Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή Youtube video σε mp3


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, yameth said:

Ποιος ο λόγος να κατεβάζεις κακοσυμπιεσμένα του κερατά mp3, απο βίντεο, που έχουν μετατραπεί με διαφορετικούς αλγόριθμους τουλάχιστον 3 φορές. Λυπήσου τα αυτάκια σου.

 

Γιάννη μου θα συμφωνήσω ... διαφωνώντας.

Οι περισσότεροι πια ακούνε μουσική από το youtube (με την όποια ποιότητα έχει) και μάλιστα στο κινητό με κάτι ψείρες τ.κ.

Ακόμα και spotify να ακούσουν έτσι το ακούνε.

Αφού σου λέει ο άλλος δεν με ενοχλεί να το ακούω από το yt, γιατί να μην το κατεβάσω κιόλας να μην έχω ανάγκη τα ίντερνετς?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θα ένιωθα γέρος που ακούω ακόμα burned cd με mp3 στο αυτοκίνητο από τα 29 μου , ομολογώ δεν το περίμενα . Όχι τόσο σύντομα δλδ 😛

 

η αλήθεια όμως είναι σκληρή και όντως η καλύτερη ποιότητα και το πιο χρηστικό είναι πλατφόρμες τύπου spotify  

 

Είμαι αλιτήριος , ρεμάλι , σκουπίδι το ξέρω , αλλά δεν μου βγαίνει να δώσω ούτε ευρώ σε οτιδήποτε ψηφιακό σε οτιδήποτε δεν αισθάνομαι με πάνω από 2 αισθήσεις . Θα δώσω λεφτά στον καλλιτέχνη από τα λαηβ, το μερτς του , τον δίσκο του 

 

Αυτή η καταραμένη γενιά που μεγάλωσε με την πειρατεία . Πφφφ

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αφού πρώτα συμφωνήσω με τον Γιάννη και περί νομιμότητας και φυσικά περί ποιότητας (αντικειμενικά δεν "ακούγονται" επί το πλείστον τα yt videos παρότι όπως επισημαίνει ο Στράτος είναι δημοφιλέστατος ο τρόπος ακρόασης μουσικής μέσω αυτών), να αναφέρω επειδή ρωτήθηκα και από άλλους ότι σαν επαγγελματίας εδώ και χρόνια οσάκις χρειάστηκα κάποιο video ή audio απόσπασμα από το youtube για την δουλειά μου, χρησιμοποίησα το νόμιμο software που αγόρασα από εδώ: https://www.byclickdownloader.com/

 

YouTube-By-Click_4.png

 

 

βέβαια δεν πρέπει ποτέ να ξεχνάμε ότι κατά κανόνα το "μαχαίρι" δεν κρίνεται περί της νομιμότητας του το ίδιο σαν μέσον αλλά η χρήση του και ο καθείς είναι τελικά ατομικά υπεύθυνος περί αυτής απέναντι στον νόμο...😉 

  • Ευχαριστώ 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπαν και οι φίλοι από πάνω, για ακρόαση μουσικής, ουδείς κατεβάζει πλέον mp3 από youtube. Αυτή ήταν πρακτική εποχών που το online ήταν αργό και κόστιζε. Τώρα αν θες να ακούς μουσική offline (από κινητό ή στο αυτοκίνητο π.χ.) spotify all the way.

 

Επίσης, το αυτονόητο: δεν είναι κακό να αγοράζουμε και κανά ψηφιακό άλμπουμ πού και πού, ειδικά από σχήματα που μας αρέσουν ιδιαίτερα και ειδικά αυτή την εποχή που οι επαγγελματίες μουσικοί έχουν φάει τεράστια κεραμίδα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου