Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XI


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 minutes ago, gvour said:

Ολοι οι ντραμερς που εχουν περασει ειναι εξαιρετοι και δυνατα ονοματα αλλα με Phil Rudd ξανα πισω ......ποσο πιο πολυ να γκρουβαρεις.

 

Και,κουφος-ξεκουφος,ο Τζονσον ειναι αλλη κλαση.

Πισω κι αυτος παλι.

Ας μην τον ξανακουσω λαιβ,μου φτανουν τα στουντια.

 

 

Δεν το ήξερα ....

Ο Phil είναι πιο σημαντικός ακόμα και από τον Johnson.

Αλλά και ο Johnson σε σχέση με Axe ..... είναι Μαρία Κάλλας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, Τραμπαρίφας είπε

Το έβλεπα πριν κάτι μέρες. Ξέρεις ότι είναι fake ε? Αλλά πολύ καλή δουλειά από τον uploader πάντως

 

μου το στειλε χθες η ανιψούλα μου σε mp3 στο κινητό και ψάρωσα και για  αρκετή ώρα αναρωτιόμουν πως μου είχε ξεφύγει και δεν το είχα πάρει χαμπάρι τόσα χρόνια... ουκ έρχεται μόνον... 😁 όταν με τα πολλά το ψαξα είπα να το βάλω εδώ να δω αν είμαι ο μόνος που το φαγα...  😎

 

όντως ωραία δουλειά στην εκτέλεση... «I took a clip from a 1964 live version of Take Five and made the drum loop by chopping up the intro and turning it from 5/4 into the 3/4 – 4/4 groove that Golden Brown has. The upright bass sound is sequenced from Logic, and the piano part was played in using one of the piano sounds from a Nord Electro 5D. Then I played the sax part over the top (I play a King Zephyr alto and for this I used a hard rubber Yanigasawa mouthpiece rather than my usual bright Guardala). The video was then edited using the clip I’d taken the drum loop from.»

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, npap said:

 

μου το στειλε χθες η ανιψούλα μου σε mp3 στο κινητό και ψάρωσα και για  αρκετή ώρα αναρωτιόμουν πως μου είχε ξεφύγει και δεν το είχα πάρει χαμπάρι τόσα χρόνια... ουκ έρχεται μόνον... 😁 όταν με τα πολλά το ψαξα είπα να το βάλω εδώ να δω αν είμαι ο μόνος που το φαγα...  😎

 

όντως ωραία δουλειά στην εκτέλεση... «I took a clip from a 1964 live version of Take Five and made the drum loop by chopping up the intro and turning it from 5/4 into the 3/4 – 4/4 groove that Golden Brown has. The upright bass sound is sequenced from Logic, and the piano part was played in using one of the piano sounds from a Nord Electro 5D. Then I played the sax part over the top (I play a King Zephyr alto and for this I used a hard rubber Yanigasawa mouthpiece rather than my usual bright Guardala). The video was then edited using the clip I’d taken the drum loop from.»

 

το είχα ανεβάσει πριν κανα μήνα

https://www.noiz.gr/community/profile/23756-dimsonic/?status=766&type=status

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου