Προς το περιεχόμενο

Αξιοπιστο site πωλησης μουσικών LP στήν Ελλαδα.


loucas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχουν εξαφανιστεί αυτά τώρα με iTunes, Spotify και τα σχετικά? To self-publishing κυριαρχεί και νομίζω είναι για καλό. Αν θες δες και το Bandcamp που ανεβάζεις ότι θες, στην τιμή που εσύ θες, είτε ανα album, είτε ανα κομμάτι. Μπορείς και να το προσαρμώσεις στα γούστα σου, να βάλεις τις πληροφορίες σου, και όλα τα σχετικά. Για παράδειγμα, μπορείς να δεις το δικό μου που ανέβασα ένα album τον Αύγουστο: alexraptakis.bandcamp.com. Θα δεις βέβαια και άλλα άπειρα παραδείγματα εκεί.

 

Βέβαια, στο self-publishing παίζει ρόλο το δικό σου "κοινό", καθώς δύσκολα θα σε ανακαλύψουν νέοι ακροατές. Γίνεται που και που, αλλά δε μπορείς να βασιστείς σε αυτό.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Δεν έχουν εξαφανιστεί αυτά τώρα με iTunes, Spotify και τα σχετικά? To self-publishing κυριαρχεί και νομίζω είναι για καλό. Αν θες δες και το Bandcamp που ανεβάζεις ότι θες, στην τιμή που εσύ θες, είτε ανα album, είτε ανα κομμάτι. Μπορείς και να το προσαρμώσεις στα γούστα σου, να βάλεις τις πληροφορίες σου, και όλα τα σχετικά. Για παράδειγμα, μπορείς να δεις το δικό μου που ανέβασα ένα album τον Αύγουστο: alexraptakis.bandcamp.com. Θα δεις βέβαια και άλλα άπειρα παραδείγματα εκεί.

 

Βέβαια, στο self-publishing παίζει ρόλο το δικό σου "κοινό", καθώς δύσκολα θα σε ανακαλύψουν νέοι ακροατές. Γίνεται που και που, αλλά δε μπορείς να βασιστείς σε αυτό.

Ωραία όλα αυτά που λες αλλά δεν έχουν σχέση με το θέμα.

 

@loucas κοίτα το discogs το οποίο δεν είναι ελληνικό αλλά μπορείς να δεις όλες τις εκδόσεις από κάθε LP/CD/κασέτα και πόσο πωλείται η καθεμία ανάλογα την κατάσταση που βρίσκεται. Στο Marketplace section μπορείς να ανοίξεις το δικό σου "μαγαζάκι" πωλήσεων δωρεάν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Αξιοπιστο site πωλησης μουσικών LP στήν Ελλαδα.
  • Administrator

😄😄

Διόρθωσα λίγο τον τίτλο.

Εξ άλλου πόσα παιδιά γνωρίζουν τον όρο LP.

Λουκά παλιοσειρά...

  • Ευχαριστώ 1

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει υπερβολές. 30 χρονών είμαι και το ξέρω το lp . Οι σημερινοί 20ρηδες όμως παίζει πράγματι να μην έχουν ιδέα 

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, yameth said:

😄😄

Διόρθωσα λίγο τον τίτλο.

Εξ άλλου πόσα παιδιά γνωρίζουν τον όρο LP.

Λουκά παλιοσειρά...

 

 

μόνο εγώ τελικά....

αλλά ήταν αργαμισυ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rebel_Of_South είπε

Εντάξει υπερβολές. 30 χρονών είμαι και το ξέρω το lp . Οι σημερινοί 20ρηδες όμως παίζει πράγματι να μην έχουν ιδέα 

Εδώ δεν ξέρουν το cd.

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ Λουκά, τι θες να πουλήσεις?

για πες μας μήπως είναι τίποτις ενδιαφέρον και να μην καταλήξουν άδοξα σε μεταχειριτζίδικα

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου