Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή Youtube video σε mp3


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

έχω παρατηρήσει ότι πλέον δεν μπορείς εύκολα να πάρεις το mp3 αρχείο από ένα video στο Youtube.

-Η εφαρμογή DVDVideoSoft που χρησιμοποιούσα παλιά και που είχε αυτή τη δυνατότητα κάνοντας απλά copy/paste το URL του Video, δεν παρέχεται πλέον.

-Το VLC (Πολυμέσα/Μετατροπή σε mp3) επίσης δεν το υποστηρίζει πλέον.

-Online εφαρμογές στο Internet που παρείχαν αυτή τη δυνατότητα, σε ανακατευθύνουν σε ύποπτες ιστοσελίδες όπου μάλλον κολλάς ιό. 

-Το RealPlayer σου παρείχε τη δυνατότητα να ενσωματώσει ένα κουμπί μέσα στο browser να κάνεις λήψη.

Όλα αυτά φαίνεται να αποτελούν παρελθόν. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να έχει αλλάξει η πολιτική της μετατροπής αυτής και ότι όλες οι νόμιμες εφαρμογές έχουν συμμορφωθεί και δεν υποστηρίζουν, τουλάχιστον ελεύθερα, την μετατροπή.

Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά από αυτά που λες ισχύουν.

Μπορεις πάντα να πάρεις αναλογικά τον ήχο που θες real time

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, dimsonic είπε

πολλά από αυτά που λες ισχύουν.

Μπορεις πάντα να πάρεις αναλογικά τον ήχο που θες real time

 

Το να βάζω να ακούω το τραγούδι και να το κάνω ηχογράφηση, δεν είναι και τόσο πρακτικό. Παλιά με το dvdVideoSoft έκανα copy/paste 40 links και πάταγα download και τα είχα έτοιμα μετά από λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις παραπομπές. Τις έχω υπόψη μου όλες. Απλά τόνισα ότι είναι ύποπτες, φαινεται εξάλλου και από τη διεύθυνση (.cc). Σε αυτές τις διευθύνσεις, και 10άδες άλλες, πετάγονται μηνύματα, παράθυρα, tabs, ύποπτης προέλευσης, ο υπολογιστής σου το πιο πιθανό να εκτίθεται σε επικίνδυνες περιοχές και να κολλήσεις ιούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2020 στις 10:05 ΠΜ, killbill είπε

Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο ;

To flv https://www.flvto.biz/gr73/

Eπίσης ανάλογα τον browser σου υπάρχουν και επεκτάσεις/add-ons που απλά πατάς το κουμπάκι και στο κατεβάζει κατευθείαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Vale Rossi said:

Για Mac το MediaHuman_YouTube_Downloader

Εάν είχαν MAc δεν θα σκέφτονταν ούτε (.cc)...ούτε "όλα τα προηγούμενα εξαγριώνουν τον antivirus που έχω."....😇

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου