Προς το περιεχόμενο

Fake news - Δίκυκλο μέχρι 125 κ.εκ. με δίπλωμα αυτοκινήτου


ex-Dr. No

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 minutes ago, marathon said:

Γιατί με μηχανάκι, βγάζεις περισσότερες γκόμενες και από τους κιθαρίστες....καλά για drummers δεν αναφέρω!!!!!! Κατάλαβες φίλος???

 

Μπασιστας εισαι?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
7 λεπτά πριν, marathon είπε

...γιατί...έβγαλες με τις κιθάρες?😃

Η αλήθεια είναι πως ήταν πιο εύκολο σε μεταμεσονύκτιες ραδιοφωνικές εκπομπές.

  • Χαχα 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

Θα πεθάνει κόσμος. Προσωπικά λύνει τα χέρια μου , δεν ξέρω ποιο είναι το πνεύμα του Νόμου αλλά επί της ουσίας θα πιάσουν τιμόνι μηχανής αρκετοί " αυτοδίδακτοι " 

καλά και στην εποχή μας πήγαινες με 125 cc στα 18 και οδηγούσες μετά ZZR 1000.

 Και όμως οι περισσότεροι ζωντανοί βγήκαν.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rebel_Of_South είπε

μια απλή ευθεία στην οδό Δεκελείας πχ , όλα τα μηχανάκια οδηγούν στη λωρίδα - ρεύμα μου .

 

Καλά που να πάρεις και την ΠΑΤΗΣΙΩΝ.

Δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑΣ οδηγός δικύκλου που να οδηγά στο ρεύμα του.

ΟΛΟΙ πάνε στο αντίθετο.

Η πλάκα είναι ότι έχει και....(γκουχ,γκουχ) αστυνομία κάθε 500 μέτρα...(πάει ο φραπές και η τΕροπιτα σύννεφο)...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Δεν ισχυε ποτε αυτο για τα 125 κυβικα. 

Ισχυε για τα 50cc, με εξετασεις οδηγησης απο τροχαια.

 

Για 125 κυβικα επρεπε να δωσεις εξετασεις σε θεωρητικα και πρακτικα, μεσω ΚΕΘΕΥΟ.

Οποιος εχει διπλωμα για 125, σε 2 ετη μπορει να το αλλαξει και να το κανει απεριοριστων κυβικων.

οχι για 125, αλλα για μεχρι 125, < γνησίως, αλλα απο τοτε περασαν πολλά έτη 🙂

ηρακλειο και γω μικρος μηχανόβιος πήγαινα χωρίς άδεια, διπλωμα, ασφάλεια, εννοείται!

Επεξεργασμένο από rgxinap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 hours ago, Superfunk said:

 Οι μηχανές και τα μηχανάκια είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα των Ελληνικών πόλεων και ένας τεράστιος παράγοντας της υποβάθμισης της ποιότητας της ζωής μας (η συντριπτική πλειοψηφία των οδηγών τους δεν τηρεί κανένα κανόνα οδηγικής και κοινωνικής συμπεριφοράς, ηχορυπαινει, παρκάρει όπου γουστάρει και ρισκάρει τη ζωή του και των άλλων οδηγώντας σαν ζογκλέρ μεταξύ των κινουμένων αυτοκινήτων αλλά και φυσικά πάνω σε πεζοδρόμια, πεζόδρομους και πλατείες).

Ακριβώς αυτό. Μένω σε μικρή πόλη και τα μηχανάκια είναι το βασικό στοιχείο υποβάθμισης της ποιότητας ζωής. Θόρυβος, ρύπανση, κυκλοφοριακό χάος. Επίσης έχουμε δεκάδες παιδιά τραυματισμένα ή σκοτωμένα (ναι, ακόμα δεν φοράνε κράνος).

Δεν μπήκα ποτέ στον πειρασμό να πάρω δίκυκλο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Superfunk said:

 

Καλά που να πάρεις και την ΠΑΤΗΣΙΩΝ.

πάει ο φραπές και η τΕροπιτα σύννεφο...

 

Τι μου θύμισες ....

Θησέως Καλλιθέα πριν μερικά χρόνια.

Είμαι με το αυτοκίνητο και την ανεβαίνω προς Αθήνα και ΒΙΑΖΟΜΑΙ πολύ, πάρα πολύ.

Η κίνηση μέτρια, και τρέχω να προλάβω το φανάρι που ήταν πράσινο.

 

Μπροστά μου παπί που πήγαινε με 10 χλμ και έκανε οχτάρια χωρίς να μένει σε κάποια λωρίδα.

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν μεθυσμένος, αλλά μετά είδα ότι είχε κολλημένο το κεφάλι του στον ώμο.

Σκέφτηκα ότι θα είχε κάποιο πρόβλημα, και προσπάθησα να προσπεράσω.

Στάθηκε αδύνατο, έχασα το φανάρι που έγινε κόκκινο, και σταμάτησα πρώτος με αυτόν δίπλα μου.

 

Και τι είδα .....

 

Σουβλάκι στο ένα χέρι (που το έτρωγε), κόκα κόλα στο άλλο χέρι (που έπινε) και κινητό κολλημένο με το κεφάλι στον ώμο (ταυτόχρονα μιλούσε).

Οι αγκώνες στηριγμένοι στο τιμόνι (από το οποίο κρεμόταν μια σακούλα) να κατευθύνουν το παπί (γι' αυτό έκανε οχτάρια).

 

Μέχρι να ανάψει πράσινο το φανάρι, είχε μπουκώσει την τελευταία μπουκιά από το σουβλάκι, πέταξε το χαρτί στον δρόμο, και είχε ήδη βγάλει και δεύτερο σουβλάκι από την σακούλα που κρεμόταν στο τιμόνι.

 

ΕΛΕΟΣ

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

πέταξε το χαρτί στον δρόμο,

 

Πέφτω από τα σύννεφα..

 

Πριν από δέκα λεπτά (είμαι στην προπόνηση του μικρού στο μπάσκετ τώρα που γράφω) :

 

Στον δρόμο που είναι το γήπεδο βλέπω ΘΈΣΗ για πάρκινγκ (νόμιμη στο Παγκράτι δηλ. πρέπει να παίξω Λόττο).

 

Στη θέση είναι χωμένος "ΠΑΤΕΡΑΣ" με μηχανάκι στο οποίο έχει ανεβάσει τις ΔΥΟ κόρες του (φυσικά χωρίς κράνος όλοι τους).

Του κάνω νόημα ότι μπορεί να φύγει για να παρκάρω και κάνω πίσω.

"Ευχαριστώ φίλε ,αλλά εγώ θέλω να πάω προς τα ΕΚΕΊ" μου λέγει..."περνά εσύ για να ανέβω"...

Το "προς τα εκεί" είναι ΑΝΤΙΘΕΤΑ σε μονόδρομο με κλίση 25% (ΔΕΝ βλέπεις δηλ. αν έρχεται κάποιος αντίθετα)..

και μετά θεμε να ΦΟΡΕΣΟΥΝ και ΜΑΣΚΑ...εδώ ρε κάνουν απόπειρα δολοφονίας των ΠΑΙΔΙΩΝ τους...και δεν τρέχει μία...

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που τα λέτε μου ανοίξατε την όρεξη.

 Μου φαίνεται θα πάρω τη μηχανή να κάνω μια βραδινή βολτίτσα προς παραλιακή.

 Χαίρετε!!!! Ο μελλοθάνατος σας χαιρετά!!!!!!

 

 χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάποιο καιρό πήγα να μπω ανάποδα σε ένα στενό με το αυτοκίνητο, δεν είχε απαγορευτικό και τελευταία στιγμή είδα ότι όλα τα αυτοκίνητα είναι παρκαρισμένα αντίθετα με αποτέλεσμα να κάνω μια βαρυτιμονιά με μικρή ταχύτητα χωρίς να θέσω κανέναν σε κίνδυνο, εν κινήσει έρχεται το παπί που ήταν πίσω μου στο παράθυρο και αρχίζει τις μαγκιές (κλασική φάτσα Θησείο native) οπότε κάνω άλλη μια απότομη βαρυτιμονιά προς το μέρος του, λίγο, ίσα ίσα να καταλάβει ότι η κατάσταση είναι εκτός του ελέγχου του, οπότε πλακώνεται στα φρένα χωρίς κάποιο πραγματικό λόγο πέραν του ψυχολογικού και πάει στο παράθυρο του αυτοκινήτου που ήταν πίσω μου και ρώταγε αν το είδανε αυτό χD (ξέρω, είμαι μέρος του προβλήματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου