Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή από turntable


Ev1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να γίνει αυτό με αυτόν τον τρόπο; Έχω την εντύπωση ότι δουλεύει κόσμο ο τύπος. (τυχαίνει να έχω τα audio interfaces που προτείνει αλλά δεν τολμώ να το επιχειρήσω)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται αλλα υπερβάλλει και μας γεμιζει μπαρούφες.

Μπορει να γινει οπως το λεει αλλα προφανως δεν ο μοναδικός ουτε ο καλυτερος τρόπος

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή τα αγγλικά μου είναι "φτωχά" πως γίνονται οι συνδέσεις και σε ποιό interface πρέπει να είναι τα +48v στο on;;;

Ποιόν θεωρείς καλύτερο τρόπο για να ηχογραφίσεις στο pc σε 24bit 192000 από πικάπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48v δεν χρειαζονται.

Δεν υπαρχει ο καλυτερος τροπος. Μια οποιαδήποτε καρτα ηχου και daw επαρκούν. Υποθετω οτι phono stage υπάρχει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Uca 222 είναι απλώς φτηνότερη και πολύ απλούστερη.

Ο άνθρωπος μιλάει για rip, κοινώς ηχογράφηση βινυλίου σε ψηφιακή μορφή, wav, mp3 κλπ.

 

Μετά συνδέεις την όποια κάρτα με amp ή ενεργά ηχεία.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε σας παρακαλώ, να μου πείτε πως γίνονται οι συνδέσεις (και με τι καλώδια) αναλυτικά από το πικάπ προς το pc;;; Δηλαδή, τι συνδέουμε αρχικά κτλ.

(Οι περισσότεροι σχολιαστές του video μπερδεύτηκαν διότι δεν είπε κάτι για phono stage παρά μόνο για τις κάρτες ήχου.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου