Προς το περιεχόμενο

Windows 10 activation και μαγικά .bat


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Καλησπέρα παιδιά.

 

 Για όσους δεν γνωρίζουν,μπορείς να έχεις Windows 10 δωρεάν χωρίς ενεργοποίηση και μάλιστα να τα κατεβάσεις μέσα από το site της microsoft,αποφεύγοντας δυσάρεστες συναντήσεις με malware,spyware και λοιπά κακά συναπαντήματα...

 Σε περιορίζει στο ότι δεν μπορείς να εξατομικεύσεις το περιβάλλον εργασίας και σου εμφανίζει το γνωστό μήνυμα"Ενεργοποιήστε τα Windows" κάτω δεξιά στην οθόνη,αλλά οι αναβαθμίσεις γίνονται κανονικά.(Τουλάχιστον μέχρι προχθές...)

 Έχω τα δικά μου εγκατεστημένα εδώ και ένα χρόνο σε 64bit version,τρέχω sonar και όποιο σχετικό plug in και δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής οποιοδήποτε πρόβλημα.

 Επίσης πλέον μπορείς να βρεις και να αγοράσεις κλειδί ενεργοποίησης γύρω στο 10ευρω online,δεν το έχω κάνει επειδή δεν με ενοχλεί που δεν μπορώ να έχω τα aero κλπ εφέ διαθέσιμα,αφού κάνω τη δουλειά μου όπως προείπα.

 Επισυνάπτω ένα link από ένα τεχνολογικό site και εκεί θα βρείτε τις πληροφορίες που αναφέρω για το πως μπορείτε να τα εγκαταστήσετε(100% νόμιμα),όπως και που μπορείτε να προμηθευτείτε κλειδί online.

 

Disclaimer:1 Όπως είπα,έχω κάνει την εγκατάσταση εδώ και ένα χρόνο και δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα.

                   

                    2 Δεν έχω καμία σχέση με τα παιδιά στο site και δεν το κάνω για προσωπικό όφελος.

 

https://www.pcsteps.gr/130226-δωρεάν-windows-10-όλες-οι-μέθοδοι/

 

Καλό διάβασμα.

🙂

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Μόνο ΘΡΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WINDOWS 10 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ;   ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΔΕΑ!!!

(Άγγελος Κυρίτσης / pcsteps.gr)

 

Πλάκα-πλάκα τελικά υπάρχουν διάφοροι νόμιμοι τρόποι να έχεις Windows 10 χωρίς να πληρώσεις το πλήρες license.. Δεν είναι κακό..

Επεξεργασμένο από John Tzinieris
  • Like 1

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Παράθεση

Είναι όμως νόμιμα τα Windows 10 που θα αποκτήσουμε αν ακολουθήσουμε αυτές τις μεθόδους; Η απάντηση είναι "ναι". Το λειτουργικό μας θα είναι 100% νόμιμο, εφόσον είχαμε νόμιμο κλειδί από προηγούμενες εκδόσεις.

 

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διευκρινίσω μόνο ότι άνοιξα αυτό το θέμα εξαιτίας του μηνύματος για ενεργοποίηση και εξαιτίας της χάρης που μου κάνει η microsoft να χρησιμοποιώ το λογισμικό της.

 

Το προηγούμενο λαπτοπ το αγόρασα βιαστικά στην επαρχία, ότι βρήκα μπροστά
μου γιατί το προπροηγούμενο έμεινε στον τόπο, που σημαίνει ότι αγόρασα τα windows
8.1 εγκατεστημένα στο μηχάνημα, όπως έμαθα αργότερα πλήρωσα 110 ευρώ
παραπάνω από ότι έκανε χωρίς λειτουργικό από το makro τότε

 

Οταν χρειάστηκε να κάνω format (όπως θεωρείται πλέον φυσικό) δεν είχα κανένα cd με το λειτουργικό που πλήρωσα και φυσικά κανένα κλειδί προιοντος, το κλειδί όπως έμαθα όταν το χρειάστηκα ήταν ''καμένο'' στην μητρική του μηχανήματος, βρήκα τρόπο να το ανασύρω, αλλά αποδείχτηκε άχριστο γιατί δεν είχα το δικαίωμα να κάνω καινούρια εγκατάσταση εκείνων των windows, τηλεφώνησα στην microsoft και βεβαιώθηκα για αυτό, είχα το δικαίωμα μόνο να διορθώσω το λογισμικό, αν έκανα format δεν θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω το κλειδί που ανέσυρα, και κακώς το ανέσυρα όπως μου είπαν ( η επισκευή ήταν αδύνατη)

 

Τελικά το μηχάνημα έπαθε ζημιά στο hardware εξαιτίας του ότι δεν έκανα φορμάτ όταν έπρεπε (υπερλειτουργία λόγο malware) γιατί μου πήραν 100 ευρώ και δεν ήθελα να βάλω ''παράνομα'' windows γιατί είχα πληρώσει...

 

Η microsoft δεν θέλει να κάνεις format (ο τρόπος με τον οποίο πολλοί επισκευάζουμε τα μηχανήματα μας) θέλει να επισκευάζεις το λειτουργικό που είχε το μηχάνημα σου όταν το αγόρασες και να το αναβαθμίζεις, όταν χαλάσει το hardware θέλει να ξανά αγοράσεις το λειτουργικό μαζί με το μηχάνημα.

 

edit: (μιλώντας για χρόνο-κόπο-χρήμα και τι φιλικά προς το χρήστη είναι τα windows με τον Τζινιέρη παραπάνω)

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, αν είναι έτσι, έχεις δίκιο που γκρινιάζεις.. No comment..

Πάντως, όσες φορές έχω πληρώσει για Windows, υπήρχε πάντα license key..

Τί ακριβώς παίχτηκε με το δικό σου το laptop άγνωστο..

Μάλιστα στο laptop που είχα πάρει τελευταία μου είχαν δώσει και restore DVD για το λειτουργικό σύστημα αν χρειαζότανε επανεγκατάσταση..

 

 

🔇🔇🔇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yameth είπε

 

@Yameth.Έχεις δίκιο...Δεν το θυμόμουνα...Εαν νομίζεις πως παρέβηκα κανόνες κάνοντας το σχόλιο ή τη δημοσίευση του link,ας σβηστεί...

Επεξεργασμένο από akis_pan
  • Like 1

Μόνο ΘΡΑΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, John Tzinieris είπε

Πάντως, όσες φορές έχω πληρώσει για Windows, υπήρχε πάντα license key

Μια από τα ίδια, δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Λογικά αφού έχεις άδεια χρήσης μπορείς απλά να κατεβάσεις την εγκατάσταση και μετά να τα ενεργοποιήσεις νόμιμα. Σε κάθε μηχάνημα που έχει κανονικά windows υπάρχει και το αυτοκόλλητο με το κλειδί. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι αγοράζετε προεγκατεστημένα wondows ελέγξτε αν είναι OEM η retail έκδοση, προσέξτε τι περιορισμούς έχει το OEM πριν το πληρώσετε. Το λαπτοπ για το οποίο λέω παραπάνω ήταν μια OEM έκδοση η οποία έπρεπε οπωσδήποτε να επισκευαστεί με κάτι image του λειτουργικού που ήταν σωμενα μέσα στον ίδιο τον δίσκο, δεν υπήρχε κάποια άλλη επιλογή τότε, το εργαλείο αυτό απέτυχε επανειλημμένα στην περίπτωση μου, με τα 10 δεν ξέρω τι γίνεται και ούτε θα μάθω, πάω μόνο για χωρίς λειτουργικό μηχανήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Άγιος said:

Οσοι αγοράζετε προεγκατεστημένα wondows ελέγξτε αν είναι OEM η retail έκδοση, προσέξτε τι περιορισμούς έχει το OEM πριν το πληρώσετε. Το λαπτοπ για το οποίο λέω παραπάνω ήταν μια OEM έκδοση η οποία έπρεπε οπωσδήποτε να επισκευαστεί με κάτι image του λειτουργικού που ήταν σωμενα μέσα στον ίδιο τον δίσκο, δεν υπήρχε κάποια άλλη επιλογή τότε, το εργαλείο αυτό απέτυχε επανειλημμένα στην περίπτωση μου, με τα 10 δεν ξέρω τι γίνεται και ούτε θα μάθω, πάω μόνο για χωρίς λειτουργικό μηχανήματα

 

Έτσι κι αλλιώς υπάρχει το κλειδί κάτω από το laptop σε OEM.

Έτσι κι αλλιώς το κλειδί είναι καρφωμένο στην registry (μητρική και bios φυσικά), για να μην το περάσει κάποιος σε 10 υπολογιστές.

Έτσι κι αλλιώς υπάρχει ένα μέρος του δίσκου στο οποίο βρίσκεται προεγκατεστημένο ένα recovery, για να μπορείς να φέρεις το σύστημα στην κατάσταση που το αγόρασες.

 

Υπάρχουν 10άδες προγράμματα για να σου επαναφέρουν το κλειδί σε περίπτωση που το χάσεις.

 

Έχω δει 10άδες format σε laptop με κανονικότατη επαναφορά του κλειδιού, πριν κάτι μήνες έκανε ο αδερφός μου.

 

Αν δεν αλλάξεις μητρική (και κατά συνέπεια bios), δεν υπάρχει συνήθως πρόβλημα.

 

Όλα αυτά σε OEM συστήματα.

 

Τώρα τι έτυχε σε εσένα, δεν το ξέρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου