Προς το περιεχόμενο

F1 2019 BELGIUM TRIAL (game)


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπα να παίξω λίγο F1 2019 στο PC και το έγραψα.

 Δεν είμαι στα καλύτερά μου γιατί έχω να παίξω καιρό και είμαι απροπόνητος.

 Έβαλα ένα solo στην πίστα του βελγικού γκραν πρι

 Το αφιερώνω στον @yameth τον αρχηγό μας που ξέρω πως είναι λάτρης της F1, των μηχανών κλπ.

 

 

 

 Παίζω χωρίς βοηθήματα.

 Έβαλα για ghost τον καλύτερο χρόνο που έχει κάνει κάποιος.

 Είναι ωραία τα παιχνίδια αυτά στο πλαίσιο του e-sports γιατί παίζεις online με πραγματικούς αντιπάλους ή και με τους χρόνους τους.

 

 Έτσι φορτώνοντας τον καλύτερο με τον καλύτερο χρόνο στην πίστα στο παιχνίδι, παρατηρούμε πως στην προσπάθειά μου που δεν είναι και η καλύτερη

 έχω μια διαφορά 8 και κάτι δευτερολέπτων. Σε ένα που δεν έγραψα το έριξα στα 7.

 Βέβαια στη F1 τόσα δευτερόλεπτα είναι τεράστια διαφορά.

 Παίζω χωρίς βοηθήματα πάντα και για όσους έχουν παίξει ξέρουν πως δεν είναι και εύκολο να τρέηεις άμα δεν έχεις εμπειρία έτσι όπως τρέχω.

 

 Και συνειδητοποιείς στο σύγχρονο online gaming με τα μέσα της εποχής μας, κάτι που συνήθως παρατηρείς και στη μουσική.

 Όταν βλέπεις τι κάνουν οι άλλοι, καταλαβαίνεις πως δεν είσαι τόσο καλός και μάγκας όσο νομίζεις πως είσαι.

 χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 Η ένταση είναι λίγο χαμηλή αλλά βαριέμαι τώρα να το ξαναρεντάρω.

 χαχαχαχαααχ

 Όποιοι δεν βαριούνται να το δούν, περιμένω απόψης.

 χαχαχαχαχαχαχχαχαχα

  • Like 2

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τραμπαρίφας είπε

Η τιμονιέρα τι λέει? είναι ακριβής ή χάνει? 

Βάλε και κανένα tag στο βίντεο να το δούνε πιο πολλοί

ακριβέστατη.

 Εγώ για την πάρτη του noiz το έβαλα.

 Τι να δουν από εμένα.

 Εδώ έχει να δεις τέτοια...........................

 Και καλούς.

 Τους βλέπω και απογοητεύομαι, τι να πιάσεις.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ευχαριστώ για την αφιέρωση. Οδηγάρα είσαι!

Αν στον πρώτο γύρο πέρναγες την 16 όπως στον δεύτερο, θα είχες σίγουρα 1" κέρδος.

Η Eau Rouge βεβαια κάνει τη διαφορά. Αν περάσεις χωρίς να σηκώσεις το πόδι απο το γκάζι (και δεν σκάσεις στον τοίχο) κάνεις καλό χρόνο. Αλλά δύσκολα γίνεται.

Για φαντάσου να πηγαίνεις έτσι για 2 ώρες συνέχεια...

Τι τιμονι έχεις και τι εννοείς ηλεκτρονικά βοηθήματα; Ακόμα και αυτά που είναι στανταρ στην F1; Γιατι να το κάνεις αυτό;

  • Like 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yameth είπε

Ευχαριστώ για την αφιέρωση. Οδηγάρα είσαι!

Αν στον πρώτο γύρο πέρναγες την 16 όπως στον δεύτερο, θα είχες σίγουρα 1" κέρδος.

Η Eau Rouge βεβαια κάνει τη διαφορά. Αν περάσεις χωρίς να σηκώσεις το πόδι απο το γκάζι (και δεν σκάσεις στον τοίχο) κάνεις καλό χρόνο. Αλλά δύσκολα γίνεται.

Για φαντάσου να πηγαίνεις έτσι για 2 ώρες συνέχεια...

Τι τιμονι έχεις και τι εννοείς ηλεκτρονικά βοηθήματα; Ακόμα και αυτά που είναι στανταρ στην F1; Γιατι να το κάνεις αυτό;

Έχω πάει στο παρελθόν για.... μέρες συνέχεια, τα έχω λιώσει τα simulator.

 

 Δεν ήταν καλός κανένας γύρος έχω καλύτερους χρόνους, το 2019 δεν το έχω παίξει πολύ, δεν πρόλαβα.

 Ως λοιπόν απροπόνητος φρενάρω γρήγορα σε όλες. Μπορώ να ρίξω τον χρόνο μέχρι και  5 δευτερόλεπτα άμα ζεσταθώ καλά.

 Αλλά είπαμε να χαλαρώσουμε, όχι να πεθάνω όπως παλιά😀. Μην νομίζεις, για να παίξεις έτσι ανταγωνιστικά ιδρώνεις, έχει ανάδραση η τιμονιέρα, είσαι στην τσίτα. Σε δύο ώρες παιξίματος ιδιαίτερα στα rally simulator που χτυπιέσαι να στρίβεις μπορεί να χάσεις δυο κιλά. Τα φτύνεις.

 

 Το τιμόνι είναι η logitech Driving Force GT με την πεταλιέρα της και έχω και βάση σωστή ρυθμιζόμενη. Είμαι μερακλής. Με έχει βγάλει πολλά χρόνια και την υποστηρίζουν όλα τα racing simulator τουλάχιστο στο pc μέχρι και σήμερα. Και όταν τελειώσεις την διπλώνεις και την βάζεις στην ντουλάπα ή την παίρνεις και μαζί σου στο εξοχικό χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

 Ηλεκτρονικά βοηθήματα ........ στα simulator μπορείς να ρυθμίσεις το επίπεδο ευκολίας, να έχει μεγαλύτερη υποβοηθηση στο traction control, abs, racing line, αυτόματο κιώτιο κλπ. Εγώ το παίζω στο simulation όπως όλα με full damage γιατί αλλιώς δεν αξίζει, εκεί δείχνεις τι οδηγός είσαι και το ευχαριστιέσαι και μαθαίνεις. Σε simulation mode κανεις και validate τους χρονους σου στην κατάταξη και έτσι ξέρεις που είσαι σε παγκόσμιο επίπεδο στους παίκτες.

 

 Γενικά τα παιχνιδια αυτά έχουν πολλά mode single player και multiplayer και η πραγματική δράση είναι όταν παιζεις με πολλούς online, εκεί γινεται ο χαμός και δείχνεις πόσο άντρας είσαι, πόσο αντέχεις, από τι είσαι φτιαγμένος.

 

 e-sports λέμε, πρωταθλήματα με λεφτά, με αθλητές, εδώ βλέπουμε μόνο πτυχία και μεταπτυχιακά για να μπούμε όλοι στο δημόσιο, ο @Superfunk ακούει? χαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

4 ώρες πριν, dimsonic είπε

το πράσινο που προπορεύεται τι είναι?

 

 

 Μπορείς να διαλέξεις αυτό που λέμε ghost, να φορτώσεις την επίδοση ενός παίκτη από την παγκόσμια κατάταξη και να παίζεις μαζί της βλέποντάς την κιόλας. Παράλληλα σου δίνει στοιχεία τηλεμετρίας για να συγκρίνεις π.χ. Έχω φορτώσει τον καλύτερο και προσπαθώ να τον περάσω και να μάθω από αυτόν χαχαχαχαχ

 Επίσης μπορείς να βλέπεις παράλληλα και την καλύτερη δική σου επίδοση. 

 

 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Ηλεκτρονικά βοηθήματα ........ στα simulator μπορείς να ρυθμίσεις το επίπεδο ευκολίας, να έχει μεγαλύτερη υποβοηθηση στο traction control, abs, racing line, αυτόματο κιώτιο κλπ. Εγώ το παίζω στο simulation όπως όλα με full damage γιατί αλλιώς δεν αξίζει, εκεί δείχνεις τι οδηγός είσαι και το ευχαριστιέσαι και μαθαίνεις. Σε simulation mode κανεις και validate τους χρονους σου στην κατάταξη και έτσι ξέρεις που είσαι σε παγκόσμιο επίπεδο στους παίκτες.

Εννοείται φιλος πως παίζεις σε simulation mode!

 

Ερώτηξις: που παίζεις; λινκ;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yameth είπε

Εννοείται φιλος πως παίζεις σε simulation mode!

 

Ερώτηξις: που παίζεις; λινκ;

το F1 2019 παίζω, το παιχνίδι.

 https://store.steampowered.com/app/928600/F1_2019/

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, cos_dr said:

Έχω πάει στο παρελθόν για.... μέρες συνέχεια, τα έχω λιώσει τα simulator.

 

 Δεν ήταν καλός κανένας γύρος έχω καλύτερους χρόνους, το 2019 δεν το έχω παίξει πολύ, δεν πρόλαβα.

 Ως λοιπόν απροπόνητος φρενάρω γρήγορα σε όλες. Μπορώ να ρίξω τον χρόνο μέχρι και  5 δευτερόλεπτα άμα ζεσταθώ καλά.

 Αλλά είπαμε να χαλαρώσουμε, όχι να πεθάνω όπως παλιά😀. Μην νομίζεις, για να παίξεις έτσι ανταγωνιστικά ιδρώνεις, έχει ανάδραση η τιμονιέρα, είσαι στην τσίτα. Σε δύο ώρες παιξίματος ιδιαίτερα στα rally simulator που χτυπιέσαι να στρίβεις μπορεί να χάσεις δυο κιλά. Τα φτύνεις.

 

 Το τιμόνι είναι η logitech Driving Force GT με την πεταλιέρα της και έχω και βάση σωστή ρυθμιζόμενη. Είμαι μερακλής. Με έχει βγάλει πολλά χρόνια και την υποστηρίζουν όλα τα racing simulator τουλάχιστο στο pc μέχρι και σήμερα. Και όταν τελειώσεις την διπλώνεις και την βάζεις στην ντουλάπα ή την παίρνεις και μαζί σου στο εξοχικό χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

 Ηλεκτρονικά βοηθήματα ........ στα simulator μπορείς να ρυθμίσεις το επίπεδο ευκολίας, να έχει μεγαλύτερη υποβοηθηση στο traction control, abs, racing line, αυτόματο κιώτιο κλπ. Εγώ το παίζω στο simulation όπως όλα με full damage γιατί αλλιώς δεν αξίζει, εκεί δείχνεις τι οδηγός είσαι και το ευχαριστιέσαι και μαθαίνεις. Σε simulation mode κανεις και validate τους χρονους σου στην κατάταξη και έτσι ξέρεις που είσαι σε παγκόσμιο επίπεδο στους παίκτες.

 

 Γενικά τα παιχνιδια αυτά έχουν πολλά mode single player και multiplayer και η πραγματική δράση είναι όταν παιζεις με πολλούς online, εκεί γινεται ο χαμός και δείχνεις πόσο άντρας είσαι, πόσο αντέχεις, από τι είσαι φτιαγμένος.

 

 e-sports λέμε, πρωταθλήματα με λεφτά, με αθλητές, εδώ βλέπουμε μόνο πτυχία και μεταπτυχιακά για να μπούμε όλοι στο δημόσιο, ο @Superfunk ακούει? χαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

 

 Μπορείς να διαλέξεις αυτό που λέμε ghost, να φορτώσεις την επίδοση ενός παίκτη από την παγκόσμια κατάταξη και να παίζεις μαζί της βλέποντάς την κιόλας. Παράλληλα σου δίνει στοιχεία τηλεμετρίας για να συγκρίνεις π.χ. Έχω φορτώσει τον καλύτερο και προσπαθώ να τον περάσω και να μάθω από αυτόν χαχαχαχαχ

 Επίσης μπορείς να βλέπεις παράλληλα και την καλύτερη δική σου επίδοση. 

 

 

Ποσα λεφτα κανει αυτο;

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Στο Spa έχω χρόνο 1.50.407 στο Gran Turismo 6 αλλά με υποβαθμισμένο αυτοκίνητο formula (οχι 2019).

Εχω κάνει και 1.45.3 αλλά με Chevrolet Chaparral 2x.

 

Λέω να κοιτάξω κι εγω το  Asseto Corsa GT3 https://store.steampowered.com/app/805550/Assetto_Corsa_Competizione/ που με ενδιαφέρει περισσότερο αλλά δεν ξερω τι θα κάνει το λαπτοπ. Ειναι πανω απο τις μινιμουμ απαιτήσεις GPU.

Δεν βαζω GPU σε desktop για να μη μου παίρνει τα αυτιά ο θόρυβος της.

 

Και τιμονι θελω... το παλιο δε λέει. Άλλα 300 και...

  • Like 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου