Προς το περιεχόμενο

Αγορά Midi Keyboard


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ευχαριστώ παιδιά!

 

10 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Καλόπαιχτο Bill! Αν ψάξεις εύκολες παρτιτούρες για πιάνο, δες αυτό το site:

https://gmajormusictheory.org/Freebies/freebiesFP.html

 

Έχει πολλά μουσικά κομμάτια ανά επίπεδο μέχρι και το 4ο που είναι αρκετά ικανοποιητικό.

Ξεκινάει από παιδικά τραγουδάκια και συνεχίζει με κλασσικά κομμάτια.

 

Πολύ ωραίο site, έριξα μια ματιά χθες και όντως αν φτάσω στο Intermediate 4 θα είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν είναι της πλάκας σε καμία περίπτωση. Θα το έχω δίπλα δίπλα με τα βιβλία σίγουρα, thanks!

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φωτό αρχικά και πρώτες εντυπώσεις.

 

Ο Quality Assurance Assistant έκανε έναν πρώτο έλεγχο χωρίς προβλήματα, μεγαλύτερο ενδιαφέρον βρήκε στο κουτί, όπως πάντα.

253924915_Keyboard3.thumb.jpg.e71af2d0b82ff9c6d20c7f95daa3d08b.jpg

 

Εδώ άλλες 2 φωτογραφίες, από το ανέλπιστα ηλιόλουστο Άμστερνταμ:

620115135_Keyboard1.thumb.jpg.8ba027d3fd01c69e28497c894c03068d.jpg2133475121_Keyboard2.thumb.jpg.692a5c4c551ee9fe0e5f1f542d3a8e94.jpg

 

Πολύ προσεγμένο και εργονομικό για 90ε keyboard, είναι γενικά απίστευτο το level των entry level οργάνων στις μέρες μας. Σήμερα μου έγινε μια καλή υπενθύμιση.

 

Τα πλήκτρα είναι πιο light από του Arturia Minilab, θα τα ήθελα λίγο πιο βαριά η αλήθεια είναι, αλλά ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Σημειώνεται για το μέλλον αυτή η παράμετρος.

 

Κλιψ θα αργήσουν, θα περάσω ένα διάστημα με "να Λόλα ένα μήλο", οπότε υπομονή (για μένα το λέω κυρίως).

 

Αν υπάρχουν ερωτήσεις, βαράτε άφοβα.

  • Like 5

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

 

Ο Quality Assurance Assistant έκανε έναν πρώτο έλεγχο χωρίς προβλήματα

 

Γάτος είναι?

Υπέροχο πλάσμα.

 

Απλές παρατηρήσεις.

Το ποντίκι που θα το έχεις? Όλο τον χώρο έπιασε το keyboard.

Επίσης βλέπω gaming keyboard, ή είναι η ιδέα μου?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

 

Γάτος είναι?

Υπέροχο πλάσμα.

 

Απλές παρατηρήσεις.

Το ποντίκι που θα το έχεις? Όλο τον χώρο έπιασε το keyboard.

Επίσης βλέπω gaming keyboard, ή είναι η ιδέα μου?

 

Ναι, είναι 4.5 ετών γάτος, τον είχα βρει μέσα σε έναν κινητήρα ενός τζιπ όταν ήταν 2 μηνών. Μαζί με την Έλσα (5.5 ετών, τη βρήκα όταν ήταν περίπου 1) έφυγαν μαζί μου έξω και είναι η παρέα μου στα καλά και στα άσχημα. Μεγάλη ταλαιπωρία για όλους η όποια μετακίνηση, αλλά δεν θα το άλλαζα με τίποτα.

 

Ό,τι βλέπεις στο γραφείο θα μεταφερθεί προς τα αριστερά, οπότε θα υπάρχει λίγος χώρος παραπάνω. Το keyboard είναι gaming όντως, μου είχε γίνει δώρο μέσω ενός giveaway, δεν ήμουν ποτέ gamer, μόνο Football Manager παίζω (Excel simulator δηλαδή) από το 2006.

 

Είναι θέμα χρόνου να πάρω και ασύρματο πληκτρολόγιο, οπότε θα γίνει λίγο πιο βολικό το σεταπ. Ούτως ή άλλως με βλέπω σε 2-3 μήνες να πηγαίνω Βρυξέλλες, οπότε φτου κι απ την αρχή πάλι.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

1. Ναι, είναι 4.5 ετών γάτος, τον είχα βρει μέσα σε έναν κινητήρα ενός τζιπ όταν ήταν 2 μηνών. Μαζί με την Έλσα (5.5 ετών, τη βρήκα όταν ήταν περίπου 1) έφυγαν μαζί μου έξω και είναι η παρέα μου στα καλά και στα άσχημα.

 

2. Μεγάλη ταλαιπωρία για όλους η όποια μετακίνηση, αλλά δεν θα το άλλαζα με τίποτα.

 

 

 

1. Κούκλος είναι.

Να τα χαίρεσαι και τα δύο.

 

2. Όποιος έχει περάσει από εκεί .... δεν το αλλάζει αυτό με τίποτα.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου