Προς το περιεχόμενο

Αγορά Midi Keyboard


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

#extended version#

 

Χρειαζεσαι ενα απλο καλωδιο usb, που περιεχεται στη συσκευασια του midi.

 

Ολα τα μοντελα, στα specs αναφερουν τα λειτουργικα που τα υποστηριζουν. Δυσκολα θα βρεις καποιο που μην υποστηριζεται απο win10.

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........μου εχουν πει καποια παιδια οτι χρειαζομαι καρτα ηχου επιπλεον   "Για Να Φτιαξω"  ΜΟΥΣΙΚΗ  σε Η/Υ 

 

ισχύει αυτη η πληροφορία *ή μπουρδες είναι?   (δλδ με αυτό που προτεινετε θα είμαι 'καλυμμένος' ???

απλά θα παταω τα πληκτρα στο midi και αυτο θα "μεταφραζεται" σε ήχο στο προγραμμα που θα χρησιμοποιώ στο Pc???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, θαν ος said:

Για να συνδεσω πχ αυτα τα Midi keyboard  που αναφερετε  πρέπει να αγοράσω και τπτ ΑΛΛΑ Καλώδια για να γίνει σύνδεση με τον Η/Υ????

 

Κάποια midi keyboards χρειάζονται midi καλώδια (τσέκαρε στα specs) τα οποία χρειάζονται midi interface.

 

Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα που προτάθηκαν εδώ.

 

 

2 minutes ago, θαν ος said:

χρειαζομαι καρτα ηχου επιπλεον   "Για Να Φτιαξω"  ΜΟΥΣΙΚΗ  σε Η/Υ

 

Σωστό είναι αυτό.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή????  [Εάν κάνω μια παρόμοια αγορα keyboard , υπάρχει η πιθανότητα να μην βγάζει ΗΧΟ στο Pc????

 

και

Ποια κάρτα ήχου θα προτείνατε για ένα keyboard σαν αυτα ? ΩΣΤΕ να είναι δυνατή η συνδεση με τον Υπολογιστή και το προγραμμα που θα χρησιμοποιώ Αντίστοιχα!!????                                               

 

                                                                                                                                        -ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, θαν ος said:

το προγραμμα που θα χρησιμοποιώ Αντίστοιχα!!????                                               

 

                                                                                                                                   

 

Το οποίο είναι?

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cubase  πειραματίζομαι......

 

ΠΑΙΔΙΑ  με μπερδευουν 😕ολα αυτα με τα καναλια και τα καλωδια!!!! ΤΙ Σχεση Εχουν μεταξύ τους και πως επηρεαζουν την σύνδεση με το Pc

 

Δεν Υπάρχει καποιο keyboard που να εχει και καρτα ηχου και ολα τα καλωδια  ΟΛΑ ΜΑΖΙ  ενωμένα??!!!!

 

29 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Μια οικονομικη focusrite 

 

 

H Tιμή στις Κάρτες Ηχου παιζει ρόλο και στην ποιότητα του 'ΗΧΟΥ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρε πλήκτρα με ηχεία ενισχυτή απάνω, μόνο αρνητικό ότι θα παίζεις με ότι ήχους έχει και δεν θα ηχογραφείς, γράφε παρτιτούρες να μην τα ξεχνάς

 

ως άσχετος και στα δυο θέματα αποχωρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Moderator

Επανέρχομαι στο θέμα μετά από 2 χρόνια για να δώσω δίκιο σε @dimsonic που έλεγε για 49 πλήκτρα.

 

Το Arturia Minilab με τα 25 πλήκτρα θα το κρατήσω γιατί έχω βολευτεί με το form factor και την ευκολία στη μεταφορά, αλλά επειδή θέλω σιγά σιγά να μάθω να παίζω πλήκτρα και να ασχοληθώ με κάποια film/game scoring courses που έχω βάλει στο μάτι, τουλάχιστον τα 49 πλήκτρα είναι μονόδρομος.

 

Μην παρεξηγηθώ, κάποιος που ήδη ξέρει τι κάνει, θα μπορούσε να γράψει μουσική για ορχήστρα και με 25 πλήκτρα και με το μολύβι πάνω στο piano editor ενός DAW, αλλά επειδή εγώ δεν ξέρω τι μου γίνεται, θα προχωρήσω με τη λύση που μου είχε προταθεί 2 χρόνια πριν.

 

Στο δια ταύτα για μελλοντικούς αναγνώστες: Ακούτε τους παθόντες, όλοι έχουμε περάσει από παρόμοια στάδια.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου