Προς το περιεχόμενο

ποια κεφαλη μπασου?


Psyberbass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

συμφωνα με τα προαναφερθεντα ... 12αρι και χωρις κορνα???

 

αν ειναι καλος να τον παρω..υπαρχει καπου να τον ακουσω κιολας?

 

Προσωπικά δε θα το έπερνα αλλά είναι η μόνη λύση για να αξιοποιήσεις το bassdriver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια.αλλη λυση χωρις το bass driver?ας πουμε οτι το χρησιμοποιω μονο για να δινω στην κονσολα.

τι μονιτορ ενισχυτη να επαιρνα? combo - 15" & horn?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια.αλλη λυση χωρις το bass driver?ας πουμε οτι το χρησιμοποιω μονο για να δινω στην κονσολα.

τι μονιτορ ενισχυτη να επαιρνα? combo - 15" & horn?

 

Budget?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά μπορείς να βρείς έναν μεταχειρισμένο Gallien Krueger 400RBIV 115 combo ή το απόλυτο εργαλείο του on the road μπασίστα Gallien Krueger MB-150, πάλι μεταχειρισμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω δεν έχω παίξει με κανέναν ποτέ, αφού είναι φίλος σου μπορείς να τον δοκιμάσεις και να κρίνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως, ως μόνιτορ on stage προτιμώ το 2x10- από bottom end άλλο τίποτα στις μέρες μας, όπου και να παίζεις, αλλά η ευκρίνεια και η ατάκα για μένα είναι εξαιρετικά σημαντική και πιο δύσκολη στην επίτευξη της.

 

Παρόλο που σπάνια (2/10) στα live φέρνω δικό μου ενισχυτή, και παρόλο που έχει 15άρι ηχείο και τον πήρα ακριβώς για να χωράει στο αυτοκίνητο, προτιμώ τελικά το 2 (και πολλώ δε το 4) x 10.

 

Αλλά τι νόημα έχει αυτό από ένα σημείο και μετά, όταν κάθε εβδομάδα παίζεις με άλλον ενισχυτή (του εκάστοτε μαγαζιού εννοώ); Και αλλιώς είναι να ακούσεις έναν ενισχυτή μόνο του, αλλιώς στην πρόβα, και φυσικά αλλιώς σε live.

 

Π.χ. οι randall που είχα ακούσει σε στούντιο μου είχαν φανεί άθλιοι: έπαιξα δυο live διαδοχικά (ή μεσολάβησε ένα- δεν θυμάμαι) με Randall, και δούλεψαν τέλεια. Go figure... τώρα χαίρομαι να τους βλέπω (αντίθετα με fender και ampeg- ποιος θα το περίμενε!).

 

Ούτε βέβαια πρόκειται να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα με κάθε όργανο. ¶ρα θα πρότεινα να πάρεις ό,τι σου φανεί πιο εύηχο σε πρώτη φάση, ανεξάρτητα από θεωρητικά specs- αλλά αυτή είναι απλά η άποψη μου...

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου