Προς το περιεχόμενο

Windows 10 activation και μαγικά .bat


Άγιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παράθεση

Έτσι κι αλλιώς υπάρχει το κλειδί κάτω από το laptop σε OEM.

σε όλα από πάντα σίγουρα; φυσικά και δεν ισχύει αλλά δεν έχει σημασία, δες παρακάτω γιατί

 

Παράθεση

Έτσι κι αλλιώς το κλειδί είναι καρφωμένο στην registry (μητρική και bios φυσικά), για να μην το περάσει κάποιος σε 10 υπολογιστές.

φυσικά και δεν γίνεται να ενεργοποιήσεις πάρα μόνο το ένα και μοναδικό μηχάνημα στο οποίο το έβαλε ο κατασκευαστής, σε όσες χιλιάδες μηχανήματα και να προσπαθήσεις, αλλά δεν έχει σημασία, δες παρακάτω γιατί

 

Παράθεση

Υπάρχουν 10άδες προγράμματα για να σου επαναφέρουν το κλειδί σε περίπτωση που το χάσεις.

δεν έχει σημασία ουτε πόσα τέτοια προγράμματα υπάρχουν πλέον, γιατί το μόνο που έχει σημασία είναι τα δευτερόλεπτα μου, ένα προς ένα, τα οποία σπατάλησα για να ασχοληθώ με αυτές τις σαχλαμάρες, αυτό είναι το μόνο που έχει σημασία, καλωσήρθες στην συζήτηση περί χρόνου, κόπου και χρήματος   

 

Παράθεση

Έτσι κι αλλιώς υπάρχει ένα μέρος του δίσκου στο οποίο βρίσκεται προεγκατεστημένο ένα recovery, για να μπορείς να φέρεις το σύστημα στην κατάσταση που το αγόρασες.

ναι, έχω υπόψη μου ένα fail σε 8.1

 

Παράθεση

Έχω δει 10άδες format σε laptop με κανονικότατη επαναφορά του κλειδιού, πριν κάτι μήνες έκανε ο αδερφός μου.

Αν δεν αλλάξεις μητρική (και κατά συνέπεια bios), δεν υπάρχει συνήθως πρόβλημα.

καλό είναι να καταγραφεί και η δικιά μου μια και μοναδική εμπειρία fail καθώς και οι δικές σου δεκάδες επιτυχίες

 

Παράθεση

Όλα αυτά σε OEM συστήματα.

κάλο είναι επίσης να επισημάνουμε ότι πρόκειται για μιας χρήσης λειτουργικό το οποίο πάει στην ανακύκλωση μαζί με το hardwere (να γνωρίζει ο αγοραστής πόσα από τα χρήματα που δίνει είναι για το μιας χρήσης αυτό λειτουργικό) καθώς ούτε είναι όλοι ενήμεροι, ούτε όλοι οι πωλητές θα το διευκρινίσουν, ας πούμε δηλαδή, γιατί κατά την πικρόχολη γνώμη μου δεν το έχει κάνει μια φορά ένας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft έχει τις αμαρτίες της αλλά το να φτάνουμε να λέμε ότι "Η microsoft δεν θέλει να κάνεις format ." είναι τραβηγμένο.

Ειδικά όταν μπορείς ακόμα να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις από την επίσημη ιστοσελίδα της δωρεάν αναβάθμιση σε windows 10 από windows 7 μιλάμε για 11 χρόνια λειτουργικό. 

Αυτό που δεν θέλει η microsoft είναι να πουλάνε τα κλειδιά από παλιά ανακυκλωμένα μηχανήματα, πράγμα για το οποίο έχουν γίνει δικαστήρια (υπόθεση Eric Lundgren, να μια αμαρτία της microsoft).

 

Τώρα για την δική σου περίπτωση δεν μπορώ να γνωρίζω λεπτομέρειες, τι σου είπαν στο μαγαζί που αγόρασες τον υπολογιστή ή τι σου είπαν στο τηλέφωνο, πολλές φορές υπάρχουν παρεξηγήσεις ή ακόμα και απάτες σε τέτοια θέματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου