Προς το περιεχόμενο

Νέα προϊόντα: BOSS GT-1000CORE


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Η απάντηση στο HX Stomp. Ωραίο form factor, φαίνεται και δυνατό σε processing, μια χαρά.

 

Ίσως άργησε λίγο η Boss να μπει στο pocket market, αλλά αν είναι καλό θα τσουλήσει.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι, pocket market 😀

Πληροφοριακά, το GT-1000 έχει €979, το GT-1000CORE έχει €739 και το HX Stomp έχει €598 και το Pod GO έχει €499, σημερινές τιμές.

 

Τώρα για το εάν άργησε δεν ξέρω, το GT-1000 είναι 3ος του 18 και το GT-1000CORE είναι 10ος του 20.

 

Και κάτι ακόμα, εάν παίζει ρόλο αυτό, στο GT-1000 από τον 3ο του 18 έκανε αναβάθμιση σε version 2 τον 1ο του 19 και σε version 3 τον 4ο του 2019, επειδή τα παρακολουθώ στενά αυτά τα πράγματα.

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το λέω υπό την έννοια ότι ήδη υπάρχει το HX Stomp, το Atomic Amplifirebox (ακόμα πιο pocket χαχα), το FM3 της Fractal, το μικρό Headrush, το HoTone Ampero, κλπ.

 

Θα το φέρει κανείς στην Ελλάδα να το δοκιμάσουμε;

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Το λέω υπό την έννοια ότι ήδη υπάρχει το HX Stomp, το Atomic Amplifirebox (ακόμα πιο pocket χαχα), το FM3 της Fractal, το μικρό Headrush, το HoTone Ampero, κλπ.

Δίκιο έχεις.

5 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Θα το φέρει κανείς στην Ελλάδα να το δοκιμάσουμε;

Αυτό είναι κάτι που  θα φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2020 στις 8:27 ΠΜ, BillTrantos είπε

Το λέω υπό την έννοια ότι ήδη υπάρχει το HX Stomp, το Atomic Amplifirebox (ακόμα πιο pocket χαχα), το FM3 της Fractal, το μικρό Headrush, το HoTone Ampero, κλπ.

 

Θα το φέρει κανείς στην Ελλάδα να το δοκιμάσουμε;

Αγόρασα πριν κανα μήνα(λογω GAS) το HOTONE AMPERO ONE από ενα συμφορουμίτη κι έπαθα ταραχή κι αναθεώρησα πολλά για τα ψηφιακά τελευταίας γενιάς....
Να πω εδω οτι ήμουν κατοχος ολων των παλιων ψηφιακών POD 1,2,XT , J Station και πεταλιερων ΟΟΟΟΛΩΝ των εταιριων απο το ZOOM 9002 το πρωτο μου εν έτει 1988 μεχρι τελευταια το Eleven Rack δεν μπορεσε κανενα να με πεισει να μην αναβω ενισχυτη εστω και λιγων watt πχ Blackstar HT 1-5 κουμπωμενο σε EV καμπινα 1Χ12...
Τελευταία ημουν πολυ ευχαριστημενος και με το Blackstar ID TVP 15 για σπίτι ΦΟ - ΒΕ - ΡΟ αλλά με το Ampero επαθα ΣΟΚ !!!!
Aυτά......
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 ώρες πριν, Satanas είπε

Αγόρασα πριν κανα μήνα(λογω GAS) το HOTONE AMPERO ONE από ενα συμφορουμίτη κι έπαθα ταραχή κι αναθεώρησα πολλά για τα ψηφιακά τελευταίας γενιάς....
Να πω εδω οτι ήμουν κατοχος ολων των παλιων ψηφιακών POD 1,2,XT , J Station και πεταλιερων ΟΟΟΟΛΩΝ των εταιριων απο το ZOOM 9002 το πρωτο μου εν έτει 1988 μεχρι τελευταια το Eleven Rack δεν μπορεσε κανενα να με πεισει να μην αναβω ενισχυτη εστω και λιγων watt πχ Blackstar HT 1-5 κουμπωμενο σε EV καμπινα 1Χ12...
Τελευταία ημουν πολυ ευχαριστημενος και με το Blackstar ID TVP 15 για σπίτι ΦΟ - ΒΕ - ΡΟ αλλά με το Ampero επαθα ΣΟΚ !!!!
Aυτά......
 

 

Έχουν ανέβει επίπεδο τα ψηφιακά τα τελευταία 2-3 χρόνια. Καμία σχέση με πριν 10 χρόνια. 

 

Εδώ υπάρχουν και 2-3 plugins που σκοτώνουν από studio monitors, δε θα υπήρχαν hardware...

 

Άλλο ένα demo παρακάτω

 

  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνουν πολλά μαραφέτια τελευταία που προσπαθούν να πάρουν κομμάτι της πίτας από τη Fractal και την Kemper, αλλά προσωπικά νομίζω πως το μόνο στο οποίο συγκρίνονται είναι η...τιμή.  Δεν έχω ακούσει αξιόλογα tones από κανένα (ίσως μόνο από το Helix) και μου φαίνονται τρομερά overpriced για τους ήχους pod που προσφέρουν. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου