Προς το περιεχόμενο

Γίνεται να μην μπορώ να βελτιωθώ λόγω της κιθάρας μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του noiz.gr.

 

Στο σημερινό επεισόδιο Ask The Guitar Coach μιλάω για ένα θέμα εξοπλισμού, το οποίο πιστέυω πως ταλαιπωρεί πολλούς από εμάς.

 

Πιο συγκεκριμένα η ερώτηση που μου στείλανε είναι η εξής:

Παράθεση

 

Αν έχετε κάποια απορία μην διστάσετε να την γράψετε από κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ioannisanastassakis είπε

Αν έχετε κάποια απορία μην διστάσετε να την γράψετε από κάτω.

Αυτός εδώ παίζει με μια ταπεινή Fender Squier Affinity Strat και έναν Fender Mustang (V2).

 

Μήπως λοιπόν αντί να λες στα πιτσιρίκια να πάνε να ζητάνε απ' τους μπαμπάδες τους όργανα του χιλιάρικου να κάτσουν να σετάρουν σωστά αυτά που έχουν?

 

Υ.Γ. άλλαξε κουρέα η στυλ γιατί μοιάζεις με τον Bart Simpson (κακία το ξέρω αλλά δεν κρατήθηκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ υπερεκτιμενη μια καλη ηλεκτρικη κιθαρα. Εαν η "φτηνη" ειναι καλοσεταρισμενη, και υπαρχει καλος ενισχυτης, η πιο ακριβη κιθαρα (ιδιου τυπου) δεν θα εδινε παρα ελαχιστα παραπανω ανεση και ωθηση. Ολα ειναι μεσ' το μυαλο μας. 

 

Αυτα που αναφερει ο Γιαννης, θεωρω πως ισχυουν, αλλα μονο σε περιπτωσεις καποιου που κανει "πρωταθλητισμο"  και οχι στον μεσο παιχτη.

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο stop που μπορει να σου βαλει μια φτηνη κιθαρα σε σχεση με μια ακριβη ειναι πως ειναι πιθανότερο  να παψει νωρίτερα  να σε εμπνέει να την παρεις απο το stand... 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο αρνητικό σε σχέση με μια φτηνή κιθάρα είναι η καθόλου κιθάρα. Και αυτά τα δυό τα χωρίζει άβυσσος.

Φτηνά διλήμματα ή όπως το λενε οι αμερικάνοι cheap talk.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μην προτιμάτε φτηνές ηλεκτρικές με τρέμολα, για να μην μπαίνετε στο λούκι της αναβάθμισης, είναι ακριβό εξάρτημα και δύσκολα θα στο πληρώσουν όταν θα θες να την ξεφορτωθείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ioanni ρωταει η σύζυγος αν είσαι ευχαριστημένος από το 2/8 της Κόλεστον, δεκτά και πμ αν και εδω τα παιδιά τα έχω κόψει κουλ.

The astounding eyes of Rita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, akrateia είπε

Ioanni ρωταει η σύζυγος αν είσαι ευχαριστημένος από το 2/8 της Κόλεστον, δεκτά και πμ αν και εδω τα παιδιά τα έχω κόψει κουλ.

 

No comment

 

 

Εκ μερους του Ioanni.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου