Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες - τιμή σχεδόν όσο καινούριο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fusiongtr είπε

 

Με Parker παίζεις?

 

Με Parker ΓΡΑΦΩ ,του 1930 περΙκαλω.

15970657884906922263263571238968.jpg

  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Superfunk said:

 

Με Parker ΓΡΑΦΩ ,του 1930 περΙκαλω.

 

 

Πω ρε συ, άντε μετά να γράψεις στίχους για ναρκωτικά, ξύδια, ζωή στο δρόμο, βρώμικους πολιτικούς, κλπ.

Γίνεται?

Δεν γίνεται.

Να πάρεις ένα BIC.

Ο Parker θα αρνείται να γράψει powerchords και πεντατονικές σε πεντάγραμμο ασούμε.

 

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Πνοή και Νύξη said:

Με τόσες εκατοντάδες κλώνους είναι να απορεί κανείς με τη βλακεία των κιθαριστών και την προσκόλλησή μας στο hype. Ακόμη κι έτσι, διαδικτυακά αργά ή γρήγορα θα βρεις ts9 στα 80€ ή και πιο κάτω.

 

Δεν θα έλεγα ότι όσοι έχουμε πάρει αυτό το πετάλι είμαστε βλάκες. Πολλές φορές η αναζήτηση λύσης κλώνου, έχει το αντίθετο αποτέλεσμα. Καταλήγεις να έχεις στην κατοχή σου 2-3 κλώνους για να βρεις αυτό που θέλεις και μετά άντε πούλα τους σε αγγελία.. Ενώ με ένα TS9, το βάζεις αγγελία 100 € και καθάρισες 🤓😃🤣

Επεξεργασμένο από 1_4_5 Alive

Γιώργος - Keep Blues Alive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πω ρε συ, άντε μετά να γράψεις στίχους για ναρκωτικά, ξύδια, ζωή στο δρόμο, βρώμικους πολιτικούς, κλπ.

Γίνεται?

Δεν γίνεται.

Να πάρεις ένα BIC.

Ο Parker θα αρνείται να γράψει powerchords και πεντατονικές σε πεντάγραμμο ασούμε.

 

 

 

 

Εγω ειμαι ερωτικος ποιητης.

 

Γραφω ασΘματα ΜΟΝΟ για τον ερωτιΖμο..  

 

 

 

2 λεπτά πριν, 1_4_5 Alive είπε

 

Δεν θα έλεγα ότι όσοι έχουμε πάρει αυτό το πετάλι είμαστε βλάκες.

 

δεν νομιζω να μιλαει για το TS9....

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Nestoras said:

60%.

Δε θα μαλωσουμε για 10%. Παντως 20% δεν είναι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι που πωλείται αυτή τη στιγμή καινούργιο στα καταστήματα street price 100 αν το ψωνίσεις σήμερα 100 αύριο παίζεται αν μπορεις να το πουλήσεις 90.

Αν περάσει χρόνος μετα βίας 80. Απο εκεί και μετά αν αρχίσουν να βγαίνουν και άλλες εκδόσεις κλπ....το 50 συζητιέται.

Δεν συζητάμε για πράγματα που σπανίζουν, ή για κάποιο λόγο παίρνουν τον ανήφορο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
14 λεπτά πριν, dimsonic είπε

κάτι που πωλείται αυτή τη στιγμή καινούργιο στα καταστήματα street price 100 αν το ψωνίσεις σήμερα 100 αύριο παίζεται αν μπορεις να το πουλήσεις 90.

Αν περάσει χρόνος μετα βίας 80. Απο εκεί και μετά αν αρχίσουν να βγαίνουν και άλλες εκδόσεις κλπ....το 50 συζητιέται.

Δεν συζητάμε για πράγματα που σπανίζουν, ή για κάποιο λόγο παίρνουν τον ανήφορο

Πολύ υποκειμενική η προσέγγιση σου.

 

Με το που αγοράζεις κάτι 100 το 20% είναι το λιγότερο που θα χάσεις πουλώντας το άμεσα διότι:

  1. όταν φτάσει κάποιος να δώσει 90, θα βαλει σίγουρα αλλα 10 για το καινούργιο.
  2. θα έχει ευκολίες πληρωμής.
  3. θα μπορεί να το επιστρέψει σε βλάβη

γιατι λοιπόν να επιλέξει ένα μεταχειρισμένο και να δωσει μετρητά;

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, yameth said:

Πολύ υποκειμενική η προσέγγιση σου.

 

 

πιθανόν υποκειμενική..αλλά

Ουσιαστικά λέμε το ίδιο.

Εγω είπα παίζεται αν μπορεις να το πουλήσεις 90. Εσυ λες το 20% είναι το λιγότερο που θα χάσεις.

Δεν θα έλεγα συνεπώς ότι απέχουμε.

Επίσης πιο πάνω είπα ότι σε ένα χρόνο που λεει ο λόγος το 50% είναι σκληρή πραγματικότητα.

 

Αυτό που λεω αν περάσει χρόνος 80% εννοώ ότι το έχω δει, και πάλι εξαρτάται από το αν ποντάρει ο πωλητής σε διαθεσιμότητα κλπ.

 

Όπως και νάχει, συντηρεις site πωλήσεων συνεπώς ξέρεις καλύτερα, οπότε πάω πάσο γενικώς. Απλά την δική μου γνώμη γράφω και πάντα υποκειμενική είναι, άσχετα αν κάποτε συμβαδίζει με αυτό που λεμε αντικειμενική.

Να προσθέσω...

Όποτε ψώνισα ο ίδιος ψώνισα στο 50% ή λιγότερο.

Αν έσπασα τον κανόνα εις βάρος μου ήταν επειδή είτε δεν εύρισκα αυτό που ήθελα αλλού ή συνυπολόγιζα την μανούρα θολής αγοράς, αποστολής και εξτρα εξόδων ...

Ό,τι πούλησα δεν μπόρεσα ποτέ να πουλήσω πάνω απο 50%.

 

Επίσης υπάρχει άλλος ένας κανόνας, αν αγοράσεις κάτι στο 50%, μετα από πχ ένα εύλογο διάστημα που δικαιολογεί την τιμή αυτή, μετά θεωρητικά μπορεί να ανακυκλώνεται αυτό στο 50% για πολύ καιρό...(μέχρι να γίνει βίνταζ και μετα να πάρει την ανιούσα)

Επεξεργασμένο από dimsonic
  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν διαφωνούμε, απλά εγω ήθελα να τονίσω τα πλεονεκτήματα του καινούργιου και το πως τα κοστολογούμε.

 

Πολλοί αφελείς πωλητές δεν μπαίνουν στον κόπο να μάθουν ή να μπουν στα παπούτσια του αγοραστή με αποτέλεσμα να χρονίζουν οι αγγελίες τους.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το καινούργιο δεν συζητιέται.

Αλλωστε να σκεφτούμε και λίγο τους μαγαζάτορες. Πως θα ζήσουν αν δεν ψωνίσουμε.

Να μην ξεχνάμε επίσης ότι πολύς κόσμος έχει τρόπο και αγοράζει με τιμολόγιο.

Τέλος να επισημάνω κάτι, αυτό με το 50% ισχύει κυρίως για ηλεκτρονικά.

Πχ μια βάση κιθάρας που κοστίζει 20 ευρώ και την πουλάει κάποιος 15 δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην την πάρεις 15.

Αντίθετα ένα πετάλι, μπορεί να έχει λιώσει το τροφοδοτικό, να έχει τινάξει πυκνωτές, να έχει ρημάξει διακόπτες κοκ

 

 

Μια και πήρα φόρα. Εχω μαζέψει στη ζωή μου άπειρο υλικό, κοινώς είμαι μαζώχτρας.

Στη φάση αυτή έχω μια λίστα με 70 αντικέιμενα που θέλω να ξεφορτωθώ.

Υπάρχουν όμως περιπτώσεις, πχ ένα πετάλι που κοστίζει καινούργιο σήμερα 30 ευρώ, πόσο να το δώσεις?

Δεν αξίζει. Συνεπώς κρατάω. 

Επίσης κάτι που κάνει 30 ευρώ στο Θωμά, το αγόρασα 20. Πάει περίπατο το 20%. Απλά σκέφτεσαι άντε να βρεις ευκαιρία να βάλεις αγορά των 300 στον Θωμα, εδώ κάνει 35, σιγά μωρέ τι έγινε...

Τα μικρά ποσά δεν τα υπολογίζεις δυστυχώς.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου