Προς το περιεχόμενο

Copyright


ex-Πάνος Χελιδόνης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, roberto30 said:

Εναλλακτικά η χρονική προτεραιότητα μπορεί να αποδειχθεί και με συστημένη επιστολή. Με την σφραγίδα του ταχυδρομείου ο φάκελος αποκτά βέβαιη χρονολογία.  Είναι κάτι που κάνουν κατά κόρον πολλοί δημιουργοί.

 

Πρακτικά μπορεί κανείς να βάλει μέσα στον φάκελο τους στίχους, την παρτιτούρα και το CD με την σύνθεση. Ο φάκελος θα ανοίξει είτε από τον δικαστή όταν φτάσει η ώρα του δικαστηρίου είτε από τους πραγματογνώμονες που θα ορίσει το δικαστήριο.

 

 

 

νομίζω ότι έχει ξαναειπωθεί ότι δεν είναι ισχυρό ατού αυτό

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

νομίζω ότι έχει ξαναειπωθεί ότι δεν είναι ισχυρό ατού αυτό

Είναι προσφορος τρόπος απόδειξης της χρονικής προτεραιότητας όπως και η συμβολαιογράφικη πράξη κατάθεσης. Είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο   αποκτάται βέβαιη χρονολογία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, roberto30 said:

Είναι προσφορος τρόπος απόδειξης της χρονικής προτεραιότητας όπως και η συμβολαιογράφικη πράξη κατάθεσης. Είτε με τον ένα είτε με τον άλλο τρόπο   αποκτάται βέβαιη χρονολογία. 

όπως είπα πιό πάνω το ξανασυζητήσαμε παλιότερα επισταμένα και είχαμε καταλήξει ότι είναι μεν ένας τρόπος αλλά όχι ισχυρός

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

όπως είπα πιό πάνω το ξανασυζητήσαμε παλιότερα επισταμένα και είχαμε καταλήξει ότι είναι μεν ένας τρόπος αλλά όχι ισχυρός

Έναντι των δικαστηρίων εφόσον αποδεικνύουν το ίδιο πράγμα είναι εξίσου ισχυροί οι δύο τρόποι.  Αν συζητήθηκαν άλλες παράμετροι παω πάσο 🙂Πάντως αν ήμουν επαγγελματίας δημιουργός  θα επέλεγα την συμβολαιογράφικη πράξη κατάθεσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, roberto30 said:

Έναντι των δικαστηρίων εφόσον αποδεικνύουν το ίδιο πράγμα είναι εξίσου ισχυροί οι δύο τρόποι.  Αν συζητήθηκαν άλλες παράμετροι παω πάσο 🙂Πάντως αν ήμουν επαγγελματίας δημιουργός  θα επέλεγα την συμβολαιογράφικη πράξη κατάθεσης. 

 

για κάποιο λόγο που δεν θυμάμαι ειπώθηκε ότι η συμβολαιογραφική πράξη είναι το καλύτερο για Ελλάδα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα ΕΛΤΑ είναι Ελληνικον Δημόσιο. 

Οχι βέβαια χρονολογία μπορεί να αποδείξει  η σφραγίδα τους αλλά ως ιερή αγελάδα αποδεικνύει και τι γινεται μετά θάνατον .

Εδω για το εμπρόθεσμο κατάθεσης δικαιολογητικων στο ΑΣΕΠ απαιτούσαν σφραγίδα ταχυδρομείου. 

Εγώ πιστεύω οτι καλλίτερη αποδειξη στην Ελλάδα για βέβαια χρονολογία είναι να κανει ευχέλαιο στο σι ντι ο μητροπολίτης. 

Πλεον το ΑΣΕΠ αρχισε να δέχεται και η μειλ....τα κτεο να γίνονται ιδιωτικά. ....και τα φαξ καταργήθηκαν με εγκυκλιο στο δημοσιο το 2020.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου