Προς το περιεχόμενο

Κάθε πότε πρέπει να αλλάζω τις πένες μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

σε ένα (οποιοδήποτε) φόρουμ, η θέση αυτών που θέλουν απλά και ΜΟΝΟ να διαφημιστούν, δεν είναι στα διαδραστικά threads του... είναι στον χώρο των διαφημιστικών banners σε συνεργασία με τον ιδιοκτήτη του... μόνο εγώ το θεωρώ αυτονόητο αυτό?...🤔

 

ΥΓ. για ανακοίνωση-παρουσίαση επαγγελματικών δραστηριοτήτων εν γένει υπάρχει και η ενότητα "Δελτία τύπου" νομίζω...

  • Like 6

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμμετέχει στο φόρουμ χωρις να συμμετεχει, κανει μεταβολή και φεύγει. Στο ενδιάμεσο κοινοτυπίες και αυτόκλητα εντορσιλίκια. Αφού ενοχλεί κι εσάς, την άλλη φορά ας μην κάνουμε θόρυβο από κάτω. Μια απόφαση είναι! Αν δεν παραβιαζει καποιο κανονα του σαιτ δε θα σταματήσει η αναζήτηση μαθητώνβ.

 

 

Υ.Γ.
Αν θελετε και πιο ελαφριά νότα, τσεκαρατε τον Wikipedia. Μην περιμενετε πολλά από άντρα που ντρέπεται να γράψει του πότε είναι γεννηθης.🤪

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, gkourmoul1 said:

Το ιδιο ισχυει και με τις διαφημισεις στην τηλεοραση.

 

Οι διαφημίσεις στην τηλεόραση (και οπουδήποτε αλλού με την όποια μορφή κι αν έχουν) είναι πληρωμένος χρόνος (ή χώρος σε άλλα μέσα), και πρέπει να ενημερώνει το μέσο ότι είναι ακριβώς αυτό, διαφημίσεις δηλαδή.

 

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αν τα συγκεκριμένα βίντεο (και όχι μόνο βέβαια) ανέβαιναν επί πληρωμή σε ειδικό χώρο, και με σχετική ενημέρωση ότι αποτελούν προώθηση υπηρεσιών.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ας είμαστε χαλαροι, δεν παραβίασε κανένα κανόνα του φόρουμ οπότε ολα οκ.

 

Ναι θα θέλαμε συζήτηση, θα ήταν πιο ενδιαφέρον, συμφωνώ αλλά δεν πειράζει. Αυτά τα βίντεο δίνουν πληροφορία δεν ζητάνε όπως το μεγαλύτερο μέρος όσων ανοίγουν ένα τόπικ.

 

Όσον αφορά το υλικό που ανεβάζει τις περισσότερες φορές δεν με ενδιαφέρει αλλά οφείλω να πω ότι από τα 100-150 βίντεο του κάποια είναι καλά πχ αυτό για το stage fright.

 

Παίζω συνήθως με jazz III XL αλλά και με διάφορες medium ανάλογα τα παιξίματα, α! και με stylus όσοι θυμάστε εκείνο το τοπικ μου! 

 

αλλάζω πένες όταν φαγωθεί η μύτη, δηλαδή μετά απο αρκετές ώρες/μήνες/χρόνια

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, fusiongtr said:

 

Οι διαφημίσεις στην τηλεόραση (και οπουδήποτε αλλού με την όποια μορφή κι αν έχουν) είναι πληρωμένος χρόνος (ή χώρος σε άλλα μέσα), και πρέπει να ενημερώνει το μέσο ότι είναι ακριβώς αυτό, διαφημίσεις δηλαδή.

 

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αν τα συγκεκριμένα βίντεο (και όχι μόνο βέβαια) ανέβαιναν επί πληρωμή σε ειδικό χώρο, και με σχετική ενημέρωση ότι αποτελούν προώθηση υπηρεσιών.

 

1. Στη τηλεόραση, τα πάντα είναι πληρωμένος χρόνος. Είτε ο διαφημιστής πληρώνει για να διαφημίσει, είτε ο δημιουργός ενός επιμορφωτικού βίντεο πληρώνεται από το κανάλι για να δώσει το βιντεο του. 

2. Τα συγκεκριμένα βίντεο ενώ περιέχουν, δευτερευόντως, έντονη προώθηση των υπηρεσιών του δημιουργού, το βασικό τους θέμα είναι επιμορφωτικό.

3. Με βάση το 2, δεν είναι ξεκάθαρο εάν έχουν, ή όχι, θέση στο θρεντς του φόρουμ. Ούτε είμαστε ειδικοί να κρίνουμε.

4. Δεν μπορείς να γνωρίζεις εάν πληρώνεται ή όχι η παρουσία αυτών των βίντεο εδώ μέσα. Επίσης, δεν μας αφορά ούτε το εάν πλήρώνεται, ούτε και η παρουσία τους εδώ μέσα (άμεσα έστω). 

5. Φιλοξενούμαστε και εμείς εδώ, όπως και ο op. Όταν είμαστε φιλοξενούμενοι σε ένα μαγαζί που στο μπαρ κάθεται ένας που δεν γουστάρουμε, πάμε και καθόμαστε στα τραπεζάκια. Εάν ούτε εκεί μας αρέσει, αλλάζουμε μαγαζί. Δεν βάζουμε φασαρία στο κατάστημα.

 

Η ταπεινή μου άποψη, χωρίς να θέλω να πείσω κάποιον για κάτι. 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

1. Στη τηλεόραση, τα πάντα είναι πληρωμένος χρόνος. Είτε ο διαφημιστής πληρώνει για να διαφημίσει, είτε ο δημιουργός ενός επιμορφωτικού βίντεο πληρώνεται από το κανάλι για να δώσει το βιντεο του. 

2. Τα συγκεκριμένα βίντεο ενώ περιέχουν, δευτερευόντως, έντονη προώθηση των υπηρεσιών του δημιουργού, το βασικό τους θέμα είναι επιμορφωτικό.

3. Με βάση το 2, δεν είναι ξεκάθαρο εάν έχουν, ή όχι, θέση στο θρεντς του φόρουμ. Ούτε είμαστε ειδικοί να κρίνουμε.

4. Δεν μπορείς να γνωρίζεις εάν πληρώνεται ή όχι η παρουσία αυτών των βίντεο εδώ μέσα. Επίσης, δεν μας αφορά ούτε το εάν πλήρώνεται, ούτε και η παρουσία τους εδώ μέσα (άμεσα έστω). 

5. Φιλοξενούμαστε και εμείς εδώ, όπως και ο op. Όταν είμαστε φιλοξενούμενοι σε ένα μαγαζί που στο μπαρ κάθεται ένας που δεν γουστάρουμε, πάμε και καθόμαστε στα τραπεζάκια. Εάν ούτε εκεί μας αρέσει, αλλάζουμε μαγαζί. Δεν βάζουμε φασαρία στο κατάστημα.

 

 

 

 

1. Δηλαδή στο internet δεν είναι τα πάντα πληρωμένος χώρος?

Ακόμα και το youtube είναι αλλά έμμεσα.

 

2. Κατά την γνώμη μου πρωτευόντος :classic_biggrin: είναι καθαρά προωθητικά, με την επίφαση της επικοινωνίας κάποιας πληροφορίας, που τελικά δεν συμβαίνει ποτέ, γιατί είτε αυτή είναι ανούσια, είτε δίνεται με ανούσιο τρόπο (και πώς θα μπορούσε να είναι διαφορετικά δηλαδή, αν ήταν να δοθεί με ουσιώδη, θα ήταν επί πληρωμή, γιατί αυτή την δουλειά κάνει ο άνθρωπος, δεν θα έδινε τσάμπα αυτό για το οποίο πληρώνεται).

Να το πω και αλλιώς.

Αν συμμετείχε, και κατά συνέπεια "έφερνε" εδώ και τους μαθητές του, τότε και το noiz, θα μπορούσε να έχει ένα όφελος.

 

3. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να είναι κάποιος ειδικός για να τα καταλάβει αυτά.

 

4. Μπορώ να γνωρίζω ότι δεν πληρώνονται, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα όπως πολύ σωστά είπες (θα μπορούσε όμως να είναι θέμα για τον Yameth, υπό κάποιες συνθήκες).

Το θέμα είναι να είναι σωστή και κατάλληλη η παρουσία τους εδώ, και αν είναι "επαγγελματικές κάρτες", να αντιμετωπίζονται ως τέτοιες.

Και άλλα παιδιά εδώ είναι επαγγελματίες, αλλά δεν χρησιμοποιούν τον χώρο για προώθηση, αυτή έρχεται (αν έρθει) από την παρουσία τους εδώ, και το τι θα εκπέμψουν στον αναγνώστη των γραπτών τους μέσα από την συμμετοχή τους.

 

5. Με συγχωρείς, αλλά αυτό το τελευταίο δεν το αποδέχομαι.

Να φύγουμε δηλαδή όλοι εμείς που δεν μας αρέσει αυτό.

Για να μείνει η επαγγελματική προώθηση κάποιων, που υπάρχει εδώ μόνο και μόνο επειδή υπάρχει κοινό, κόσμος, αγορά - στόχος.

Και έχεις την εντύπωση ότι αν αύριο το κοινό αρχίζει να φεύγει, αυτοί θα μείνουν εδώ να δίνουν τα φώτα τους ....

Είναι ένας από τους λόγους που δεν είμαι κοινωνικός άνθρωπος.

Αυτά που βλέπω "έξω" δεν μου αρέσουν, και αποτραβήχτηκα.

Να είσαι σίγουρος ότι το ίδιο θα κάνω παντού (και εδώ φυσικά) όταν αυτά που βιώνω, αρχίσουν να γίνονται πιο απογοητευτικά από όσο μπορώ να αντέξω.

 

 

Καθαρά προσωπικές (όπως αντιλαμβάνεστε) απόψεις και σκέψεις.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, fusiongtr said:

Αυτά που βλέπω "έξω" δεν μου αρέσουν, και αποτραβήχτηκα.

Να είσαι σίγουρος ότι το ίδιο θα κάνω παντού (και εδώ φυσικά) όταν αυτά που βιώνω, αρχίσουν να γίνονται πιο απογοητευτικά από όσο μπορώ να αντέξω.

 

Ουτε εμενα μου αρεσουν, Στρατο. Και εγω μενω οσο μπορω μακρια τους. Να μην απογοητευεσαι, και να επικεντρωνεσαι στα θετικα και μονο. Η αρνητικοτητα μειωνει το προσδοκιμο ζωης...😀

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου