Προς το περιεχόμενο

Superfunk tele project! By argytar


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, Superfunk said:

 

 

Πολυ επιστημονικος ιΣε 😅

 

Οι tele pickups σεταρονται ως εξης:

 

Ξεκιναμε απο τον bridge & καΜνομεν το εξης απλο....παιρνουμε ενα νομιΖμα του ΕΥΡΩ και μετραμε με πατημενο το τελευταιο ταστο παχος  1/2 του ου νομιΖματος του 1  ευρω για την μι καντινι καi παχος ολου του νομιΖματος 1 ευρω για την μι μπασα.

 

Μετα απλα φερνουμε τον νεκ ειτε στα ισια ,ειτε οπως προτιμω εγω ,λιιιιιγο πιο χαμηλα σε ενταση ωστε να σκαει καλυτερα η μεσαια θεση ,αν την χρησιμοποιουμε βεβαια σχεδον συνεχεια οπως εγω.  

Τάδε έφη ο παππούς

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα χαίρομαι που σου άρεσε!

 

Έπειτα στα κλιπς καταχάρηκα καθαρό σκαστό ήχο!!!

 

Να τη χαρείς και να την ηχογραφείς!!

  • Like 2

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Superfunk said:

Οι tele pickups σεταρονται ως εξης:

 

Ξεκιναμε απο τον bridge & καΜνομεν το εξης απλο....παιρνουμε ενα νομιΖμα του ΕΥΡΩ και μετραμε με πατημενο το τελευταιο ταστο παχος  1/2 του ου νομιΖματος του 1  ευρω για την μι καντινι καi παχος ολου του νομιΖματος 1 ευρω για την μι μπασα

 

Νικ, δεν ξερω εαν κανεις πλακα ή οχι με το παραπανω, αλλα καλου κακου, μπορεις να μου επιβεβαιωσεις τα χιλιοστα που εχουν υψος οι μαγνητες σου? 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

 

Νικ, δεν ξερω εαν κανεις πλακα ή οχι με το παραπανω, αλλα καλου κακου, μπορεις να μου επιβεβαιωσεις τα χιλιοστα που εχουν υψος οι μαγνητες σου? 

 

Ακριβώς αυτά που λέω 🙂

Με το νόμισμα του ευρώ τους ρυθμίζω δεν νομίζω να έχω μηχανισΜα που να μετρά χιλιοστά  🙂, βαΝω το ευρώ πάνω στον μαγνήτη και τον ανεβάζω μέχρι να ακουμπήσει στη χορδή 🙂 για τον πόλο κάτω από τη μπάσα μι ,το ίδιο κάνω και για την μι καντινι και μετά με το μάτι το "κόβω" στο μισό 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλσδη μισο νομισμα μονοευρο στην καντινι, και ενα ευρω στην μπασα?

 

Παιζει σημασια εαν ειναι alnico 5? Παιζουν σημασια τα Κohm στα ποσο μαγνητιζεται η χορδη?

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Δηλσδη μισο νομισμα μονοευρο στην καντινι, και ενα ευρω στην μπασα?

 

Παιζει σημασια εαν ειναι alnico 5? Παιζουν σημασια τα Κohm στα ποσο μαγνητιζεται η χορδη?

 

Εγώ όλους το ίδιο τους ρυθμίζω... βέβαια δεν έχω πολύ high output μαγνήτες για να σου πω αν δουλεύει και με αυτούς έτσι...ο πιο hot που έχω είναι 7,8 ....

 

Αλλά δεν χάνεις τίποτα αν δοκιμάσεις , σημασία έχει τι ακούς...

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, gkourmoul1 said:

Δηλσδη μισο νομισμα μονοευρο στην καντινι, και ενα ευρω στην μπασα?

 

 

βασικά ο παππους με άλλο νόμισμα το πρότεινε, αλλά αντιστοιχεί σε ευρώ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

 

βασικά ο παππους με άλλο νόμισμα το πρότεινε, αλλά αντιστοιχεί σε ευρώ

 

Δυστυχώς απέτυχε η επανάσταση του Ιουλίου του 2015 γιατί αν πετύχαινε θα είχαμε δραχμή που είν'ο τέλειος μετρητής ... Βέβαια δεν θα μπορούσαμε να αγοράσουμε μαγνήτες (ούτε ηλεΧτρικο) οπότε δώρον αδωρον 🙂

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Eυτυχώς, γιατί τώρα θα ήμασταν μια τριτοκοσμική μπανανία με απίστευτη διαφθορά και υπερφύαλους πολιτικούς, τα νοσοκομεία δεν θα είχαν προσωπικό και πόρους να δουλέψουν, οι βιομηχανίες θα έφευγαν για άλλες χώρες, λογαριασμοί θα έμεναν απλήρωτοι, επιχειρήσεις θα πτώχευαν, άνθρωποι θα απειλούνταν με κατασχέσεις και ποινικές κυρώσεις, η αστυνομία θα σάπιζε κόσμο στο ξύλο, η ακροδεξιά θα έβρισκε χώρο, θα δουλεύαμε 10 ώρες την ημέρα, αν είχαμε δουλειά και θα είχαμε τεράστιο κρατικό χρέος. Πάλι καλά να λέμε.

  • Like 2
  • Χαχα 4

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Πνοή και Νύξη said:

Πάλι καλά να λέμε.

 

Και μπορεί να έφευγε και ο Πέλκας από τον μΠΑΟΚ, να πάει στην Τουρκία που έχει ισχυρό και σταθερό νόμισμα.

Που το πας αυτό, ε?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου