Προς το περιεχόμενο

mesaboogie lonestar βομβος


manitsa7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

εχω αυτον τον mesaboogie και οπως θα δειτε στο βιντεο οταν ενωνω το καλωδιο στο send απο το fx loop μου βγαζει αυτο τον βομβο χωρις να ειναι ανοιχτος ο ενισχυτης απλα τον εχω στην πριζα...φυσικα το κανει και οταν ειναι ανοιχτος...λεω μηπως φταιει ο μετασχηματιστης που μετατρεπει την ταση γιατι ειναι αμερικανικος

 

αν γνωριζει καποιος κατι σχετικο θα με βοηθουσε

 

ευχαριστω

 

το λινκ για το βιντεο

https://drive.google.com/file/d/1_8gDoWe2o20IRe_HiKJWgUDMzS-r-Xnw/view?usp=drivesdk

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απο τη στιγμή που το κάνει με κλειστό τον ενισχυτή, δεν είναι δικό του πρόβλημα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει οπωσδήποτε να μπορεί ο εξωτερικός μετασχηματιστής να δίνει το ρεύμα (αμπερ) που απαιτεί ο ενισχυτής.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ μεγαλος δε νομιζω οτι ειναι αυτο οσο το οτι μπορει να μην κανει καλη γειωση η κατι να εχει χαλασει τελοσπαντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι βρόγχος γειώσεων  δεν υπάρχει συνταγή, ίσως τον προκαλεί ο 220/110 που ειναι αυτομετασχηματιστής

άλλαξε την πολικότητα στο εφέ σου αφού δεν γίνεται στον ενισχυτή

ίσως χρειαστεί να βρείς μετασχηματιστή 220/110 που να μην ειναι αυτομετασχηματιστής 

καλορίζικος πρέπει να ειναι σούπερ!

  • Like 1

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να μην ειναι αυτομετασχηματιστης?
 

ευχαριστω τον εχω καποια χρονια δεν το πηρα τωρα,απλα πειραματιζομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου φαίνεται σαν πρόβλημα του effects loop.

Αν κάνεις το ίδιο με το effects loop στο hard bypass και όχι on, συνεχίζεται ο θόρυβος;

Είχα φέρει μέχρι και ηλεκτρολόγο στο studio για να μετρήσει τις τάσεις και ό,τι hum είχα ήταν εξαιτίας της λούπας του ενισχυτή, με τον ενισχυτή ανοιχτό ή στο standby, βέβαια.

Πλέον, δεν χρησιμοποιώ effects loop του ενισχυτή και δεν έχω καθόλου hum.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα ηταν αυτο που ειπε ο Νασος ground loop επειδη ο αυτομετασχηματιστης ειχε γειωση και στα δυο μερη,οποτε βγαζοντας την μια γειωση λυθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου