Προς το περιεχόμενο

To Cubase δεν κανει export .wav files!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!!

Εχω το Cubase Pro 10.5.0 και ξαφνικα δεν μου κανει audio mix down αρχεια wav ..μου βγαζει μυνημα ''Unexpected error''  ,,, εαν επιλεξω aiff wav64 η οποιοδηποτε αλλο format κανει export κανονικα !!

Eπισης δεν κανει καθολου export στο format MPEG 1 layer 3 (που νομιζω οτι ειναι το mp3) και στο format ''windows media audio''

 

Θα εκτιμουσα πολυ τη βοηθεια και την συμβουλη σας

 

Ευχαριστω

Επεξεργασμένο από Αλεξανδρος46
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω τελειοποιήσει ακόμα αυτή την τεχνική.

Εκανα για την ώρα στο δικό μου.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω διοτι ειναι σα να λεω "το αμαξι μου δεν πηρε μπροστα το πρωι, καμια ιδεα", και να απαντας "το δικο μου πηρε κανονικα"...

 

Σε πειραζω, Δημητριε!

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1
  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gkourmoul1 said:

Γελαω διοτι ειναι να λεω "το αμαξι μου δεν πηρε μπροστα το πρωι, καμια ιδεα", και να απαντας "το δικο μου πηρε κανονικα"...

 

Σε πειραζω, Δημητριε!

 

ξέρεις πολύ καλά ότι δεν ίσχύει το ίδιο με τα κομπιούτερ.

Από την άλλη αν ίσχυε αυτό με τα αυτοκίνητα δεν θα υπήρχε λόγος να μας ρωτήσει.

Το ότι μας ρωτάει σημαίνει ότι περιμένει να δει τι γίνεται με τα δικά μας και αν δεν είναι κάποιο bug του προγράμματος.

 

(και εγώ σε πειράζω, Γεώργιε)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την γνωσιακη βάση των daws κ την εμπειρία μου τέτοιο πρόβλημα μπορεί να δημιουργηθεί σε project και να έχει σχέση με την ονομασία των tracks και των folders Η και του ίδιου του project. το File path κλπ. 

 

 Δοκιμασε αν μπορείς να μετονομασεις το project σε κάτι άλλο μικρότερο και να αλλάξεις αν μπορείς την θέση των audui αρχειων. Με τέτοιες αλλαγές γιατί γράφω από κινητό μπορεί να διορθωθεί το θέμα. Προτίμησε μετονομασιες με πιο απλό όνομα στα files.

 Αν στο κάνει γενικά σε όλα τα project ξαφνικά, ίσως μια επιδιόρθωση η επανεγκατασταση του cubase να λύσει το πρόβλημα. 

 Αυτα από εμένα. 

 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα Συμπτώματα!

1. Εγώ θα δοκίμαζα πρώτα καμιά επανεκκίνηση της εφαρμογής.

2. Μετά του Λειτουργικού.

3. Μετά θα δοκίμαζα να κάνω τις ίδιες λειτουργίες σε άλλο project που θυμόμουνα ότι δουλεύει ΟΚ.

4. Έπειτα θα έριχνα μια καλή ματιά στον κατάλογο που περιμένω να βγουν τα αρχεία που έχουν πρόβλημα.

Μήπως υπάρχει κάτι εκεί που δημιουργεί οποιοδήποτε πρόβλημα;

5. Μετά πάμε σε κατά λάθος αλλαγή των ρυθμίσεων της εφαρμογής που έδεσε το πρόγραμμα κόμπο

6. Ή σε εσωτερικό πρόβλημα της εφαρμογής => επανεγκατάσταση με τις λιγότερες δυνατές απώλειες..

7. Πριν την επανεγκατάσταση θα έριχνα μια τελευταία ματιά στο internet μήπως κάποιος έχει πάθει ακριβώς το ίδιο και έχει βρεθεί κάποια καλύτερη λύση..

8. Υπάρχουν και πιο κουφές εξηγήσεις => σβυσμένα αρχεία dll της εφαρμογής για μυστήριο λόγο.

9. Ή άλλη εφαρμογή που δημιουργεί συγκεκριμένα προβλήματα και τρέχει ταυτόχρονα στο Λειτουργικό.

10. Λόγω του μηνύματος "Unexpected Error" πάντως, υπάρχει σοβαρή περίπτωση να θέλει επανεγκατάσταση, γιατί όταν γράφει κάποιος προγράμματα ελέγχει πάντα αρκετές από τις παραπάνω

περιπτώσεις..

   

Ο δεκάλογος του ξερόλα 🙂🙂

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 2

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Αλεξανδρος46 said:

 

Εχω το Cubase Pro 10.5.0 και ξαφνικα δεν μου κανει audio mix down αρχεια wav ..μου βγαζει μυνημα ''Unexpected error''  ,,,

 

Δηλαδή πριν δεν είχες πρόβλημα?

  • Χαχα 3

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου