτλο. Μετά σκέφτηκα το musicrnq (Music riddles 'n quiz) αλλά δεν είναι τίτλος αυτός ντε...

Καμμιά ιδέα; Τελευταία φορά που ρώτησα ο εκδοτικός οίκος πήρε το όνομά του (Editions Musica Ferrum) οπότε έχετε ταλεντάκια εδώ μέσα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

thanks.

Πρέπει να είναι μία λέξη, πρακτικά, ή να εννώνεται εύκολα για να γίνει ιστοσελίδα. Θενξ, όμως, καλή ιδέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα σου πρότεινα το musiquiz.com αλλά η τιμή πώλησης είναι $39,888 USD.

Εκ μπύρας μιλώντας πάντως το όνομα δεν παίζει κανένα ρόλο αρκεί να μην είναι δυσανάγνωστο.

Το noiz τυχαία το έβγαλα και θα μπορούσα να είχα βρει 100 πιο σχετικά ονόματα που ήταν και διαθέσιμα τσάμπα το 1998.

Καλή επιτυχία!

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • npap changed the title to Όνομα για διαδυκτιακό (browser based) παιχνίδι σχετικό με τη μουσική
  • Guru

ανακλαστικά σκέφτηκα τα MusiKnow και MusiKen που φυσικά υπάρχουν... όπως και το MelodyKen...🙄

το musiQu (ΜιουζιΚου) που "παιχνιδοφέρνει" όμως?...🤔

  • Like 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 hours ago, John Tzinieris said:

Nimelory

Αυτό είναι ωραία ιδέα.

Ναι, Γιάννη, έχεις δίκιο. Αυτό προσπαθώ τόσο καιρό...

 

Το Muzzle δε παίζει, καθώς είναι, στα Αγγλικά η μουσούδα (του σκύλου, πχ).

 

Θενξ και πάλι παιδιά.

χμμμ...

 

musquiz.co.uk

και

musiquiz.co.uk  

ή μήπως το

nimelory.com που είναι αρκετά εύηχο και από μόνο του ένας μικρο-γρίφος (τι στο Δία εννοεί ο συγγραφέας?)

 

είναι διαθέσιμα (όχι τα .com αλλά τι να γίνει). Ποιό από τα δύο; Ή κανένα; Ούτως ή αλλιώς με λινκ θα μπαίνει ο κόσμος,

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου