Προς το περιεχόμενο

Γιάννης Πουλόπουλος (1941-2020)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Γιάννης Πουλόπουλος (29/06/1941 - 23/08/2020)

Έφυγε από κοντά μας ένας από τους σημαντικότερους τραγουδιστές του ελληνικού κινηματογράφου και όχι μόνο. Τραγουδιστής σύμβολο του νέου κύματος με εμβληματική φωνή και με αναρίθμητες επιτυχίες. Ερμηνευτής αξέχαστων κλασικών επιτυχιών με γλυκιά φωνή και τεράστια μουσική κληρονομιά.

Καλό σου ταξίδι.

 

 

  • Λυπάμαι 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχημα τα σημερινά μαντάτα.

Λυπηρό.

Χηρέψαμε ακόμα περισσότερο.

Είχε θέματα υγείας .

Είχε αποσυρθεί.

Αλλά το έργο του διαχρονικό.

Ποιοτικό.

Εύηχο.

Ελληνικό. 

Πηγαίο.

 

Κρίμα.

  • Like 1

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

υπέροχες συνάξεις στα εφηβικά μας δωμάτια με χαμηλωμένα φώτα, καπνό, βερμουτάκι, Purple, Doors, Stones και Πουλόπουλο... οι μελωδίες που έντυσε με την φωνή του ΠΑΝΤΑ γεφύρωναν οξύμωρες θυμικές ανάγκες... από τις πιο δυνατές μου αναμνήσεις... γύφτισσα μέρα η σημερινή... 😢

 

 

  • Like 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 Τον συνάντησα κάπου το 1989 σε μία συνέντευξη στο ράδιο. Ήπιος ευγενικός χαμηλών τόνων και μουσικός πάνω απο όλα. Τότε που σταμάτησε να εμφανίζεται. Τον είχα ρωτήσει ποιον τραγουδιστή θαύμαζε και μου απάντησε "τον Stevie Wonder!

 

Απίστευτος και αξιοπρεπής μέχρι το τέλος. Μοναδικός. Εδώ βρήκα τα περισσότερα στοιχεία για την ζωή του τα τελευταία χρόνια:

https://www.protothema.gr/culture/music/article/1037810/giannis-poulopoulos-ta-parakalia-na-tragoudisei-to-tsigaro-prin-vgei-sti-skini-kai-i-prova-pou-kratise-16-ores/APP/

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου