Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο πεταλιων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,εχω στην κατοχη μου ενα preamp Two notes lebass και εναν κομπρεσορα της mark bass,και τα 2 πεταλια εχουν προενυσχιτρια λαμπα 12ax7, ψαχνοντας λοιπον για τροφοδοτικο για το pedalboard μου διαπιστωνω οτι και τα 2 πεταλια απαιτουν 12v και  500mA ενταση,δεν ξερω αν υπαρχει τροφοδοτικο με 2 500mA θυρες αλλα να ειναι και 12volt,ειδα αρκετα αλλα δεν πληρουσαν αυτες τις προυποθεσεις,αν εχετε κατι υπ οψιν σας παρακαλω ας δωσετε μια βοηθεια,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,χιλια ευχαριστω,κοιτουσα για αρκετα πιο ακριβο αλλα εμπιστευομαι την γνωμη σου φιλε superfunk.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλημερα σας,επανερχομαι στο θεμα γιατι αντιμετωπιζω προβλημα με το τροφοδοτικο που αγορασα,αυτο δλδ που προτεινε ο Superfunk,το Harley benton powerplant iso 5,το προβλημα ειναι οτι καθε φορα που θα το βαλω στην πριζα δεν αναβουν τα πεταλακια,δλδ πρπει να κανω ρυθμιση πισω εκει που ρυθμιζεις τα volt,χθες επαιζα κανονικα κανουμε διαλειμα το βγαζω απο την πριζα,μετα το διαλειμα το βαζω ξανα στην πριζα δεν αναβε τιποτα,ενω οι ενδεικτικες λυχνιες στο τροφοδοτικο αναβοσβηναν,ειναι προβλημα του τροφοδοτικου;πρεπει η παροχη ρευματος στα πεταλακια να βγαινει οταν τελειωνει η προβα;εννοω τα βυσματα παροχης ρευματος πανω στα πεταλακια.

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

πρεπει η παροχη ρευματος στα πεταλακια να βγαινει οταν τελειωνει η προβα;εννοω τα βυσματα παροχης ρευματος πανω στα πεταλακια

 

Oχι.

  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρα μιλαμε για προβληματικο κομματι,δεν βλεπω κατι αλλο,τα βυσματα εχουν μπει σωστα δλδ αυτα που απαιτουν12volt και  500ma παροχη ειναι στη σωστη εισοδο,και τα υπολοιπα κια αυτα εχουν μπει σωστα,αλλα γιατι παιζει οταν αλλαζω πισω τα ρυθμιστικα των volt;

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, κωνσταντινος2 είπε

αλλα γιατι παιζει οταν αλλαζω πισω τα ρυθμιστικα των volt;

 

Δίνεις τα σωστά βολτ;

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα,τα 2 ειναι 9βολτα και τα αλλα 2 12βολτα,εχουν μπει στη σωστη εισοδο,το εχω τσεκαρει 3 φορες.

,λογικα προβλημα στην αλυσιδα δεν νομιζω να ειναι;ισως μπορει να ειναι λαθος οπως τα χω βαλει αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο.

IMG_20200918_222625.jpg

Επεξεργασμένο από κωνσταντινος2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το LE BASS δεν μου γεμιζει το ματι 😅  για δοκιμασε να το αποσυνδεσεις.

Συνεχιζει να σου κανει το προβλημα με τα αλλα 2 πεταλια μονα τους?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς το εννοείς ότι δεν σου γεμίζει το μάτι;χρωματίζει πολύ ωραία τον ήχο μουI,υπάρχει και κουρδιστήρι αλλά δεν φαίνεται καλά,θα το κάνω αυτό που λες και θα ενημερωσω, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου