Προς το περιεχόμενο

Καμπίνα


nikos0937

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχεις δοκιμάσει κάποια προϊόντα μπεντον (είμαι βέβαιος χωρίς ΤΥΦΛΗ σύγκριση) και συνεπώς θεωρείς πως μπορείς να γενικεύσεις πλέον σε ΟΛΑ τα προϊόντα της εταιρίας

 

και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα με την εξωφρενική διαφορά τιμής των δύο καμπινών

 

καλά εντάξει

 

εν τω μεταξύ όλο και περισσότεροι αγοραστές κοιτάνε και κάτω από την επιφάνεια, προς το συμφέρον του πορτοφολιού τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και προφανώς δεν έχω παίξει με μια καμπίνα και μια κιθάρα. και δεν είναι διαφορά μόνο με mesa. κοίτα και τις υπόλοιπες παρόμοιες καμπίνες....

 

Και μην τσαντίζεσαι και ούτε να διαβάζεις και να καταλαβαίνεις το 7.3% (όπως είπε και ο eye) από αυτά που λέω :wink: Χαλάρωσε.... κανείς δεν τσαντίστικε...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις δοκιμάσει κάποια προϊόντα μπεντον (είμαι βέβαιος χωρίς ΤΥΦΛΗ σύγκριση) και συνεπώς θεωρείς πως μπορείς να γενικεύσεις πλέον σε ΟΛΑ τα προϊόντα της εταιρίας

 

και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα με την εξωφρενική διαφορά τιμής των δύο καμπινών

 

καλά εντάξει

 

εν τω μεταξύ όλο και περισσότεροι αγοραστές κοιτάνε και κάτω από την επιφάνεια' date=' προς το συμφέρον του πορτοφολιού τους[/quote']

 

Την ότι και οι υπόλοιπες εταιρίες κυμαίνονται στα λεφτά της mesa δεν σου λέει τίποτα..... Παρά μόνο το πορτοφολάκι σου ε; Και μετά λέτε για φυσήματα περίεργες γειώσεις, προβλήματα στα ηλεκτρικά και άλλα τέτοια.

Και στο ξαναλέω δες παλιότερα ποστ μου πρωτού κρίνεις σε ποιο "στρατόπεδο" ανήκω...

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για του λόγου το αληθές ρίξτε μια ματιά εδώ και όπου λέει περί celestion:

 

http://www.thomann.de/gr/2x12_guitar_cabinets.html

 

Ε όχι όλες οι εταιρίες μας κλέβουν, εκτός από την καλή μας της HB... :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι....όποιος πάρει τη μπέντον, θα ξεκουφαθεί στο φύσημα, θα του καεί το βίντεο και θα πάθει αιμοροϊδες...

 

αντίθετα όποιος τα στάξει στη μέσα-μπούγκι θα ακούγεται σαν τον σλας, θα βγάλει γκόμενα την αντζελίνα τζολί και θα κερδίσει και το λόττο

 

αντιγράψτε αυτο το μήνυμα 33 φορές και μοιράστε το σε όσους γνωρίζετε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μην πλακώνεστε το θέμα είναι απλό όποιος διαφωνεί με τον boukaw7 ας δοκιμάσει τις καμπίνες και ας αποφανθεί επί του θέματος

 

boukaw7 εγώ είμαι μαζί σου

 

η καλύτερη λύση είναι να πάρετε τα ηχεία να πάτε να σας φτιάξουν μια καμπίνα και εκεί που θα πάτε ρωτήστε να μάθετε αν έχει δίκιο ο boukaw7 ή εσείς

 

:wink: :wink: :wink:

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι λένε ότι τους κατέβει, σε παλιότερα θέματα διάφοροι κλαίγονται για διάφορα ωραία ωραίων εταιριών και όταν με λινκ τους δείχνω ότι η mesa έχει και την φθηνότερη καμπίνα σε celestion vintage 30 εκτός της μεντον αρχίζει η ειρωνία....

 

Τουλάχιστον ούτε ειρωνεύτηκα, αλλά μίλησα με κάποια στοιχεία και με την μικρή μου προσωπική εμπειρία

 

Έτσι έτσι συνεχίστε αμαθέστατοι....

 

Πάρτε κι ένα ακόμα:

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=Celestion+Vintage+30+2x12&x=7&y=8

http://www.thomann.de/gr/search_dir.html?sw=Celestion+Vintage+30+2x12+cabinet&x=0&y=0

Αποκλειστικό για selestion vintage 30 και το 2ο μόνο για καμπίνες

Ε..... μα τόση αγάπη πια η hb.......

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να πάρεις 2χ12"; :P

Πλάκα κάνω, οκ. Η μπέντον δίνει κάποια προϊόντα φτηνά για όσους θέλουν απλά να κάνουν την δουλέιά τους οικονομικά, π.χ. είμαι φοιτητής, μου τρώνε τα λεφτά οι πουτάνες και τα κωλόμπαρα, και δεν έχω λεφτά να πάρω την ΧΧΧ πασίγνωστη μάρκα, άρα παίρνω μπέντον και γουστάρω. Αυτή είναι η άποψη μου και αν δεν σας αρέσει έχω και άλλες.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μην τρελενεστε, μια καμπινα, δεν ειναι καμια φοβερη κατασκευη, ψαξτε να βρειτε σχεδια καμπινων και θα καταλαβετε τι εννοω.

Οσο για την λογικη 2x celestion V30 = 260 αρα η καμπινα ειναι μουφα, την βρισκω τελειως παιδικη, ο thomman τα δινει πανακριβα τα V30.

 

Ακουστε τωρα και την δικη μου εμπειρια, η 2x12 καμπινα που κατασκευασα ειναι στις προδιαγραφες, της πολυ καλης engl με κοστος 580 ευρα (την δικια μου την εκανα λιγο πιο oversized, για εξτρα καφριλα :D ). Το κοστος της μου βγηκε 220 ευρω, σε μενα που αγορασα λιανικη. Αμφιβαλεται λοιπον για τον αν μπορει η benton να πουλαει 200 την εν λογω καμπινα?

 

Καμπινα ειναι, αποτελειται απο ενα ξυλινο κουτι, συνηθως 2-3 τυποι ξυλων παιζουν σε ολους τους κατασκευαστες, μεγφωνα και μια στοιχειωδης καλωδιωση, μην τρελενεστε 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου