Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; XI


gvour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να αντισταθώ... Με αυτά τα μάτια και καρσιλαμάς να ήτανε θα το πόσταρα, συγχωρήστε με, εκλιπαρώ της συγνώμης σας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Jet72 said:

 

Τι να πω, κρίμα που μου πήρε σχεδόν πέντε δεκαετίες μέχρι να τους ανακαλύψω................

Κλαψ!

 

Συνάδελφε μου χάλασες την έκπληξη που είχα για σήμερα, θα πόσταρα Rush, αφιερωμένο εξαιρερετικά στον φίλο μου που μου τους γνώρισε πριν 15+ χρόνια. Μου ξεκίνησε το φροντiστήριο με το Signals. Ακόμα και σήμερα που είμαι ένας αποτυχημένος επαναστάτης, τους πρώϊμους Rush τους εκτιμώ ιδιαίτερα ως pioneers του technoprog.

Επεξεργασμένο από mitsar
Mpampiniotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super colossal. Σεμινάριο σύνθεσης κιθαριστικου instrumental. Ιδίως από το 7 και μετά.

Οι εναλλαγές στα modes είναι top

Screenshot_2021-03-11-10-30-55-509_com.foobar2000.foobar2000.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημερινό άλμπουμ είναι αφιερωμένο στον Χρήστο τον Presto, Music Lover, PhD, Admin στα ερευνητικα της ΕΕ (Space Research).

 

Ο Χρήστος μου έμαθε γύρω στο '90 τον progressive David Sylvian τον οποίο προηγουμένως σνόμπαρα, όπως οι περισσότεροι, λόγω Japan και του Brian Ferry-like (and fairy-like) posing. Επίσης με εκβίασε να ακούσω Rush και συγκεκριμένα το Signals. God bless him.

 

Δεν είχαμε την ευκαιρία και την τιμή να πάμε για ψάρεμα μαζί, αλλά κάναμε κάποτε ένα ιστορικό τσιμπούσι με ψάρια φρέσκα (όχι τσιπούρες, αλλά λαμπόρδες, είδος κυνηγού του Ιονίου πελάγους) και σαβόρο στην Ευαγγελίστρια. Να φανταστείτε, από τις μυρουδιές ήρθε η Συνοριοφυλακή και ήθελε και αυτή μεζέ! (δεν δώσαμε... no pussyfooting!)

 

David Sylvian – vocals, guitar, keyboards, tapes ♫ Robert Fripp – guitar, Frippertronics ♫ Trey Gunn – Chapman Stick, Vocals ♫ Michael Brook – Infinite Guitar ♫ Pat Mastelotto – drums

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Damage:_Live

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου