Προς το περιεχόμενο

Epiphone | Joe Bonamassa "Black Beauty" Les Paul Custom


ex-Dr. No

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο μπούλης κυκλοφόρησε καινούρια κιθάρα (δεν είναι ακριβής η πρόταση αλλά μου αρέσει)

 

Joe Bonamassa has once again partnered with Epiphone to lovingly replicate one of his most-prized guitars, his “Black Beauty” Les Paul Custom. When Bonamassa visited Hauer Music in Centerville Ohio he walked away with a 1958 Gibson™ Les Paul™ Custom in blackotherwise known as the “Black Beauty,” one of the rarest electric guitars made and one of the most coveted. This limited-edition recreation has a 50s neck profile for an era-correct feel, LP Custom bound body and neck, non-weight relieved mahogany body, unique vintage tuners, Orange Drop® capacitors, CTS® potentiometers, two Epiphone ProBucker™ 2 and one ProBucker™ 3 pickups, Switchcraft® output jack, and classic black hardshell case with gold hardware and yellow gold plush lining.

 

1524676383_unnamed(1).jpg.84409c92b02b9d10bb622e92ebe81a31.jpgunnamed.jpg.74e8a472c6d89c28796c747bd84a5fee.jpg

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι πιο πολύ μου αρέσει το νέο headstock της epi παρά της gibson. 

 

εν το μεταξύ αυτός ο Bonamassa πόσα signature οργανα έχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Giorgos rockstep είπε

Χαχα..γιατί μπουλης ο άνθρωπος??

Γιατί έτσι. Πιο μικρός ήταν λίγο γεματούλης με μαγουλάκια για γούτσου γούτσου και μου έμεινε. Μου είναι αρκετά συμπαθής και ενδιαφέρων όταν λέει ιστορίες αλλά όταν παίζει μου είναι αδιάφορος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Τραμπαρίφας είπε

Γιατί έτσι. Πιο μικρός ήταν λίγο γεματούλης με μαγουλάκια για γούτσου γούτσου και μου έμεινε. Μου είναι αρκετά συμπαθής και ενδιαφέρων όταν λέει ιστορίες αλλά όταν παίζει μου είναι αδιάφορος. 

Έτσι είναι μέχρι που άκουσα αυτό το σχήμα 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panorios είπε

Έτσι είναι μέχρι που άκουσα αυτό το σχήμα 

 

Είναι η πιο πειστική εκδοχή του σύγχρονου blues/rock κιθαριστα κατά τη γνώμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου