Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα


nikos0937

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και καιρό ψάχνω καμπίνα 2x12''

Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω τη Mesa 2x12'' rectifier http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_rectifier_cabinet.htm

έχει Celestion Vintage 30==>777Εu

 

Όμως πριν λίγο πέτυχα αυτό http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g212_vintage.htm

το οποίο φοράει και αυτό Celestion Vintage 30===>199Eu+20Eu= 219Eu

 

Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει?

Αξίζει να πάρω το φτηνό?

Θα έχουν τεράστια διαφορά σε ήχο?

 

(Έχω Jmp-1,Mesa 2:50)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η harley benton δεν αξίζει κατά την γνώμη μου (καμμία σύγκριση με την mesa!!!!). Όμως για τα μηχανήματα που έχεις (έχω και εγώ JMP1) υπάρχουν και άλλες πολύ καλές επιλογές, όπως η Marshall 1936 2x12.

 

Επίσης άκου αν μπορείς οπωσδήποτε και τις VHT 2x12. ΦΟΒΕΡΕΣ καμπίνες! Μην μένεις στην μάρκα του ηχείου. :wink:

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε συ με τέτοια τιμή τσιμπάς μια benton και όταν μαζέψεις περισσότερα και πάρεις μια καλύτερη, την χρησιμοποιείς και ως ράφι.... :lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβώς είναι αυτό που κάνει τη μπέντον να μην αξίζει;

 

τι έχει η μέσα που να δικαιολογεί τα 550Ε διαφοράς; πόσο ανώτερη είναι η εκτός μεγαφώνων κατασκευή της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε σύγκριση με τον mesa; Sorry αν σου αρέσουν τα "εργαλεία" της benton, αλλά μόνο και μόνο ακριβώς η τεράστια διαφορά στην τιμή όλων των προϊόντων της, με τα αμέσως φθηνότερα κάτι πρέπει να σου λέει...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρέσουν τα εργαλεία της μπέντον γιατί ποτέ δεν τα έχω δοκιμάσει

 

αλλά όταν βλέπω ολόιδια μεγάφωνα μέσα σε δύο διαφορετικές ξύλινες καμπίνες και υπερ-τριπλάσια τιμή...

 

η ΟΠΟΙΑ υπεροχή της μέσα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να αξίζει παραπάνω από 200Ε διαφοράς

 

εκτός αν η καμπίνα της μέσα είναι από Τίμιο Ξύλο

 

εσένα σου αρέσει να πληρώνεις μια στάμπα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τράβα παίξε και με τις 2 κι έλα να μου πεις. ΤΟΣΑ ΜΑ ΤΟΣΑ διαφορά δεν είναι μόνο μάρκα....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τράβα παίξε και με τις 2 κι έλα να μου πεις. ΤΟΣΑ ΜΑ ΤΟΣΑ διαφορά δεν είναι μόνο μάρκα....

 

Εσύ έχεις παίξει με κάποια από τις δυο? Έχεις κάνει κάποια σύγκριση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με διάφορα από benton Που έχουν πέσει στα χέρια μου είδα... Εντάξει είπαμε μέχρι ένα σημείο η παραφιλολογία για τα κουρδισμένα, αλλά όχι κι έτσι ρε παιδιά. Τότε όλοι benton θα αγόραζαν και όχι τα υπόλοιπα. Και το ξαναλέω ότι αυτή η εταιρία δεν είναι μόνο πιο φθηνή από τις ακριβές, αλλά και από τις πιο φθηνές ακόμα. Τραβάτε πάρτε την για το ηχείο της και περιμένετε να ανατιναχτεί η μπρίζα μετά (στα πρότυπα διάφορων σιδέρων στο παρελθόν)

 

Και όταν μόνο το 1 ηχείο καστίζει 130e και άρα τα 2 260e ε δεν μπορεί ούτε το κόστος του να μην βγάλει αυτή η εταιρία :wink:

 

ΝΑ και η απόδειξη:

http://www.thomann.de/gr/search.html?sw=Celestion+Vintage+30&x=10&y=12&gk=&bn=

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν έγραψα πως ΚΑΙ τα 550Ε είναι ΜΟΝΟ μάρκα!!!

 

έγραψα πως ως 200Ε το πολύ τα δικαιολογώ ως αντιστοιχούντα σε διαφορά ποιότητας

 

ωστόσο περιμένω κι εγώ να μάθω αν έχεις συγκρίνει τις δύο καμπίνες ώστε να εκφράζεις αυτή τη βεβαιότητα

 

εγώ, για να σε προλάβω, ΠΟΛΥ αμφιβάλλω αν θα καταλάβω την ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ηχητική διαφορά σε τυφλή σύγκριση Α/Β/Χ

 

ή μάλλον όχι τη διαφορά αλλά την ΥΠΕΡΟΧΗ, μια σκέτη διαφορά δεν λέει τίποτε απολύτως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου