Προς το περιεχόμενο

Panico guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την γειτονική Ιταλία έρχονται οι Panico Guitars, stratοειδής κιθάρες με ωραία specs, λογική τιμή και όμορφο look. Το γεγονός ότι χρησιμοποιεί Warman pickups με ξεπερνά λίγο, από την άλλη ίσως είναι απόδειξη ότι οι φτηνοί μαγνήτες μπαίνουν άνετα σε λίγο πιο ακριβά όργανα. Τσεκάρετε εδώ: https://www.panicoguitars.com/en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα τις φτιάχνει μόνος του? Το headstock είναι αντίγραφο της Vintage. Μήπως ψωνίζει κι αυτός απ' το ίδιο κινέζικο εργοστάσιο και απλά τα βάφει και συναρμολογεί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, >PE-LD< said:

Σίγουρα τις φτιάχνει μόνος του? Το headstock είναι αντίγραφο της Vintage. Μήπως ψωνίζει κι αυτός απ' το ίδιο κινέζικο εργοστάσιο και απλά τα βάφει και συναρμολογεί? 

 

Δεν αποκλείεται, είναι και σχετικά χαμηλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που πήρα Vintage στα 300 ευρώ, με τα προβλήματα που έχει βγάλει το όργανο (nut, τάστα, διακόπτης, ποντεσιόμετρα), έχω φτάσει ήδη στα 500.. 😪

 

Τελικό προσωπικό συμπέρασμα, μια μεταχειρισμένη Fender ΜΙΜ θα ήταν η πιο τίμια λύση και με καλύτερη αξία μεταπώλησης.

Edit: Τα προβλήματα μέσα σε 6 μήνες, με νορμάλ προς ελάχιστο παίξιμο, γιατί έχω και άλλο όργανο

Επεξεργασμένο από 1_4_5 Alive

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Χρησιμοποιεί dead cheap parts (μαγνήτης 15-20€, απομίμηση wilkinson trem 20€, κλειδια ≤15€), απλή ξυλεία, εύκολα φινιρίσματα. Πιθανόν από κοντά αντικατοπτρίζουν την τιμή τους, πραγμα καθ' όλα θεμιτό αν υπάρχει ζήτηση για αυτό.

  • Like 1

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, 1_4_5 Alive said:

Εγώ πάντως που πήρα Vintage στα 300 ευρώ, με τα προβλήματα που έχει βγάλει το όργανο (nut, τάστα, διακόπτης, ποντεσιόμετρα), έχω φτάσει ήδη στα 500.. 😪

 

Τελικό προσωπικό συμπέρασμα, μια μεταχειρισμένη Fender ΜΙΜ θα ήταν η πιο τίμια λύση και με καλύτερη αξία μεταπώλησης.

Edit: Τα προβλήματα μέσα σε 6 μήνες, με νορμάλ προς ελάχιστο παίξιμο, γιατί έχω και άλλο όργανο

 

Η american fender μου εβγαλε τα ιδια προβληματα σε nut και ταστα. Μη σου κατσει....

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, 1_4_5 Alive said:

Εγώ πάντως που πήρα Vintage στα 300 ευρώ, με τα προβλήματα που έχει βγάλει το όργανο (nut, τάστα, διακόπτης, ποντεσιόμετρα), έχω φτάσει ήδη στα 500.. 😪

 

Τελικό προσωπικό συμπέρασμα, μια μεταχειρισμένη Fender ΜΙΜ θα ήταν η πιο τίμια λύση και με καλύτερη αξία μεταπώλησης.

Edit: Τα προβλήματα μέσα σε 6 μήνες, με νορμάλ προς ελάχιστο παίξιμο, γιατί έχω και άλλο όργανο

 

 

Δύο vintage έχουν περάσει από τα χέρια μου πότε δεν είχαν θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου