Προς το περιεχόμενο

Latimer solo Summer lightning.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλύτερο σόλο θέλει και ανάλογο ήχο...

αυτό μάλλον δεν έχει.

Εχουν όμως πολλά στο snowgoose ή το moonmadness

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sahara, drafted, hymn to her, Rhayader goes to town, stationary traveller, coming of age...,.τι να πρωτοπεις απο την μπανταρα αυτη....

  • Like 2

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο, αλλα οχι το καλυτερο (για μενα).

 

ΥΓ μου θυμιζει πολυ τον ηχο του waiting for something

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται συχνά αναφορά στον Andy ως κιθαρίστα, μόνο ως συνθέτη. Είναι όμως απ’ αυτούς που εύχεσαι τα σόλο του να μην τελειώσουν. Και @dimsonic έχει ήχο που σκοτώνει. Και αν έπαιζε μπλουζ πάλι θα μας σηκωνόταν η τρίχα. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ηχαρα και σολαρα, πραγματι.

Εχει πολλα εξαιρετικα σολο ο τυπος. Αυτο ειναι σιγουρα απο τα καλυτερα του.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
3 ώρες πριν, Nestoras είπε

 Είναι όμως απ’ αυτούς που εύχεσαι τα σόλο του να μην τελειώσουν.

 

Και λίγα λες. Όσο για το αν έπαιζε μπλουζ, τέτοιο παίζει συνήθως, δεν έχει παραδοσιακό χαρακτήρα βέβαια, ευτυχώς!! 😁

Το συγκεκριμμένο (όπως έχω δηλώσει στο παρελθόν), μαζί με τα σόλος του Μάρτιν Μπαρ στο Aqualung και του Μπομπ Νέλσον στο Adventures in a Yorkshire landscape (Be Bop Deluxe: Live) είναι απο τις κορυφαίες οργασμικές στιγμές της ροκ-μπλουζ  κιθάρας, έχοντας ως κοινό παρανομαστή - και ιδιαιτερότητα - την αίσθηση του ανεκπλήρωτου, ακριβώς όπως το λες, εύχεσαι να μην τελειώσουν.

  • Ευχαριστώ 1

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, ez said:

μαζί με τα σόλος του Μάρτιν Μπαρ στο Aqualung και του Μπομπ Νέλσον στο Adventures in a Yorkshire landscape (Be Bop Deluxe: Live)

 

Κατσε να βγαλω σημειωματαριο...

  • Χαχα 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ez είπε

 

Και λίγα λες. Όσο για το αν έπαιζε μπλουζ, τέτοιο παίζει συνήθως, δεν έχει παραδοσιακό χαρακτήρα βέβαια, ευτυχώς!! 😁

Το συγκεκριμμένο (όπως έχω δηλώσει στο παρελθόν), μαζί με τα σόλος του Μάρτιν Μπαρ στο Aqualung και του Μπομπ Νέλσον στο Adventures in a Yorkshire landscape (Be Bop Deluxe: Live) είναι απο τις κορυφαίες οργασμικές στιγμές της ροκ-μπλουζ  κιθάρας, έχοντας ως κοινό παρανομαστή - και ιδιαιτερότητα - την αίσθηση του ανεκπλήρωτου, ακριβώς όπως το λες, εύχεσαι να μην τελειώσουν.

Με τον @ez έχουμε 99% ίδια γούστα (π.χ. γουστάρουμε και οι 2 τον Danny Kustow), οπότε ήμουν σίγουρος για το post του. Και λέω 99% γιατί έχουμε διαφωνήσει μια φορά. Στους Fabulous Thundrbirds του αρέσει πιο πολύ ο Jimmie, ενώ εμένα ο Duke.

1 ώρα πριν, gkourmoul1 είπε

 

Κατσε να βγαλω σημειωματαριο...

😁

  • Like 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κιθαρίστας δεν είμαι και προκατειλημμένος είμαι, ως die hard φαν των Camel (απ' τα λίγα prog γκρουπ που γουστάρω).

Παρόλα αυτά τη γνώμη μου θα την πω. Το χειρότερο σόλο του Latimer είναι καλύτερο απ' το καλύτερο σόλο του Petrucci.

 

Αααχ, πως μ' αρέσει να ξεκινάω φλογοπολέμους! 😆

  • Χαχα 2

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου