Προς το περιεχόμενο

started looking for a guitar amp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παιζω με Marshall jcm 800 2203 και marshall 6100 lol. Και ηχογραφω κι ολας! Μια χαρα μου ειναι. Βεβαια αν εισαι σε διαμερισμα σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερο! Τιποτα βεβαια που ενα torpedo two notes δεν μπορει να λυσει.

Στα λεφτα που ψαχνεις θα βαραγα εναν dsl 40 cr και μαλιστα εχω δει εναν που εχει με κρημπακ ηχειο στις αγγελειες. Παρτο στεγνα για μενα.

Αν τωρα θες αμερικανικο ηχο ενας φεντερ μπλουζ τζουνιορ η ενας πηβη κλασικ και εισα κομπλε.

Επεξεργασμένο από Aris Spa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, Aris Spa said:

εγω παιζω με Marshall jcm 800 2203 και marshall 6100 lol. Και ηχογραφω κι ολας! Μια χαρα μου ειναι. Βεβαια αν εισαι σε διαμερισμα σιγουρα δεν ειναι και οτι καλυτερο! Τιποτα βεβαια που ενα torpedo two notes δεν μπορει να λυσει.

Στα λεφτα που ψαχνεις θα βαραγα εναν dsl 40 cr και μαλιστα εχω δει εναν που εχει με κρημπακ ηχειο στις αγγελειες. Παρτο στεγνα για μενα.

Αν τωρα θες αμερικανικο ηχο ενας φεντερ μπλουζ τζουνιορ η ενας πηβη κλασικ και εισα κομπλε.

 

μου φαίνονται όλοι αυτοί too much γι αυτά που κάνω και για το στυλ που θέλω να ασχολούμαι.

Τα παιδιά εδώ ξέρουν τι φτιάχνω. Ό,τι φτιάχνω τα φτιάχνω DI, αλλά τον ενισχυτή τον θέλω μόνο για γούστα, αλλά θέλω ήχο χωρίς τεράστιες εντάσεις. Για τις εντάσεις και τα γκάζια πάντα δουλεύω με ακουστικά.

Επίσης δεν έχω χώρο. Το μεγαλύτερο footprint που θα μπορούσα οριακά να ανεχτώ είναι αυτό του Catana και το βάρος σίγουρα κάτω από 12-15 κιλά, αν και δεν θα αλλάζει θέση. Στα πιό σπάνια family jams θα πρέπει να κατέβει μια σκάλα και δεν έχω κουράγιο πλέον.

  • Λυπάμαι 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roland Blues Cube Hot

76 ευρώ φθηνότερα από Θωμά, με δόσεις και στη Θεσσαλονίκη για δοκιμή ( άκυρο το τελευταίο, είναι κ.π.)

 

https://www.rihardos.gr/el/ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ-ΚΙΘΑΡΑΣ-roland-blues-cube-hot-vintage-blond-30-watt-bluescubehot.html

Επεξεργασμένο από Τραμπαρίφας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο vht πραγματικα  ειναι ενα διαμαντακι..επισης καποτε εβγαινε και ο 12/22 (με reverb και tremolo η και χωρις) επισης εξαιρετικο μηχανημα αλλα δεν βλεπω πουθενα να υπαρχει πλεον..εγω εδω και 2 χρονια κατεληξα στον fender pro junior iv.ωραια καθαρα.αντεχεται και στο σπιτι(αναλογως το τι παιζει ο καθενας!!!)φτανει μεχρι classic rock η παραμορφωση του.εγω εχω βαλει μια 12Υ7 στην V1 και τον εχω μαλακωσεο-γλυκανει αρκετα.στα συν του (για εμενα)οτι εχει τα απολυτως απαραιτητα(volume,tone και τελος).στα μειον ειναι τα 600€ σιγουρα θα μπορουσε να ειναι φθηνοτερος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια θετική ψήφος και από εμένα για vht special 6. Φοβερά καθαρά με fender style κιθάρες, ίσως να είναι και πολύ δυνατός για διαμέρισμα. Δεν έχει έξοδο d.i. αλλά καλύτερα, less things to go wrong. 
Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε οπωσδήποτε αυτό https://www.noiz.gr/community/forums/topic/23971-vht-special-6/

Επεξεργασμένο από ekim
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, ekim said:

 ίσως να είναι και πολύ δυνατός για διαμέρισμα

 

Δεν ισχυει αυτο, ειδικα στα 3 watt. Στη μεση βαζεις το volume και η ενταση ειναι χαμηλη σχετικα.  Εαν, βεβαια βαλεις το high input, στα 6 watt και με boost on, σου φερνουν την αστυνομια...

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

 

Δεν ισχυει αυτο, ειδικα στα 3 watt. Στη μεση βαζεις το volume και η ενταση ειναι χαμηλη σχετικα.  Εαν, βεβαια βαλεις το high input, στα 6 watt και με boost on, σου φερνουν την αστυνομια...

Παίζω μόνιμα στα 3watt high input και πάνω από την μέση τον έχω βάλει ελάχιστες φορές. Καλά για να πάρεις natural breakup (με low output strat που παίζω) θα τα ματώσεις τ’ αυτιά σου πριν έρθει η αστυνομία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ δυνατος στα 6 watt. Ανετα παει live, χωρις μικροφωνο, εχοντας αρκετο headroom. Προσωπικα, λιγες φορες τον εχω ανοιξει τοσο πολυ, και ελαχιστες να ενεργοποιησω το boost.

 

Η ενταση στα 3 watt στο 12.00 ειναι λιγο χαμηλοτερη απο την αντιστοιχη στα 6 watt στο 09.00 (παντα σε low input). Ειναι χαμηλη της ταξεως μιας μεσης εντασης τηλεορασης. 

Και το δουλευω με 100db 12αρι μεγαφωνο.

 

 

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου