Προς το περιεχόμενο

Nova delay nd 1 προβλημα


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερσ. Το nova delay ξαφνικα δεν μου ανοιγει με τον ον οφ. Ουτε λειτουργουν τα κουμπια. Απλα φαινονται φωτισμενα τα τελευταια settings που υπηρχαν , χωρις να μπορουν ν αλλαξουν. Τα κουμπια δνλ δεν δινουν την εντολη με λιγα λογια.

Το πεταλι ειναι πανω σ ενα pedalboard και με τροφοδοτικο true tone cs 12 

 

Καμια ιδεα κανεις;;;;;; ευχαριστω

Ειναι σε λειτουργια με κολλημενα το delay time, το mode κλπ. Επισης ειναι στο off. Το πεταλι παιρνει ρευμα αφου οι ενδειξεις φαινονται

20200924_160728.jpg

Επεξεργασμένο από geka
  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μήπως κάποιο πλήκτρο είναι πατημένο;   εννοώ από βίαιο πάτημα στα κουμπιά ή από κάποιο ατύχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω γ την απαντηση. Το δοκιμασα κι αυτο. Το μονο που φαινεται οτι λειτουργει ειναι το λεντακι του  tap tempo. Να δω μηοως θελει κανα reset.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, geka said:

Αυτο προσπαθω ν βρω τωρα. 

 

Factory Reset:

To restoring the factory settings your NDR-1 Nova Drive, just simply power on while simultaneously holding the PRESET button. The Factory Reset procedure is complete.

Warning! This procedure will return all of the settings to the values when the NDR-1 was shipped from the factory. Be sure that you want to do this. Hopefully the article of “Reset The TC Electronic NDR-1 Nova Drive to Factory Settings” was useful.

Reference: Nova Drive support

 

 

Αυτο το πεταλι εχεις?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου ανοιγει η σελιδα που μου εστειλες αλλα δεν εχω το nova drive.εχω το nova delay

Επεξεργασμένο από geka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε και με καποιο αλλο τροφοδοτικο μηπως επαθε κατι αυτο,ή δοκιμασε να βγαλεις πανω απο το τροδοδοτικο ολα τα υπολοιπα πεταλια,καθως και να αλλαξεις εξοδο και καλωδιακι τροδοδοσιας προς το nova.

Θυμαμαι οτι το nova drive που ειχα ηταν απαιτητικο σε mA κατα την εκκινηση του και χρησιμοποιουσα ενα current coupler καλωδιο με το chameleon.

Επεξεργασμένο από georgekz750
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα το πεταλι απο την αλυσιδα κ δεν επαιρνα πια καθολου ηχο. Τελικα εφταιγε ενα καλωδιακι. Κουνηθηκε , χαλασε δεν ξερω. Απλως δεν μπορω να καταλαβω γιατι με το nova delay και το προβληματικο καλωδιο δουλευε η αλυσιδα( χωρις να δουλευει το nova ομως), ενω μολις εβγαλα το nova δεν επαιρνα ηχο( με το προβληματικο καλωδιο επισης). Δεν ξερω τι επαθε. Εβαλα ενα απλο καλωδιακι της boss και δουλεψε το pedalboard χωρις το nova αν κ τελικα μπορει ν μην φταιει αυτο.....σημερα θα δοκιμασω κ μονο του το nova. 

Επεξεργασμένο από geka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου