Προς το περιεχόμενο

Copyright


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
17 minutes ago, dimsonic said:

 

 

κακό είναι? δεν νομίζω.

Ο Lennon δεν ζει, αλλά η χήρα είναι εντελώς μπλακ.

Ο Ετερος αναφερθείς ποτέ δεν είχε πρόβλημα.

Είχε ο ήσυχος (ίσως επειδή ήταν ήσυχος), αλλά σιγά σιγά έμαθε κι αυτός, όπως κι ο τέταρτος το μάθημα και γενικά όλοι περνάνε καλά, ζωντανοί και επίγονοι.

 

 

 

Αυτό είναι το θέμα;

Κάνουμε όλη αυτη τη συζήτηση , πως θα κατοχυρώσουμε ένα τραγούδι, γιατι ανυσηχουμε για τους κληρoνόμους μας; 😛

Αυτό φοβόμαστε; Μήπως ανεβάσουμε κάτι στο youtube το 2020......και δεν υπαρχει το youtube το 2025.....και χάσουμε τα δικαιώματα.

Αν είναι να γίνει κάτι επιτυχία, θα γίνει άμεσα......εκτός αν πονταρουμε στην φάση Elvis και "A little less conversation".....δηλαδή να ξεθάψει κάποιος κάτι δικό μας....μερικες δεκαετίες μετά. 

 

Αφήστε στις συζύγους σας καμια συνταξη 😛....στα τεκνα κάνα ακίνητο (αν και με τον ΕΝΦΙΑ....μπελάς είναι)......και χαλαρωστε 😛

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Άγιος said:

Το έχω λιβανίσει και εγώ αρκετά αυτό το θέμα στο φόρουμ,  ξεκίνησα να μάθω να γράφω παρτιτούρα (που σημαίνει να μάθω να μετράω, που δεν είχα ιδέα) μόνο και μόνο για να κάνω μια συμβολαιογραφική πράξη με ότι έχω έτοιμο, και παραδέχομαι ότι μου περνάει συχνά από το μυαλό η ρήση ''πολύ κακό για το τίποτα''

 

ΟΜΩΣ τα καθαρογραμμένα κομμάτια μου στο χαρτί και η επισημότητα με ικανοποιούν και με κάνουν να νιώθω ότι δεν είμαι χομπίστας (και ας είμαι σόλο μέσα κάσα καπίκια)

 

Χωρίς πλάκα αξίζουν τα 50-100 ευρώ που στοιχίζει ένα επίσημο χαρτί, τόσα είμαι διατεθειμένος να διαθέσω για την καριέρα μου, αλλά πάνω από όλα η γνώση που αποκτάς μέχρι να φτάσεις εκεί...

 

 

ακριβώς το ίδιο φτιάχνω και εγώ, όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά όπως λες και συ αυτά που έχω έτοιμα να μην μείνουν έτσι χύμα στο κύμα, αλλά στο παιδί μου και τα εγγόνια μου.

Ως τίτλοι και μόνο. Δεν μιλάω ούτε σκέφτομαι χρήματα. Προφανώς πιό πολλά θα πληρώσω για να το κάνω, αλλά η ζωή γλυστράει γρήγορα έξω απο μας.

1 minute ago, LK said:

Αυτό είναι το θέμα;

Κάνουμε όλη αυτη τη συζήτηση , πως θα κατοχυρώσουμε ένα τραγούδι, γιατι ανυσηχουμε για τους κληρoνόμους μας; 😛

Αυτό φοβόμαστε; Μήπως ανεβάσουμε κάτι στο youtube το 2020......και δεν υπαρχει το youtube το 2025.....και χάσουμε τα δικαιώματα.

Αν είναι να γίνει κάτι επιτυχία, θα γίνει άμεσα......εκτός αν πονταρουμε στην φάση Elvis και "A little less conversation".....δηλαδή να ξεθάψει κάποιος κάτι δικό μας....μερικες δεκαετίες μετά. 

 

Αφήστε στις συζύγους σας καμια συνταξη 😛....στα τεκνα κάνα ακίνητο (αν και με τον ΕΝΦΙΑ....μπελάς είναι)......και χαλαρωστε 😛

 

απάντησα ήδη πιό πάνω.

Υλικά αφήσαμε δόξα τω θεώ. Τα άλλα φαίνεται ότι μας ενδιαφέρουν περισσότερο για κάποιο λόγο. Και δεν θα αξίζουν και τίποτα για τους άλλους.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 minute ago, dimsonic said:


Και δεν θα αξίζουν και τίποτα για τους άλλους.

1000%.

Οπότε χαλάρωσε, ξεπέρασέ το....και απόλαυσέ τα.

Εσυ τουλάχιστον έχεις και κατιόντες α' βαθμού  😛

Ωρα είναι να ανησυχώ και εγώ που θα πάνε τα vintage μηχανήματα μου, όταν πεθάνω που μαι και άκληρος. 😛

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, LK said:

1000%.

Οπότε χαλάρωσε, ξεπέρασέ το....και απόλαυσέ τα.

Εσυ τουλάχιστον έχεις και κατιόντες α' βαθμού  😛

Ωρα είναι να ανησυχώ και εγώ που θα πάνε τα vintage μηχανήματα μου, όταν πεθάνω που μαι και άκληρος. 😛

 

να μην αρχίσω να σου αραδιάζω τώρα πόσους παιδιάσανε στα 85 τους.... 

Εχεις καιρό μπροστά σου.

 

Πάντως η συζήτηση δεν τελειώνει και είναι κουραστικό να γράφεις στο πληκτρολόγιο.

Καλύτερα να πιούμε μια μπύρα καμια μέρα που θα είσαι downtown

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον θέλει να αρχειοθετήσει οποιαδήποτε σελίδα του web υπάρχει το wayback machine https://archive.org/web/

 

Συνήθως δεν αρκεί σε ένα δικαστήριο αλλά είναι καλύτερο απο το τίποτα  και σε συνδιασμό με μια παρτιτούρα μπορεί να βοηθήσει.

Είναι σίγουρα καλύτερο απο ένα screenshot .

Γενικά το βρίσκω υπερβολικό αλλά το παραθέτω για αρχειακούς λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panorios είπε

Γενικά το βρίσκω υπερβολικό αλλά το παραθέτω για αρχειακούς λόγους.

Που είναι η υπερβολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Που είναι η υπερβολή?

Το να κλείσουν ταυτόχρονα soundcloud και youtube και γενικά με την υπερπροστασία καλιτεχνών που βρίσκονται ακόμα στα πρώτα βήματα τους. Πιστεύω πως ζούμε στην εποχή που, όσο περισσότερη έκθεση τόσο το καλύτερο. Μπορεί να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, panorios είπε

Το να κλείσουν ταυτόχρονα soundcloud και youtube και γενικά με την υπερπροστασία καλιτεχνών που βρίσκονται ακόμα στα πρώτα βήματα τους. Πιστεύω πως ζούμε στην εποχή που, όσο περισσότερη έκθεση τόσο το καλύτερο. Μπορεί να κάνω λάθος.

Νόμιζα ότι αναφέρεσαι στην δικιά σου ανάρτηση, δηλαδή το να δημοσιεύσεις κάτι πρωτότυπο σε μια σελίδα που επιτρέπει crawlers και να πας να το κασάρεις μόνος σου στο internet archive... όχι δεν είναι υπερβολικό αυτό, είναι ένα minimum

  • Μπερδεύτηκα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διευκρινίσω ότι η καλύτερη τέτοια σελίδα είναι η δικιά σου σελίδα... δεν προτείνω τα φορουμ να αφήνουν τέτοια προγράμματα ανεξέλεγκτα (για την αντίδραση του yameth)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικά η χρονική προτεραιότητα μπορεί να αποδειχθεί και με συστημένη επιστολή. Με την σφραγίδα του ταχυδρομείου ο φάκελος αποκτά βέβαιη χρονολογία.  Είναι κάτι που κάνουν κατά κόρον πολλοί δημιουργοί.

 

Πρακτικά μπορεί κανείς να βάλει μέσα στον φάκελο τους στίχους, την παρτιτούρα και το CD με την σύνθεση. Ο φάκελος θα ανοίξει είτε από τον δικαστή όταν φτάσει η ώρα του δικαστηρίου είτε από τους πραγματογνώμονες που θα ορίσει το δικαστήριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου